F1: az Alpine bejelentette, mikor leplezi le 2023-as autóját

Az Alpine F1-es csapat bejelentette, hogy február 16-án mutatja be 2023-as versenyautóját, az A523-at, amelyet a mezőny két francia versenyzője, Esteban Ocon és az AlphaTauritól érkező Pierre Gasly vezet majd.

Aranylabda: így érkezett meg a trófea a gála helyszínére

Javában zajlik a párizsi Chatalet színházban az idei Aranylabda-gála, amelyet élő közvetítésünk segítségével ide kattintva követhetnek nyomon, és amelyre a Formula–1-es Alpin csapat francia versenyzője munkaeszköze, vagyis az F1-es versenyautója segítségével szállított le a gála helyszínére. Hangerőt fel, de csak óvatosan, egészen brutális hangok kísérték a manővert.

F1: Leclerc és Verstappen is rajtbüntetést kap Belgiumban

Összesen hat versenyző részesül hátrasorolásos büntetésben a motorelemek cseréje okán, így meglehetősen izgalmasan alakulhat a Formula–1-es Belga Nagydíj rajtrácsa.

Örökké szeretik a Hungaroringet – öt pilóta, akinek áttörést hozott a Magyar Nagydíj

Egy F1-es versenyző életében az első nagydíjgyőzelem megszerzése a legérzelmesebb, legboldogabb pillanatok közé tartozik, ami örökre felejthetetlen emlék marad. A Magyar Nagydíj eddig öt pilótának hozta el a nagy áttörést. Lássuk, kik ők, és lehet-e idén követőjük.

F1: rózsaszín és kék – íme, Alonsóék 2022-es versenygépe

A Formula–1-es Alpine Párizsban hivatalosan is lerántotta a leplet a 2022-es autójáról, az A522-esről, amely az új névadó szponzor, a BWT által részben rózsaszínbe öltözött.

F1: Norris és Ocon is a rajtrács végéről rajtol Mexikóban

Újabb versenyzőket „száműztek” a rajtrács végére a Mexikói Nagydíjon. Mivel Lando Norris McLarenjében, illetve Esteban Ocon Alpine-jában is erőforráselemeket kellett cserélni, mindketten a mezőny legvégéről kezdheti csak meg a vasárnapi futamot.

F1: Räikkönen elázott, Ocon kerékcsere nélkül váltott slickre

Valtteri Bottas nyerte meg a Formula–1-es Török Nagydíjat, ám míg a Mercedes versenyzője viszonylag sima győzelmet aratott Isztambulban, mások gondoskodtak néhány emlékezetes pillanatról a hétvégén. Kimi Räikkönen egyik rádiózása például újabb indok arra, miért fog hiányozni, miután az idény végén elhagyja a királykategóriát. Sergio Pérez pontosan elmondta, Max Verstappen mit kér cserébe, amiért sikeresen maga mögött tartotta Lewis Hamiltont a versenyen, míg Esteban Ocon 24 éves rekordot döntött meg Isztambulban. Íme, az F1-legek a Török GP-ről!

F1: BTV vras nduvrg ddwa – közölte Alonso, Ocon válaszolt is rá

A Formula–1-es Alpine istálló kétszeres világbajnok versenyzője, Fernando Alonso szerda délelőtt egy rejtélyesnek tűnő betűsort osztott meg Twitter-csatornáján, amire csapattársa Esteban Ocon hasonlóan értelmetlen karaktersorral válaszolt, a korábbi F1-es versenyző Danyiil Kvjat meg csak nagyokat pislogó emojikkal felelt. Aztán hamar kiderült, miről is van szó – pontosabban nem derült ki semmi...

F1: A győzelem óriási lökést ad az Alpine-nak – Alain Prost

Az Alpine igazgatóságában dolgozó négyszeres F1-es világbajnok, Alain Prost is felszabadultan ünnepelte a csapat hungaroringi győzelmét, kiemelve, hogy a siker hosszabb távon is lendületet adhat a gárdának.

F1: az Alpine vezérének a szocialista Varsóból vezetett az útja a csúcsig

A Magyar Nagydíjon győzelmet ünneplő Alpine-istálló élére idén kinevezett Marcin Budkowskival arról beszélgettünk a Hungaroringen, miként jutott el a vasfüggöny mögötti Lengyelországból egy F1-es csúcspozícióig. A kezdetek miatt még jobban értékeli kiváltságos helyzetét.

F1: a bowlingozó Bottas után senki sem mert felállni a rajtrácsra

Formula–1-es pályafutása első győzelmét aratta Esteban Ocon a 36. Magyar Nagydíjon. Az Alpine a tökéletes csapatmunkát bemutatva győzte le a riválisokat a kaotikus futam végén a Hungaroringen. Valtteri Bottas a verseny első körében furcsa módon „segítette" Lewis Hamiltont, aki mögé a többiek inkább fel sem álltak a rajtrácsra a második startnál. A Williams több pontot szerzett ezen a futamon, mint az előző három idényben összesen, miközben a Red Bull igen nehéz időszakon megy keresztül. Íme, az F1-legek a Magyar Nagydíjról!

F1: Ocon hálás Alonsónak; a Mercedes félreinformálta Hamiltont?

Az őrült Magyar Nagydíj Esteban Ocon első Formula–1-es győzelmét hozta a Hungaroringen. Az Alpine francia versenyzője elsősorban a csapattársának, Fernando Alonsónak mondott köszönetet a leintés után, és megjegyezte: tévedtek azok, akik negatív dolgokkal „ijesztegették” azt megelőzően, hogy csapattársak lettek. Sebastian Vettel próbálta hibába kergetni Ocont, de be kellett látnia, hogy ez a nap kimondottan a francia versenyzőé volt. Hamilton elmondta, mi is történt a futam második állórajtja előtt, sőt, az alábbi cikkünkben az összes versenyző nyilatkozatát elolvashatják.

Kaotikus első körök, sosem látott rajt és Ocon győzelme a Magyar GP-n

Esteban Ocon első győzelmét aratta vasárnap a Formula–1-es Magyar Nagydíjon. A második helyen Sebastian Vettel ért célba, a dobogóra még Lewis Hamilton állhatott fel a kaotikus hungaroringi futam után. Pedig a hétszeres világbajnok a királykategória történetének talán legfurcsább újrarajtolását követően még az utolsó helyen is autózott. Verstappen csak a 10. helyen ért célba, így Hamilton átvette a vezetést a világbajnoki összetettben.

F1: az Alpine hosszabbított Oconnal – hivatalos

A Formula–1-es Alpine hivatalosan bejelentette, hogy 2024 végéig meghosszabbította francia versenyzője, Esteban Ocon szerződését.

F1: ezért nem készült videó Pérezék ütközéséről!

A Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj első szabadedzését Sergio Pérez és Esteban Ocon ütközése miatt kellett félbeszakítani. A balesetet azonban sem a képernyő előtt ülők, sem az internetezők nem láthatták…

F1: Vettel beismerte hibáját, bocsánatot kért – videó

Az Aston Martin versenyzője, Sebastian Vettel elismerte, hogy ő hibázott a Bahreini Nagydíj során, amikor Esteban Oconnal összeütközött.

Le Mans: indulhat idén az F1-be visszatérő Alonso? A főnöke válaszolt

Bár a visszatérése előtti utolsó Formula–1-es idényében Fernando Alonso a királykategória mellett más sorozatban is indulhatott, 2021-ben erre nagy valószínűséggel nem lesz lehetősége. A kétszeres világbajnoknak és alpine-es csapattársának, Esteban Oconnak ugyanis jelenleg nem megengedett ez a fajta szórakozás.

F1: Ocon bejáratta az Alpine-t Silverstone-ban – videó

Túl van az első körein az Alpine 2021-es autója. Az A521-est a keddi bemutató után Esteban Ocon vitte pályára Silverstone-ban.

F1: íme, az Alpine első autója, az A521-es – képek

Alpine-névre váltott 2021-re a Renault, és már meg is mutatta a nagyvilágnak az első autóját, az A521-est. Ahogyan arra számítani lehetett, a négykerekű festésében a kék szín dominál, de nagy szerepet kapott a piros, illetve van benne némi fehér is. Az új autó leleplezése után az Alpine-nál azt is bejelentették, hogy ki lesz a tartalék versenyzője 2021-ben.

F1: Alonso újra edzésben; Ocon az Alpine-nal tesztel – képek

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso újra edzésbe állt a balesetét követően, míg csapattársa, Esteban Ocon megkezdte a tesztelést a csapattal a Paul Ricard-pályán.

Kézilabda Eb: Tudta-e?