
Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
Közepesen felhős
Szombati sportműsor: pályán a Barca és a Bayern; NB I
Szombaton három mérkőzést rendeznek a labdarúgó NB I-ben: Kisvárda–Paks, Debrecen–ZTE FC és Ferencváros–Vasas élőben az ...
Pigniczki Fanni négy riválist megelőzve a 14. helyen zárta az összetett döntőjét szombaton a Kitakjusuban zajló ritmikusgimnasztika-világbajnokságon, míg Dina Averina sporttörténelmet írt.
Dina Averina mindkét szerdai szeren aranyérmes lett a ritmikusgimnasztika-világbajnokságon, Kitakjúsúban – közölte a Magyar Távirati Iroda.
Az orosz Dina Averina három arany- és egy ezüstérmet nyert a Várnában rendezett ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján – közölte a Magyar Távirati Iroda.
Két magyart is díjazott az Európai Úszószövetség. Hosszú Katinkát 2019 legjobb női úszójának, Rasovszky Kristófot 2019 legjobb férfi nyílt vízi úszójának választották meg a LEN-nél – közölte Facebook-oldalán a Magyar Úszószövetség.
A hatodik helyen végzett a Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Kocsis Evelin összeállítású MTK Budapest csapata a Japánban megrendezett ritmikus gimnasztika Aeon-kupán. A hagyományos évzáró nagy nemzetközi verseny a sportág klubvilágbajnokságának számít. A győztes – mondhatni, az „örökös” győztes – ismét az orosz Gazprom.
Pigniczki Fanni a 21. helyen végzett a baki olimpiai kvalifikációs rg-világbajnokság összetett döntőjében, 2011 óta a legjobb magyar helyezést elérve ezzel. Az aranyérmet egymás után harmadszor az orosz Dina Averina nyerte meg, az ezüst ikertestvére, Arina Averina, a bronz az izraeli Linoj Asram birtokába került.
Az orosz Dina Averina pályafutása tizenegyedik és tizenkettedik világbajnoki aranyérmét szerezte meg, miután buzogánnyal és szalaggal is diadalmaskodott a baki olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-vb szerenkénti döntőjében.
Az orosz himnuszt játszották el az első és a második szerenkénti döntő után a 37. ritmikusgimnasztika-világbajnokságon: karikával Jekatyerina Szeleznyova, labdával Dina Averina ünnepelhetett világbajnoki címet.
Pigniczki Fanni a 12. helyen zárta a ritmikus gimnasztikázók egyéni összetett versenyét a minszki Európai Játékokon. Az aranyérmet az orosz Dina Averina szerezte meg az izraeli Linoj Asram és a fehérorosz Kacjarina Halkina előtt.
Az orosz Averina ikrek, Dina és Arina nyerték meg az összes felnőtt egyéni aranyérmet a 2019-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon – Oroszország pedig a többi elsőséget is megszerezte, nyolcból nyolc arannyal söpört a kontinensviadalon.
Az olaszországi Pesaróban megkezdődött a 2019-es ritmikus gimnasztika világkupa-versenysorozat. Pigniczki Fanni a 25., Juhász Anna a 41. helyen végzett egyéni összetettben, az összes egyéni aranyérmet az orosz Averina ikrek nyerték meg. A kéziszercsapatok versenyében az olaszok és a bolgárok is első helyezést ünnepelhettek.
Igen jól szerepelt a magyar felnőtt kéziszercsapat a franciaországi Thiais-ben megrendezett ritmikus gimnasztika Grand Prix-versenyen, a sportág egyik legnagyobb presztízsű hagyományos seregszemléjén. A Borda Korinna, Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású kéziszercsapat összetettben a 8. helyet szerezte meg, az 5 labda döntőjében pedig a 7. pozícióban zárt.
Az egyéni összetett döntőjével befejeződtek a 2018-as szófiai ritmikusgimnasztika-vb egyéni versenyei. Dina Averina nagy fölénnyel megvédte 2017-es világbajnoki címét – egymás után nyolcadszor nyerte meg orosz tornásznő az egyéni összetettet. Averina mellé az izraeli Linoj Asram és az orosz Alekszandra Szoldatova léphetett fel a dobogó második, illetve harmadik fokára.
A csapatversenyt Oroszország, a buzogánydöntőt Dina Averina, a szalagdöntőt Alekszandra Szoldatova nyerte meg a szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokságon. Magyarország a 22. lett a csapatversenyben, egyéni indulóink nem jutottak összetett döntőbe.
A szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság harmadik versenynapján a kétszer is ejtő Pigniczki Fanni 13.825, a vb-újonc Juhász Anna pedig 13.800 pontot kapott szalaggyakorlatára. Az egyéni csapatversenyben Magyarország a 20. helyen áll 117.475 ponttal, egyéni összetettben Pigniczki a 46., Juhász az 57. pozícióban van. Az összetett kvalifikáció és a csapatverseny egyaránt csütörtökön ér véget.
A második nap után a 18. helyen áll a Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra összeállítású magyar válogatott a szófiai vb egyéni csapatversenyében, az első két aranyérmet az orosz Dina Averina szerezte meg.
A második nap után is a 18. helyen áll a Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra összeállítású magyar válogatott a szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni csapatversenyében, míg az oroszok fölényesen vezetik az összesítést. Juhász Anna 15.000, Pigniczki Fanni 14.900, Váray Míra 14.550 pontot kapott keddi labdagyakorlatára.
A szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság első napja után a magyar válogatott (Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra) a 18. helyen áll az egyéni csapatversenyben. A versenyt megnyitó Pigniczki Fanni 15.350, Juhász Anna 13.700, Váray Míra 16.350 pontot kapott karikagyakorlatára – előbbi kettő az egyéni összetett kvalifikációért is versenybe szállt, utóbbi két szerrel indult, így összetettben nem vehető figyelembe a pontszáma. Az már az első versenynap után biztos, hogy egyik magyar versenyző sem került be a karika szerenkénti döntőjébe – ezt reálisan nem is várhatta el senki.
Hétfőtől vasárnapig a bolgár főváros, Szófia ad otthont a 2018-as ritmikusgimnasztika-világbajnokságnak. Az egyéni versenyzőknek még „csak” a minél jobb vb-szereplés a tét, az együttes kéziszercsapatok azonban már most megkezdik az olimpiai kvalifikációt – három egység kijut Tokióba, míg az első 24-ből kiszorulók nem vehetnek részt a 2019-es világbajnokságon. Lesz-e magyar az egyéni összetett döntőben és továbbjut-e kéziszercsapatunk a 2019-es, az olimpiai kvalifikáció második lépcsőjét jelentő vb-re?
Kazanyban zárult a ritmikus gimnasztikázók 2018-as világkupa-versenysorozata – a várakozásoknak megfelelően nagy orosz fölénnyel, igaz, nem minden aranyérmet tudtak megszerezni a házigazdák. Az Árkai Zsófia, Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 12. helyet szerezte meg összetettben, az egyéni versenyt Pigniczki Fanni a 17., Juhász Anna a 28. helyen zárta. Közben a budapesti Grácia-kupán a sportág egyik legnagyobb közönségkedvence, a grúz Szalome Pazsava győzött.