Ukrajna: a Dinamo Kijev visszahódította a bajnoki címet

Öt év után ismét a Dinamo Kijev nyerte meg az ukrán labdarúgó-bajnokságot – adta hírül az MTI.

A Dinamo Zagreb kiejtette a Tottenhamet; nyolc között az Arsenal

A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében, a párharc visszavágóján a Dinamo Zagreb hazai pályán – a triplázó Mislav Orsic vezetésével – hosszabbítás után 3–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt, így továbbjutott a legjobb nyolc csapat közé. A Roma, az Ajax és a Villarreal egyaránt kettős sikerrel ment tovább, a Slavia Praha Skóciában harcolta ki a folytatás jogát, az Arsenalnak a hazai vereség is belefért, míg a Molde hiába nyert a Granada ellen a Puskás Arénában.

Kane-duplával nyert a Tottenham; Arsenal-siker Görögországban

Csütörtökön rendezték meg a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében a párharcok első mérkőzéseit. A Tottenham otthon, az Arsenal idegenben nyert két góllal, míg a Roma és az Ajax egyaránt háromgólos előnyt szerzett. A Villarreal Ukrajnában győzött két góllal, míg a Granada otthon aratott 2–0-s győzelmet. A Rangers idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Slavia Prahával.

Az Arsenal kiejtette a Benficát, 16 között az MU és az Ajax is

Csütörtökön a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első körében a párharcok visszavágóját rendezték meg, így kialakul a legjobb 16 mezőnye. Továbbjutott többek között az Arsenal, a Manchester United és az Ajax is, míg meglepetésre egyaránt búcsúzott a sorozattól a Leicester, a Bayer Leverkusen és a Napoli is.

El: öt percen belül két gól, a Dinamo Kijev ikszelt a Bruges ellen

Az Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első fordulójában a Dinamo Kijev 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az FC Bruges ellen.

Katalán szellemváros, városnéző kijeviek – ferencvárosi futballmese

Katalán szellemváros, városnéző kijeviek, minitragédia és ukrajnai mínuszok: összeállításunkban a zöld-fehérek Bajnokok Ligája-szereplését elevenítettük fel.

Az álmok színházában – minden, amit az FTC idei BL-szerepléséről tudni kell

Negyedszázad után szerepelt ismét a legrangosabb európai kupa csoportkörében a Ferencváros, amelyben ismét két igazi európai sztárcsapat jutott neki, továbbá egy harmadik, ugyancsak rágós falat.

BL: élő hagyomány – a Dinamo Kijev akadémiájának titkaira voltunk kíváncsiak

A Dinamo Kijev a mai napig bátran támaszkodik labdarúgó-akadémiájára, s a számos kiváló futballistát képző boszorkánykonyha titkaira mi is kíváncsiak voltunk kijevi túránk idején. A koronavírus-helyzet miatt az akadémia zárva tartja kapuit a média munkatársai előtt, ám a Dinamo Kijev sajtóosztályának segítségével elértük az akadémia igazgatóját, Olekszandr Iscsenkót. A szakemberrel telefonon, a kárpátaljai származású Rózsa Sándor segítségével beszélgettünk, aki több határon túli magyar játékos – többek között Kusnyír Erik és a Puskás-díjas Zsóri Dániel – útját segítette az NB I-ben.

BL: csak egy FTC-játékos zárt 6 felett az osztályzatok alapján

Több mint 5600 Nemzeti Sport Online-olvasó osztályozta a Ferencváros labdarúgóinak teljesítményét a Dinamo Kivej elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés kapcsán (0–1). A szavazók szerint Aissa Laidouni volt a budapestiek legjobbja szerda este.

BL: 60 percig tartott a sakkjátszma Kijevben – ukrán lapszemle

A Bajnokok Ligája csoportkörében a Ferencvárost 1–0-ra legyőző Dinamo Kijev teljesítménye kapcsán az ukrán sajtóvélemények egyértelműen fogalmaznak: a mérkőzés eredménye volt a lényeg, a mutatott játék másodlagosnak tekinthető.

BL: A játékosok büszkék lehetnek magukra – Szerhij Rebrov

A Dinamo Kijev elleni 1–0-s vereséget követően érhetően bosszúsan és némileg csalódottan értékelt Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője a kijevi Olimpiai Stadion sajtótermében.

BL: Alakulhatott volna ez másképp is – Dibusz

Mint ismert, a Ferencváros 1–0-ra kikapott a Dinamo Kijev otthonában a Bajnokok Ligája-csoportkör 6., záró fordulójában, így a zöld-fehérek az utolsó helyen végeztek a G-csoportban. A lefújást követően Dibusz Dénes és Lovrencsics Gergő értékelték a találkozót az M4 Sport kamerái előtt.

BL: értékelje a Ferencváros játékosainak kijevi teljesítményét!

Mint ismert, a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 6. fordulójában a Ferencváros idegenben 1–0-ra kikapott a Dinamo Kijevtől, így a negyedik helyen zárt, az Európa-ligában pedig az ukrán együttes folytathatja a szereplését. Értékelje a magyar bajnok játékosainak kijevi teljesítményét!

BL, G-csoport: az FTC kikapott Kijevben; sima Juve-siker Barcelonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 6. fordulójában a Ferencváros idegenben 1–0-ra kikapott a Dinamo Kijevtől, így a negyedik helyen végzett, az Európa-ligában pedig az ukrán együttes folytathatja a szereplését. A kvartett másik mérkőzésén a Juventus 3–0-ra nyert a Barcelona vendégeként, ezzel megszerezte a csoportelsőséget.

Elszállt a remény, a Ferencváros kikapott Kijevben

BL, G-csoport: Lovrencsics a jobbhátvéd, Laidouni a középpályán – kezdők

Elérkezett a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulója: a Ferencváros 21 órától a tavaszi Európa-liga-folytatást érő 3. helyért lép pályára a Dinamo Kijev otthonában. Íme, a kezdőcsapatok!

Vitalij Klicsko: Sok sikert kívánok a Ferencvárosnak, de...

Vitalij Klicsko Kijev polgármestereként minden tőle telhetőt megtesz a koronavírus elleni harcban, feszített napirendje mellett azért a labdarúgásra is igyekszik időt szakítani.

A Dinamo abban gyenge, amiben a Ferencváros sem erős

A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában a Ferencváros ellen készülő Dinamo Kijev még nem tudta megmutatni a valós erejét. Az FTC elleni, 2–2-vel záruló budapesti meccsen csak az első félidőben játszott jól, míg a Juventus és a Barcelona ellen az ukránoknak sem volt reális esélye a pontszerzésre. Ezért a Dinamo selejtezős meccseit, az AZ és a Gent elleni győzelmeket alapul véve vizsgáltuk meg, mire is számíthat a Fradi a sorsdöntő, kijevi meccsen – mint ismert, a magyar bajnok győzelem (vagy hatgólos döntetlen) esetén készülhet az Európa-liga tavaszi folytatására.

A Dinamo Kijev és a magyarok: közelebb, mint gondolná

Biztosan sokan ismerik a viccbeli Kohn bácsi történetét, aki az Osztrák–Magyar Monarchiában született, felnőttként a Csehszlovák Köztársaságban, a Magyar Királyságban és a Szovjetunióban dolgozott, és ott is halt meg, és mivel jó ember volt, a sírjához azóta is járnak a rokonok, előbb a Független Államok Közösségébe, majd Ukrajnába – nem, nem bolyongott életében és halála után Kohn bácsi, ő maga, majd a földi maradványai ki sem mozdultak Munkácsról. Csak éppen ez a furcsa világ forgott körötte és saját maga körül ilyen furcsán... Hogy miért jutott eszünkbe a régi vicc? Mert a Ferencváros Bajnokok Ligájabeli ellenfélnek, a Dinamo Kijevnek a történelme ezer szálon kötődik a magyarsághoz, a magyarokhoz. Akiknek az életét nem a nagy D, hanem inkább a nagy SZU forgatta fel fenekestül, és ő életükből is harapott ki jó nagyokat...

„Mindannyian élünk, amíg emlékeznek ránk.”

A kijevi Bajkove temetőben egész alakos szobor őrzi Valerij Lobanovszkij emlékét.