Bundesliga: portugál válogatott csatárt szerződtetett a Leipzig

A három magyar labdarúgót foglalkoztató RB Leipzig szerződtette a portugál válogatott André Silvát.

Bundesliga: BL-résztvevő csapattól érkezik a Frankfurt új edzője

A német élvonalbeli Eintracht Frankfurt a hivatalos honlapján bejelentette, hogy a következő idénytől Oliver Glasner lesz az együttes vezetőedzője.

Bundesliga: Frankfurtban kaphat kispadot a Real Madrid legendája

A Goal.com értesülése szerint az Eintracht Frankfurt vezetősége szeretné, ha a Real Madrid legendája, Raúl venné át a csapat irányítását. A hír szerint már a tárgyalások is megkezdődtek, de az idény vége előtt biztosan nem születik megállapodás.

Bundesliga: a Frankfurt veresége kapóra jött a BVB-nek

A Bayer Leverkusen 3–1-re legyőzte hazai pályán az Eintracht Frankfurtot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában szombaton.

Bundesliga: botlott a Bayern; nyert a Leipzig; ikszelt a Hertha

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombati játéknapján a címvédő Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Union Berlinnel. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig a soraiban tudó RB Leipzig 4–1-re nyert a Werder Bremen vendégeként, a Borussia Mönchengladbach 2–2-es döntetlent játszott a Dárdai Pál irányította Herthával, az Eintracht Frankfurt pedig hétgólos meccsen gyűjtötte be a három pontot a Wolfsburg elleni rangadón (4–3).

Bundesliga: 11 év után nyert Dortmundban a Frankfurt – eldőlt a BL-csata?

A Bajnokok Ligája-indulás szempontjából kulcsfontosságú rangadón az Eintracht Frankfurt 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában. Az Eintracht tizenegy év után nyert újfent a BVB otthonában. Eközben a Bayer Leverkusen 2–1-re megverte a kilátástalan helyzetben lévő Schalkét, a Wolfsburg 1–0-ra a Kölnt, míg a Szalai Ádámot az utolsó szűk 15 percre pályára küldő Mainz 1–1-re végzett a Bielefelddel.

Mesterhármas Lewandowskitól, emberhátrányban gálázott a Bayern

A Bayern München rég nem látott arcát mutatva, igazi erődemonstrációt tartva emberhátrányban ütötte ki 4–0-ra a Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának szombati mérkőzésén.

Bundesliga: december óta először kapott ki a Frankfurt

Megszakadt az Eintracht Frankfurt 11 meccses veretlenségi sorozata a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A Werder Bremen hazai pályán 2–1-re nyert Adi Hütter együttese ellen.

Bundesliga: frankfurti győzelem a Bayern München ellen

A német Bundesliga 22. fordulójában a negyedik helyen álló Frankfurt az éllovas Bayern Münchent fogadta, és az első félidőben remek játékkal kétgólos előnyt szerzett. A második félidőben a Bayern mindent megtett az egyenlítésért, de csak szépítésre futotta az erejéből.

A Bayern nem tudott visszajönni kétgólos hátrányból a Frankfurt ellen

Ajánló: kétszer 4–0-ra verte a Bayernt, majd kirúgták a magyar sikeredzőt

Szombaton a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) a Bayern München és az Eintracht Frankfurt mérkőzik meg egymással. Ennek a párosításnak a kapcsán az Origo idézte fel azt a történetet, amelyet minden idők legbizarrabb edzőkirúgásaként emlegetnek, s amelynek magyar főszereplője volt: az 1954-es világbajnokságon ezüstérmes Lóránt Gyula. Ahogy őt kirúgták, úgy nem rúgtak még ki senkit. De az sem mindennapos, ami utána történt… Edvi László írása.

Bundesliga: csak ikszelt a Wolfsburg, így maradt harmadik a Frankfurt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Frankfurt 2–0-ra győzte le hazai pályán a Kölnt, míg a Wolfsburg 0–0-s döntetlent játszott otthon a Mönchengladbach ellen.

Bundesliga: a Hoffenheim otthonában győzött a Frankfurt

A német Bundesliga 20. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Frankfurt 3–1-re diadalmaskodott a Hoffenheim otthonában, amivel sorozatban 9. bajnoki mérkőzésén maradt veretlen. A szintén vasárnapra kiírt Bielefeld–Werder Bremen mérkőzést elhalasztották, mert a rossz időjárás miatt a pályát nem tudták játékra alkalmas állapotba hozni.

Bundesliga: Minden rendben van, leszámítva a végeredményt – Dárdai Pál

Mint arról beszámoltunk, a Hertha kispadjára visszatérő Dárdai Pál vereséggel mutatkozott be, a berliniek hiába szereztek vezetést, 3–1-re kikaptak az Eintracht Frankfurt otthonában. A mérkőzés után a magyar edző értékelte a történteket.

A Hertha-vezetés megvolt, a pontszerzés nem jött össze Dárdai visszatérésén

Hiába vezetett a Hertha BSC, az Eintracht Frankfurt 3–1-re nyert hazai pályán Dárdai Pál csapata ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában.

Hertha: A kemény edzés önmagában nem elég – Dárdai

„A csapatban hatalmas a potenciál” – mondta a visszatérése óta a Hertha élén töltött első három napjáról Dárdai Pál az Eintracht Frankfurt elleni bajnokit felvezető sajtótájékoztatón. A 44 esztendős magyar edző szerint a kemény edzés mellett a megfelelő mentalitás is megvolt játékosai részéről, így képesek lehetnek a Frankfurt otthonában is jó eredményt elérni.

Bundesliga: ötgólos meccset nyert meg a Mainz a Leipzig ellen

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának szombati játéknapján az RB Leipzig 3–2-re kikapott idegenben a Mainztól, a Wolfsburg 1–0-ra legyőzte a Leverkusent, a Freiburg Sallai Roland nélkül is 2–1-re nyert a Stuttgart ellen, míg a Frankfurt 5–1-re kiütötte a Bielefeldet.

Bundesliga: Sallai betalált, a Freiburg ikszelt, a Bayern nyert

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának szerdai játéknapján a Bayern München 1–0-ra nyert az Augsburg ellen, a Freburg 2–2-es döntetlent játszott a Frankfurttal, míg a Bielefeld és a Köln is nyerni tudott.

Real: Jovics? Könnyű azt mondani, hogy én vagyok a hibás – Zidane

Kedden megtartotta szokásos mérkőzés előtti sajtótájékoztatóját Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője. A francia szakembert természetesen a kölcsönadása után a Bundesligában remekül nyitó Luka Jovicsról is megkérdezték.

Bundesliga: Jovics duplával tért vissza, ismét sereghajtó a Schalke

Az Eintracht Frankfurt hazai pályán 3–1-re nyert a Schalke 04 ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. A frankfurtiakhoz a Real Madridtól kölcsönjátékosként visszatért Luka Jovics csereként beállva két gólt szerzett a Ruhr-vidékiek ellen.