NHL: megszerezte 1000. pontját Steven Stamkos

A Tampa Bay Lightning 4-1-re nyert a Philadelphia Flyers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A győztes vendégeknél Steven Stamkos gólpasszt adott, ezzel megszerezte 1000. pontját. Az NHL-ben ő a 95., a Lightningban pedig a második játékos, aki eljutott eddig a határig. A 32 éves kanadai center, 2008-as draftolása óta kizárólag a Tampa Bayben játszott.

NHL: hat gól az utolsó harmadban, ismét kikapott a Blackhawks

Az Edmonton Oilers 5–4-re legyőzte a Chicago Blackhawkst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtök hajnali játéknapján. Nyerni tudott a New York Rangers és a Toronto Maple Leafs is, a Buffalo Sabres pedig büntetőkkel múlta felül a Detroit Red Wingset.

NHL: újabb sikerével a Keleti főcsoport élére állt a Devils

A New York Rangers elleni idegenbeli 5–3-as sikerével a Keleti konferencia élére állt a New Jersey Devils az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti keddi játéknapját követően, megelőzve a 18 győzelemnél járó Boston Bruinst. Az Ördögök már három perc után kétgólos hátrányban voltak, de erre a második harmad derekáig négy góllal válaszoltak.

NHL: sorozatban kilencedik meccsét nyerte a Golden Knights

Az élen álló Vegas Golden Knights a Buffalo Sabres vendégeként is nyert, így sorozatban kilencedik mérkőzésén győzött az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) – írja az MTI.

NHL: hosszabb kihagyás vár a csuklóját korcsolyával elvágó Kane-re – videó

Három-négy hónapos kihagyás vár az Edmonton Oilerst erősítő Evander Kane-re, akinek a Tampa Bay Lightning elleni mérkőzésen korcsolya vágta el a bal csuklóját az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) – számolt be róla az MTI.

NHL: kétgólos hátrányból nyerte meg a New York-i rangadót az Islanders

Az új idényben harmadszor, ezúttal kétgólos hátrányból felállva győzte le 4–3-ra a Rangerst az Islanders a New York-i rangadón az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A Vegas Golden Knights a Toronto Maple Leafs elleni 4–3-as hosszabbításos sikerével sorozatban nyolcadik mérkőzését nyerte meg, míg a 2022–2023-as évadot három sikerrel kezdő St. Louis Blues zsinórban nyolcadszor kapott ki, hiszen ezúttal a Flyers Philadelphiában győzte le 5–1-re.

NHL: Ovecskinék remek egyéni teljesítményekkel nyertek

Tizenhárom mérkőzés után 11. győzelmét aratta a Keleti konferenciát vezető Boston Bruins az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keddi játéknapján a St. Louis Blues 3–1-es legyőzésével. Sorozatban ötödször kapott ki a Calgary Flames, hiszen hosszabbítás után maradt alul 4–3-ra a New York Islanders vendégeként, míg a Washington Capitals szoros mérkőzésen, remek egyéni teljesítményekkel múlta felül a zsinórban harmadik vereségét elszenvedő Edmonton Oilerst.

NHL: a Golden Knights zsinórban hatodszor, a Bruins hetedszer nyert

A két konferencia éllovasa, a nyugati első Vegas Golden Knights sorozatban hatodik győzelmét aratta az Ottawa Senators elleni idegenbeli 5–4-es sikerével, míg a keleti éllovas Boston Bruins egymás után hetedszer nyert, hiszen a New York Rangerst ugyancsak vendégként múlta felül 5–2-re. A másik New York-i csapat, az Islanders St. Louisban sorrendben ötödször nyert, ahogy a New Jersey Devils is, amely edmontoni győzelmével törte meg az Oilers ugyancsak ötmeccses sikerszériáját. A Chicago Blackhawks zsinórban négy vereség után tért vissza a győzelem útjára, hosszabbításban meg verte a Los Angeles Kingset.

NHL: gólzáporos meccseket hozott a pénteki játéknap

Tovább menetel Boston Bruins, amely hazai pályán 5–1-re legyőzte a Detroit Red Wingset, s ezzel nyolcadik mérkőzésén a hetedik sikerét aratta az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) pénteken. A Minnesota Wild idegenbeli sikerével megtört az Ottawa Senators négymeccses győzelmi sorozata, ahogy a Chicago Blackhawksé is, amely otthon kapott ki az Edmonton Oilerstől. A játéknap tíz mérkőzésén összesen 71 gól született, a legkevesebb találat – 2 – a Washington Capitalst otthon felülmúló Dallas Stars meccsén esett.

NHL: az Islanders nyerte a New York-i derbit

A Kyle Palmieri két és Josh Bailey egy góljával a New York Islanders nyerte meg a New York Rangers elleni városi rangadót az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján. A St. Louis Blues otthon kapott ki 3–1-re az Edmonton Oilerstől, míg az Anaheim Ducks idei hetedik bajnokiján hatodik vereségét szenvedte el, ezúttal a 2020-ban és 2021-ben Stanley-kupa-győztes Tampa Bay Lightning győzte le idegenben 4–2-re.

NHL: Kessel beállította az Ironman-sorozat rekordját

A Vegas Golden Knights 3–1-re legyőzte a vendég Toronto Maple Leafs csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján, és a hazaiak csatára, Phil Kessel megszakítás nélkül a 989. mérkőzésén lépett jégre, amivel beállította Keith Yandle csúcsát – írja az MTI.

NHL: a Dallas és a Calgary is először kapott ki

Első vereségét szenvedte el az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján a Dallas Stars és a Calgary Flames. Előbbi hosszabbításban kapott ki a Toronto Maple Leafs vendégeként, míg utóbbi hazai jégen nem bírt a Buffalo Sabresszel. A Boston Bruins szétlövés után szerezte meg a negyedik győzelmét az Anaheim Ducks ellen, míg a Pittsburgh Penguins a Los Angeles King kiütéses legyőzésével javította 3–1-re a mérlegét.

NHL: négy csapat is többgólos hátrányból tudott nyerni

Izgalmas mérkőzéseket hozott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapja, hiszen a New York Devils és a Calgary Flames otthon dolgozta le kétgólos hátrányát az Anaheim Ducks, illetve a Vegas Golden Knights ellen, míg a Philadelphia Flyers a Tampa Bay Lightning vendégeként tudott fordítani. A Los Angeles Kings szoros csatában nyert Nashville-ben, míg az Ottawa Senators 12 gólt hozó meccsen győzte le a Boston Bruinst.

NHL: elképesztő – tavaly a Montrealt, most a Coloradót ütötte döntőbe a ráadásban!

A Colorado Avalanche hosszabbításban ütött góllal 6–5-re győzött az Edmonton Oilers vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) magyar idő szerint kedd hajnali mérkőzésén, és ezzel 4–0-ra megnyerte a Nyugati főcsoport döntőjét. A Stanley-kupáért vívandó nagydöntőben a New York Rangers–Tampa Bay Lightning csata győztese lesz a denveriek ellenfele.

NHL: egy lépésre a nyugati döntő megnyerésétől a Colorado

A Colorado Avalanche 4–2-re legyőzte az Edmonton Oilerst, így egy győzelemre került attól, hogy megnyerje az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának döntőjét.

NHL: a Colorado már 2–0-ra vezet a nyugati döntőben

A Colorado Avalanche 4–0-ra legyőzte a vendég Edmonton Oilers csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának döntőjében, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban 2–0-ra vezet.

NHL: hatalmas gólparádéval kezdődött a nyugati döntő

Tizennégy gólt hozó mérkőzéssel kezdődött meg a Nyugati főcsoport döntője az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL): a Colorado Avalanche hazai jégen 8–6-ra verte az Edmonton Oilerst.

NHL: sima győzelemmel jött vissza párharcába a Rangers

A New York Rangers hazai jégen másodszor is legyőzte a Carolina Hurricanest (4–1), ezzel 2–2-re alakította az összesített állást az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) Keleti főcsoportjának elődöntőjében. A magyar idő szerint szerdára virradóra megrendezett nyugati mérkőzésen az Edmonton Oilers 5–3-ra verte vendégét, a Calgary Flamest, és összesítésben már 3–1-re vezet.

NHL: előnyben az Edmonton, szépített a Rangers

Az Edmonton Oilers 4–1-re nyert a vendég Calgary Flames ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának vasárnapi játéknapján, így 2:1-re vezet a nyugati főcsoport-elődöntőben.

NHL: egyenlített az Edmonton, megduplázta előnyét a Carolina

Az Edmonton Oilers 5–3-ra nyert a Calgary Flames otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának pénteki játéknapján, így összesítésben kiegyenlítette a főcsoport-elődöntőt.

Kézilabda Eb: Tudta-e?