-->
F1: Ez sosem elfogadható – Verstappen a Red Bull hibájáról

Charles Leclerc szerezte meg a pole pozíciót a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj időmérőjén. Bár szoros a végeredmény a top három helyen végző versenyző között, a Ferrari kvalifikációs sikeréhez a Red Bull bakija is kellett. Max Verstappen – aki csak a 8. helyről rajtolhat vasárnap – elfogadhatatlannak tartja, hogy lemaradt a rajtelsőségről. Sergio Pérez ezzel szemben úgy véli, a Red Bull kiváló munkát végzett az ő szempontjából. Charles Leclerc szerint hiba nélküli teljesítménnyel könnyen megszerezhetik a futamgyőzelmet, míg az orrpiercingje miatt bajba kerülő Lewis Hamilton nem különösebben csalódott amiatt, hogy kikapott a szingapúri időmérőn.

F1: Leclerc szerezte meg a pole pozíciót Szingapúrban

Charles Leclerc vághat neki a pole pozícióból a Formula–1-es Szingapúri Nagydíjnak. A monacói versenyző mellől Sergio Pérez, a második rajtsorból Lewis Hamilton és Carlos Sainz Jr. várhatja a piros lámpák kialvását. Max Verstappen a Red Bull utasítására nem fejezte be az utolsó gyors körét, így csak a nyolcadik helyről vághat neki a szingapúri futamnak.

Leclerc a pole-ban, Verstappen a negyedik sorban a szingapúri időmérőn

Charles Leclerc vághat neki a pole pozícióból a Formula–1-es Szingapúri Nagydíjnak. A monacói versenyző mellől Sergio Pérez, a második rajtsorból Lewis Hamilton és Carlos Sainz Jr. várhatja a piros lámpák kialvását. Max Verstappen a Red Bull utasítására nem fejezte be az utolsó gyors körét, így csak a 8. helyről vághat neki a szingapúri futamnak.

F1: Leclerc vette át a vezetést a nedves utolsó edzésen

Az időjárás átírta a programot a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj szombati napjának kezdetén. A harmadik szabadedzésen csak fél órával a tervezett kezdés után vehették birtokba a pályát a versenyzők, a leggyorsabbnak  Charles Leclerc bizonyult a felszáradó pályán. Másodikként Max Verstappen zárta a tréninget fél másodperces lemaradással, a harmadik pozícióban Carlos Sainz Jr. végzett.

Az eső lerövidítette az utolsó edzést – Leclerc az élen Szingapúrban

F1: Leclerc a pole-ra hajt, Hamilton nem tud mit kezdeni a pattogással

Lewis Hamilton nyitott az élen a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj első szabadedzésen, a már villanyfényes körülmények között rendezett tréningen viszont Carlos Sainz Jr. vette át a vezetést. Utóbbi úgy véli, szoros csata várható szombaton a pole pozícióért, amit a csapattársa, Charles Leclerc célba vett. A monacói egyébként sok időt veszített pénteken, ám Max Verstappen számára sem úgy alakult a második szabadedzés, ahogyan azt tervezte, ennek ellenére nem aggódik túlzottan a kiesett idő miatt. Hamilton a nyitó tréninges elsősége ellenére is attól tart, hogy a hátrányuk egy másodperc, ráadásul a pattogás Szingapúrban is sok nehézséget okoz a Mercedes számára.

F1: Sainz ugrott az élre a szingapúri második szabadedzésen

Carlos Sainz Jr. vette át a vezetést a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj második szabadedzésén. A Ferrari spanyol versenyzője mögött a csapattársa, Charles Leclerc végzett, harmadikként George Russell zárta a tréninget. Max Verstappen sokáig csak a top tízen kívül állt, ám természetesen sokat javított azt követően, hogy az ő autójára is felkerültek a lágy abroncsok.

A Ferrari párosa az élen, Verstappen a 4. helyen Szingapúrban

F1: a Red Bull szabályt sértett Verstappen bajnoki évében – sajtóhír

Olasz és német sajtóértesülések szerint a Red Bull és az Aston Martin is szabályt szegett a költséghatár átlépésével a 2021-es Formula–1-es idényben.

F1: Mercedes-elsőség a szingapúri első szabadedzésen

Lewis Hamilton nyitott az élen a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj első szabadedzésén. Bár a tréning nagy részében Max Verstappen diktálta a tempót, a hétszseres világbajnok egy csaknem egy tizedmásodperccel gyorsabb kört autózva végül letaszította az élről a második világbajnoki címére hajtó hollandot. Hamilton mögött Verstappen és Charles Leclerc zárta a nyitó edzést, amelyen a piros zászló is előkerült.

Verstappen továbbra is jó formában, ám Hamilton nyitott az élen Szingapúrban

Lewis Hamilton nyitott az élen a Formula–1-es Szingapúri Nagydíj első szabadedzésén. Bár a tréning nagy részében Max Verstappen diktálta a tempót, a hétszseres világbajnok egy közel egy tizedmásodperccel gyorsabb kört autózva végül letaszította az élről a második világbajnoki címére hajtó hollandot. Hamilton mögött Verstappen és Charles Leclerc zárta a nyitó edzést, amelyen a piros zászló is előkerült.

F1: Ricciardo szerint valós lehetőség, hogy tartalék pilóta lesz

Amióta a McLaren bejelentette, hogy a következő idényt Daniel Ricciardo nélkül kezdi meg, a sajtó és a közvélemény azt találgatja, mi lesz vele 2023-ban. Most a pilóta is elmondta, mit gondol a helyzetéről.

F1: a Mercedes megszakítaná Verstappen győzelmi sorozatát

Két szabad hétvége után folytatódik a 2022-es Formula–1-es bajnokság, a 17. állomás Szingapúr, ahol a 13. Szingapúri Nagydíjat rendezik meg. A vb-éllovas Max Verstappen 116 ponttal előzi meg legközelebbi riválisát, és akár már most hétvégén bebiztosíthatja második címét. Persze ebbe a csapattársnak, Sergio Péreznek, Charles Leclerc-nek, valamint az idei első győzelmét megcélzó Mercedesnek is lesz beleszólása, ráadásul némi csapadék is megbolondíthatja az éjszakai hajszát.

F1: így lehet már vasárnap este világbajnok Max Verstappen

Nem feltétlenül úgy kezdődött az idei Formula–1-es világbajnokság, hogy Max Verstappen már hat futammal a vége előtt megvédheti címét és Szingapúrban a második egyéni világbajnokságát ünnepelheti, mégis a Ferrari elmúlt futamokon mutatott eredményei után most akár ez is megtörténhet. Mutatjuk, hogy minek kell teljesülnie ehhez Szingapúrban.

F1: jövőre hat sprintversenyt rendeznek a vb-sorozatban

Az eddigi három helyett jövőre hat sprintfutamot rendeznek a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokságon – írja az MTI.

F1: Csou Kuan-jü hosszabbított az Alfa Romeóval

Marad az Alfa Romeo Formula–1-es csapatánál Csou Kuan-jü – írta az MTI.

F1: Nicolas Latifit jövőre lecseréli a Williams – hivatalos

A Formula–1-ben szereplő Williams istálló hivatalos holnapján megjelent közleményben tudatta, hogy a 2022-es idény végén megválik kanadai versenyzőjétől, Nicolas Latifitől. Arról még nem tudni, hogy ki lesz az utódja.

F1: eldőlt Cunoda jövője az Alpha Taurinál

A japán Cunoda Juki jövőre is az Alpha Tauri Formula–1-es csapat pilótája lesz – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

F1: rekordszámú futam a jövő évi versenynaptárban – hivatalos

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) hivatalos honlapján kedd délután megjelent a 2023-as Formula–1-es idény hivatalos versenynaptára, amelyben rekordszámú, 24 verseny kapott helyet: a Magyar Nagydíj jövőre július 23-án lesz, és utána következik a belga futam, ami azt jelenti, hogy – dátum szerint nézve – soha ilyen korán nem rendeztek még Magyar Nagydíjat, mint amilyet 2023-ban fognak rendezni.

F1: egyelőre nem létezik tökéletes ellenszer a rajtrácskáoszra

Az F1-hez méltatlan helyzetet teremtett Monzában a rengeteg rajtbüntetés, mert órákkal az időmérő után még a pilóták sem tudták, honnan indulnak a futamon. Egyelőre nem látszik megoldás.

Kézilabda Eb: Tudta-e?