Gyász: Hiányozni fognak azok a telefonhívások – Mourinho Maradonáról

A Tottenham csütörtökön, egy nappal Diego Maradona halála után 4–0-ra legyőzte a Ludogorec Razgradot az Európa-liga csoportkörében. José Mourinho, a londoni együttes menedzsere az összecsapás után megemlékezett a 60 évesen elhunyt legendás argentin futballistáról.

El: a Napoli élt az esélyével; „majdnem továbbjutások”

Az Európa-liga 21 órás sávjának C–F csoportjaiban a Napoli kihasználta a csoportrangadó döntetlenjét és élre állt, a Rangers és a Granada pedig sokáig továbbjutónak tűnt, de egyelőre még várniuk kell a feleknek. A J-csoportban simán nyert a Tottenham.

El, A-csoport: a Roma ködös körülmények között verte a CFR-t

Videó: óriási Tottenham-gól, Winks 51 méterről talált be

Ritkán látható távoli gólt szerzett a Tottenham Ludogorec elleni Európa-liga meccsén Harry Winks. A Spurs 24 éves középpályása balról, az oldalvonaltól, a Tottenham Twitter-bejegyzése szerint 56 yardról, vagyis kb. 51 méterről talált be.

Videó: a 90. percben gólt kapott a Leicester, de jött Vardy

Nem mindennapi izgalmak közepette ért véget a Sporting Braga–Leicester City Európa-liga-mérkőzés csütörtök este. Az angol csapat a 24. perctől kezdve 2–1-es hátrányban játszott, de a 78. percben Luke Thomas döntetlenre mentett. Már arra számíthattunk, hogy döntetlen lesz a vége – és végül tényleg az lett, de váratlanul fordulatos eseménysorozat után: a 90. percben Fransérgio góljával már félig győztesnek érezhette magát a Braga, de Vardy a 95. percben egyenlített!

El: az Arsenal és a Leicester is bebiztosította a továbbjutását

Az Arsenal 3–0-ra legyőzte a Moldét a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, ezzel bebiztosította a továbbjutását a B jelű négyesből. Hasonlóan tett a Leicester City is, amely drámai hajrában tudta döntetlenre menteni a Sporting Braga elleni összecsapást (3–3).

Európa-liga: a 4. forduló összes eredménye egy helyen

Csütörtökön rendezték meg a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulóját. Íme, az eredmények és a csoportok állása!

Az AS Roma Kolozsváron, a Young Boys Szófiában nyert

Mínusz kettő fok és nagy köd – vagyis labdarúgásra nem épp ideális körülmények fogadták a csapatokat Kolozsváron, ahol jóval hatékonyabb második félidei játékával az AS Roma szerezte meg a három pontot a CFR vendégeként. A találkozó nem épp az öldöklő iramról marad emlékezetes, a kolozsváriak ugyanakkor érezhetően kihajtották magukat: Dan Petrescu magas letámadásra építő taktikája a tartalékos AS Romával szemben is erő feletti igénybevétel volt. A csoport másik meccsén a Young Boys a CSZKA Szófiát győzte le Bulgáriában.

A Milan negyedszer sem tudta legyőzni a Lille-t

A Lille hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Milannal az Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában a H-kvartettben. A csoport másik meccsén a Sparta Praha fordított és végül 4–1-re megverte a Celticet.

Arsenal: jövő héten visszatérhetnek a nézők az Emiratesbe az Európa-ligában

A Premier League-ben szereplő Arsenal megerősítette, hogy a brit kormány hétfői rendelkezésének értelmében engedélyezi a nézők beengedését az Emiratesbe a jövő heti, Rapid Wien elleni Európa-liga mérkőzésre kétezer főig.

Kép: lecserélték, a telefonját nyomkodta a Celtic játékosa

A támadások kereszttüzébe került a Celtic támadója: Mohamed Elyounoussi a telefonjával volt elfoglalva, miután Neil Lennon az 59. percben, kétgólos hátránynál lecserélte őt a Sparta Praha elleni Európa-liga-mérkőzésen csütörtökön.

El: Egyáltalán nem becsültük le az ellenfelet – Pioli

Mint megírtuk, a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Milan hazai pályán 3–0-ra kikapott a Lille-től. A meglepő vereség után Stefano Pioli, az olaszok vezetőedzője úgy vélekedett, hogy csapata mindenben az ellenfél kezére játszott.

El: Arteta szerint a VAR-ra már a csoportkörben is szükség van

Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere szerint az Európai Labdarúgó-szövetségnek (UEFA) át kellene gondolnia döntését, amely szerint az Európa-ligában csak az egyenes kieséses szakasztól kötelező a videobíró (VAR) – írja az MTI.

El: otthon kapott nagy verést a Milan; öngólokkal fordított az Arsenal

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Milan hazai pályán 3–0-ra kikapott a Lille-től. Az Arsenal otthon 4–1-re fordított a Molde ellen. A Leicester City négy, a Hoffenheim öt góllal nyert, a Sparta Praha pedig idegenben intézte el a Celticet.

El: leszakadt az ég, ezért nem kezdték el a Villarreal meccsét – videó

A labdarúgó Európa-liga csoportkörében 70 perccel elhalasztották a Villarreal–Maccabi Tel-Aviv mérkőzés kezdését. Hogy miért? Nos, az alábbi videóban jól látszik, hogy itt inkább vízilabdázni lehetne, mint futballozni. A mérkőzést végül lejátszották, a házigazda 4–0-ra nyert.

El: Bulgáriában nyert a Tottenham; emberhátrányban ikszelt a Benfica

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Tottenham Hotspur 3–1-re nyert a Ludogorec Razgrad vendégeként. A 19. perctől kezdve emberhátrányban játszó Benfica ellen a Rangers kétgólos előnyben is volt, ennek ellenére 3–3-as döntetlennel zárult a mérkőzés. A Lang Ádámot végig a pályán tudó Omonia Nicosia 2–0-ra kikapott a Granadától.

El: A szünetben tizenegyet cseréltem volna, ha lehet – Mourinho

Meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett a Tottenham az Európa-ligában a Royal Antwerp vendégeként. José Mourinho, az angol csapat menedzsere a meccs utáni nyilatkozatában arra utalt, a jövőben néhány játékos kapcsán nem kell majd gondolkodnia, hogy a kezdőbe jelölje-e.

Európa-liga: a 2. forduló összes eredménye egy helyen

Európa-liga: iksz Kolozsváron, győzött az Arsenal és a Napoli

Az Arsenal hazai pályán a Dundalkot, a Napoli idegenben a Real Sociedadot győzte le, a Roma és a CSZKA Szófia döntetlent játszott egymással a labdarúgó Európa-liga 2020–2021-es idényének 2. csoportfordulójában.

Videó: új rekord, ez az El történetének legtávolabbi gólja!

Habár a Rangers futballistája, Kemar Roofe egy héttel ezelőtt megszerezte az Európa-liga történetének legtávolabbi gólját, rövid ideig örülhetett a rekordnak. Csütörtökön ugyanis a ciprusi Omonia Nicosia játékosa, a Barcelona által nevelt Jordi Gómez megdöntötte a csúcsot: a PSV elleni csoportmérkőzésen 56 méteres szabadrúgásgólt szerzett!