A feljutás kapujában a Kecskemét, Vasas-gála, utolsó helyen a Budaörs

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában. A már bajnok Vasas idegenben tömte ki a Budaörsöt, a negyedik Szeged otthon kapott ki az ETO-tól. Eldőlt az is, hogy a Budafok, a Szentlőrinc, a Tiszakécske és a Dorog már semmiképpen sem eshet ki. Győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit a III. Kerületi TVE és a Szolnok, az utolsó helyre csúszott vissza a Budaörs. A nap zárásaként a második helyen álló Kecskemét 3–1-re legyőzte a Haladást, és szinte biztossá tette a feljutását, amely hétfő este válhat véglegessé, ha a DVTK nem nyer Ajkán.

Újabb sikerével menetel az élvonal felé a KTE, az ETO hetet lőtt Pintér csapatának

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 36. fordulójában. A bajnok Vasas a héten edzőváltáson átesett Szentlőrincet fogadta, és gólerős hajrájának köszönhetően könnyed győzelmet aratott. A második helyen álló Kecskemét egy első percben esett góllal verte a megyei rivális Tiszakécskét, így újabb lépéssel közelebb került az élvonalhoz. Két kiesési helyosztót is rendeztek, a Szolnok–Dorog és a Csákvár–Budaörs mérkőzések is 1–1-s döntetlennel zárultak. Egyre nehezebb, de még nem reménytelen a Pintér Attila által irányított III. Kerület helyzete, amely Győrben szenvedett hétgólos vereséget. Hazai pályán nyert az Ajka a Budafok, a Nyíregyháza pedig a Békéscsaba ellen. A Haladás nyerni tudott Siófokon, míg a Pécs–Szeged mérkőzésen nem született gól.

Nyert a Kecskemét és a Szeged, kikapott a DVTK, feljutó a Vasas

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a második helyen álló Kecskemét a Dorog otthonában győzött három góllal. Nagy meglepetésre a DVTK kikapott a kiesés ellen küzdő Budaörs vendégeként, míg a Szeged hátrányból fordítva győzte le a meccset nyolc játékossal befejező Szolnokot. Ezzel eldőlt, hogy a hétfő este pályára lépő Vasas az ősszel már mindenképpen az NB I-ben folytatja. A bennmaradásért harcoló III. Kerület a Pécs elleni sikerrel menekül, míg a Csákvár Szentlőrincen diadalmaskodott.

NB II: fordítás után nyert Békéscsabán az ETO

Az ETO FC 3–2-re nyert a Békéscsaba vendégeként a labdarúgó NB II 35. fordulójának pénteki játéknapján.

NB II: fölényes győzelemmel az NB I kapujában a Vasas

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Vasas a Tiszakécske elleni 4–0-s győzelmével az NB I kapujában áll, míg a Diósgyőr egy góllal győzte le otthon a Szentlőrincet. Kiesési helyosztót nyert meg a Szolnok a III. Kerület ellen, a Soroksár három találattal terhelte meg a Budafok hálóját. Újabb vereségével nehéz helyzetbe került a Budaörs, míg a Békéscsaba Pécsről távozott értékes sikerrel.

Gálázott a Vasas, és hétfőn már feljuthat; először nyert Vukmirral a DVTK

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a listavezető Vasas négy góllal tömte ki a Tiszakécskét, és ha hétfő este nem nyer a Kecskemét, az angyalföldiek már biztosan feljutnak az első osztályba. A DVTK a Szentlőrincet látta vendégül, és Horváth Zoltán korai góljával először nyert Dragan Vukmir irányításával. Kiesési helyosztót nyert meg a Szolnok a III. Kerület ellen, a Soroksár három találattal terhelte meg a Budafok hálóját. Újabb vereségével nehéz helyzetbe került a Budaörs, míg az új edző által irányított Békéscsaba Pécsről távozott értékes sikerrel.

A hosszabbításban lőtt 11-essel nyert az ETO a Nyíregyháza ellen

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt 11. helyen álló ETO FC a 8. Nyíregyházát látta vendégül. A győri csapat hamar hátrányba került, ám még az első félidőben sikerült egyenlítenie. A hosszabbításban pedig jött a csattanó (2–1)...

MK: Még öt mérkőzés van hátra a pályafutásomból, aztán átállok a másik oldalra – Lipták

Az NB I-ben fölényesen listavezető FTC lesz a Paks ellenfele a Magyar Kupa döntőjében, miután könnyedén nyert 4–1-re az ETO FC vendégeként. A találkozó után a győriek 18-szoros válogatott védőjével, Lipták Zoltánnal beszélgetettünk, aki elárulta: még öt mérkőzés, és szögre akasztja a stoplist.

MK: Nem a kupadöntő, a derbi jár a fejemben – Csercseszov

Az NB I-ben fölényesen listavezető FTC lesz a Paks ellenfele a Magyar Kupa döntőjében, miután könnyedén nyert 4–1-re az ETO FC vendégeként. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

Magabiztosan jutott be a Magyar Kupa döntőjébe az FTC

A Ferencváros 4–1-re nyert Győrben az ETO FC ellen a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében, így öt év után ismét bejutott a fináléba, amelyben a Pakssal játszik május 11-én a Puskás Arénában.

MK: az ETO két döntőt is megnyert az FTC ellen, most a négy között ismételne

Két egymeccses vidék-Budapest párharcban dől el, mely csapatok játsszák idén a labdarúgó Mol Magyar Kupa fináléját. Elsőként kedd este az elődöntőben 1991 óta először szereplő Paksi FC fogadja a címvédő Újpest FC-t, amely bajnokin 2015 óta csak egyszer kapott ki a tolnaiaktól. A másik ágon szerdán este a másodosztályban jelenleg csak 11. ETO látja vendégül az élvonalban listavezető Ferencvárost, amely ellen két kupadöntőt is sikerrel vívtak meg a győriek. Ez lesz a két zöld-fehér gárda 150. tétmérkőzése. Ha az elődöntőben a rendes játékidő után egyenlő az állás, kétszer 15 perces hosszabbítás, ha az sem dönt, tizenegyespárbaj következik.

Korán emberelőnybe került a Budafok az ETO ellen és magabiztosan nyerni tudott

A labdarúgó NB II 33. fordulójának nyitó mérkőzésén a Budafoki MTE az ETO FC-t fogadta. Már a találkozó első perceiben megfogyatkoztak a vendégek és egy büntetőnek köszönhetően vezetést szerzett a Budafok. Ezt később tovább tudta növelni egy szépségdíjas találattal és otthon tartotta a három pontot.

Hazai pályán botlott a Diósgyőr, ötgólos soroksári siker Szentlőrincen

Nyolc napon belül immár a harmadik fordulót bonyolították le a labdarúgó NB II-ben. A második helyezett Diósgyőr kispadján nem sikerült jól az új vezetőedző, Dragan Vukmir bemutatkozása, hiszen a Tiszakécske elleni mérkőzésen nem született gól. A hétfőn Angyalföldön pályára lépő Szeged egy győzelemmel így akár megelőzheti a miskolci gárdát. Tovább folytatódott a Haladás gyenge tavaszi sorozata, ezúttal Ajkán szenvedett vereséget. A Szentlőrinc hazai pályán ötgólos vereséget szenvedett a Soroksártól, a Kecskemét szintén ötgólos meccsen, 4–1-re verte meg a Békéscsabát. Hazai pályán nyert az utolsó Szolnok, a Siófok, a Pécs és a Budaörs is. A Csákvár–Dorog mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

Bíró Bence fejese döntött, visszatért a győzelem útjára a PMFC

A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Pécsi MFC Bíró Bence fejesének köszönhetően begyűjtötte a három pontot az ETO FC ellen (1–0), így a baranyai alakulat öt nyeretlen mérkőzést követően ismét diadalmaskodott.

NB II: a ráadásban nyert a DVTK, hármat vágott Óbudán a Vasas

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a DVTK a ráadásban szerzett góllal győzött a Dorog vendégeként. Az ETO négyet vágott a Szolnoknak, míg a listavezető Vasas Óbudán nyert három góllal. A Szentlőrinc hazai pályán 1–1-re végzett a Budaörssel.

Három góllal nyert Óbudán a Vasas, a ráadásban harcolta ki a győzelmet a DVTK

Újabb teljes hétközi fordulót játszottak a labdarúgó NB II-ben. A DVTK a ráadásban szerzett góllal győzött a Dorog vendégeként, míg a listavezető Vasas Óbudán nyert három góllal. A harmadik Szeged Horváth Krisztofer tizenegyesével legyőzte a Csákvárt, és tartja a lépést a Diósgyőrrel. Négyszer talált a hálóba a Tiszakécske az Ajka, illetve a Békéscsaba a Siófok ellen – utóbbi találkozón a lila-fehérek valamennyi gólját Lukács Raymond szerezte. Távolodik a kiesőzónától a Budafok, miután két góllal megverte a Pécset, a Haladás pedig megint kikapott otthon, ezúttal a Soroksártól. A Nyíregyháza fordulatos meccsen 2–2-re végzett a Kecskeméttel.

Fölényes ETO-siker a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt kilencedik helyen álló ETO FC a papírformának megfelelően magabiztosan verte meg az utolsó pozícióban lévő Szolnoki MÁV-ot. A győriek még csak a második győzelmüket aratták 2022-ben.

NB II: Szentlőrincen győzött a Budafok, ötgólos meccsen nyert a Kecskemét

A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Kecskemét gólgazdag meccsen győzte le az ETO-t. A Budafok Szentlőrincen nyert, a Haladás pedig a Budaörsöt múlta felül idegenben.

Hatot vágott a Vasas a Csabának, a Szeged kiütötte a DVTK-t

Mind a tíz mérkőzést lejátszották vasárnap a labdarúgó NB II 30. fordulójában. Az első három délutáni meccsen a KTE hátrányból fordítva verte az ETO-t, míg a Budafok és a Haladás idegenben szerzett fontos három pontot. A játéknap rangadóját Miskolcon játszották, ahol a Szeged meglepetésre 5–0-s, kiütéses győzelmet aratott a DVTK ellen. A listavezető Vasas hatgólos sikert aratott a Békéscsaba ellen, míg a Csákvár szintén hatgólos mérkőzésen ért el kiütéses győzelmet a III. Kerület ellen. Hazai pályán tudott nyerni a Siófok és az Ajka is, a Tiszakécske pedig Soroksáron folytatta remek tavaszi sorozatát.

Kézilabda Eb: Tudta-e?