Ekl: négygólos mérkőzésen ikszelt a Tottenham a Rennes-nel

Az FC Köbenhavn hármat lőtt a Slovannak, de nyert idegenben a Gent, a LASK, a PAOK és a Vitesse is. A hazai csapatok becsületét a Slavia Praha védte meg, míg a kora esti slágermeccsen a Tottenham Hotspur 2–2-es döntetlenre végzett Rennes-ben a labdarúgó Európa-konferencialiga 1. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Ekl: kisorsolták a főtábla csoportbeosztását

Isztambulban kisorsolták az első alkalommal kiírt labdarúgó Európa-konferencialiga főtáblájának csoportbeosztását.

Ekl-selejtező: Lincoln-diadal, történelmi gibraltári bravúr

A Lincoln Red Imps 3–1-re legyőzte a lett Rigát Európa-konferencialiga playoffkörének visszavágóján, ezzel az első gibraltári csapattá avanzsált, amely európai kupasorozat főtáblájára jutott. A Partizan Beograd 2–0-ra legyőzte a portugál Santa Clarát, ezzel megfordította a párharcot, és összesítésben 3–2-vel a főtáblára jutott. A szerb csapat magyar légiósát, Holender Filipet a 75. percben cserélte be a vezetőedző. A Tottenham 3–0-ra győzött úgy, hogy Harry Kane két gólt szerzett.

Videó: a gólszerző nem találta a címert az ünneplésnél

Korábban beszámoltunk róla, hogy a Puma tervezői nem voltak túl kreatívak, amikor tíz klub harmadik számú mezének a dizájnját ugyanarra a mintára építették – a Fenerbahce csütörtöki gólszerzőjét, Muhammed Gümüskayát azonban nem ez zavarta, hanem hogy a dresszen egyszerűen nem találta a klub címerét, amit meg akart csókolni a gólöröménél.

Ekl-selejtező: a Spurs kikapott; Mourinho győzelemmel nyitott

Az izraeli Maccabi Tel-Aviv győzelmével indult a labdarúgó Európa-konferencialiga 4. fordulója. José Mourinho győzelemmel kezdett a Roma kispadján, az Újpestet kiejtő Basel a svéd Hammarby ellen diadalmaskodott, a Tottenham pedig kikapott Portugáliában.

Ekl: Kane nem utazott el Portugáliába a Tottenhammel

Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Tottenham csütörtök este 20.30-tól a portugál Pacos Ferreira otthonában lép pályára az Európa-konferencialiga selejtezőjének playoffjában. A csapat sztárja, Harry Kane nem utazott el a társaival együtt szerdán a mérkőzésre, ez újabb jel lehet arra, hogy a támadó eligazol a klubból. A pakliban ugyanakkor az is benne van, hogy csupán annyiról van szó, a klasszis nincs tökéletes fizikai állapotban.

Tottenham: Kane-t jelölték az Ekl-keretbe

Annak ellenére, hogy Harry Kane nem tartott a Tottenhammel az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában megrendezett Manchester City elleni meccsre (1–0-ra nyert a Spurs), a menedzser, Nuno Espírito Santo jelölte a csatárt az Európa-konferencialiga keretébe.

NK Osijek: alábecsülték a CSZKA Szófiát – horvát lapszemle

Mint ismert, a szófiai 4–2-es vereséget követően a labdarúgó Európa-konferencialiga harmadik selejtezőkörének eszéki visszavágóján az NK Osijek 1–1–es döntetlent ért el, ezzel 5–3-as összesítésel búcsúzott a sorozattól.

Ekl: az Újpest kellemetlen ellenfél volt – svájci lapszemle

Mint ismert, az Újpest 4–0-ra kikapott a svájci Baseltől az Európa-konferencialiga harmadik selejtezőkörének visszavágóján, így 6–1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól. Íme, a svájci lapok értékelése a találkozó után.

Ekl: kiütötték Tamás csapatát, Holenderék továbbjutottak

Az Európa-konferencialiga selejtezőjének 3. fordulójában, a visszavágók csütörtöki játéknapján összesen 30 mérkőzést rendeztek. A lengyel Slask Wroclaw – Tamás Márkkal a fedélzeten – 4–0-ra kikapott az izraeli Hapoel Beer-Sevától. Míg a másik magyar érdekeltségű mérkőzésen a Partizan Beograd és alkalmazásában álló Holender Filip eljutott a kupasorozat playoffköréig, miután csapata tizenegyesekkel felülmúlta az orosz Szocsit.

Ekl: Minden tőlünk telhetőt megtettünk – Michael Oenning

Az Újpest FC Bázelben nem tudta megismételni az egy héttel ezelőtt, a Szusza Ferenc Stadionban látott jó teljesítményét, így nem volt esélye arra, hogy megszorongassa az FC Baselt. A svájci együttes 4–0-ra nyert, s ezzel 6–1-es összesítéssel jutott az Európa-konferencialiga playoffkörébe. A lefújás után a lila-fehérek vezetőedzője, Michael Oenning, valamint a svájciak szakvezetője, Patrick Rahmen értékelt.

Odahaza sem ment a bolgárok ellen, kiestek Kleinheislerék

Az NK Osijek kétgólos hátrányból várta a szófiai CSZKA elleni Ekl-selejtező visszavágóját, amelynek a vége 1–1 lett, így kiestek Kleinheisler Lászlóék.

Svájcban már kinyílt az olló: a Basel négy góllal verte meg az Újpestet

Ekl: egyszerű az eszéki képlet, a legjobb, ha hárommal több gólt szereznek

A jelen körülmények közepette, amennyire lehetséges, igazi kupahangulat uralkodik Eszék városában, ahol csütörtökön az NK Osijek kétgólos hátrányból várja a szófiai CSZKA elleni Ekl-selejtező visszavágóját, mely a Gradski vrt Stadionban 21.15 órakor kezdődik. Mint ismert, Nenad Bjelica vezetőedző legénysége a múlt héten Bulgária fővárosában 4–2-es vereséget szenvedett.

Ekl: Amióta itt vagyok Újpesten, ez volt az egyik legjobb félidőnk – Banai

Remek első félidő után 2–1-es vereséget szenvedett az Újpest hazai pályán az esélyesebb Baseltől az Európa-konferencialiga selejtezőjében. A találkozó után a lila-fehérek kapusával, Banai Dáviddal és középpályásával, Csongvai Áronnal beszélgetett az NSO Tv stábja. Mindkét labdarúgó hisz abban, hogy továbbjuthat jövő héten a magyar csapat.

Ekl: fáklyák, füst, 19 perc hosszabbítás, de győztek Tamás Márkék

Mint ismeretes, az Európa-konferencialiga 3. fordulójának első mérkőzésén az Újpest 2–1-re kikapott otthon a svájci Baseltől. A párharc továbbjutója a Csukaricski (szerb)–Hammarby (svéd) párharc győztesével találkozik majd, abban a párosításban a belgrádiak vezetnek egy meccs után 3–1-re. Lássuk a további, csütörtöki eredményeket, magyar vonatkozású találkozókat!

Ekl: Büszkék lehetünk, hogy egy magyar csapat így játszik a Basel ellen – Oenning

Nagyon bátran, harcos futballal kezdett Újpest az Európai-konferencialiga selejtezőjében a sokkal esélyesebb FC Basel ellen, a vezetést is megszerezte a magyar csapat, de a második félidő és így a győzelem a svájciaké lett. A 2–1-es vereséggel nagyon nehéz helyzetbe lavírozta magát a magyar csapat a visszavágóra. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A második félidőben már nem ment, kikapott az Újpest a Baseltől

Nagyon bátran, harcos futballal kezdett Újpest az Európai-konferencialiga selejtezőjében a sokkal esélyesebb FC Basel ellen, a vezetést is megszerezte, de a második félidő és így a győzelem a svájciaké lett. A 2–1-es vereséggel nagyon nehéz helyzetbe lavírozta magát a magyar csapat a visszavágóra.

Ekl: góleső Szófiában, simán kikapott az NK Osijek

Simán, 4–2-re legyőzte a CSZKA Szófia az NK Osijeket az Európa-konferencialiga selejtezőjének harmadik fordulójának első mérkőzésén, így nehéz helyzetbe került a visszavágóra a horvát együttes.