NBA: hosszabbítás után nyert a Pistons a Dallas ellen

Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) péntek hajnali játéknapján egyetlen mérkőzést rendeztek, méghozzá a Detroit Pistons és a Dallas Mavericks között. A szoros mérkőzésen végül meglepetés született, hosszabbítást követően nyert a gyengélkedő Pistons, pedig Luka Doncic ismét remek formában játszott.

NBA: Doncic tripla duplával vezette győzelemre a Dallast Curryék ellen

Szoros mérkőzésen győzte le hazai pályán 116–113-ra a címvédő Golden State Warriorst a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A texasiak szlovén sztárja, Luka Doncic tripla duplával, 41 ponttal, valamint 12 lepattanóval és 12 assziszttal vette ki a részét a sikerből, míg a címvédőnél Steph Curry 32 pontja mellett öt-öt lepattanóig és gólpasszig jutott.

NBA: LeBron James győzelemmel tért vissza, Curryék is simán nyertek

LeBron James visszatért ágyéksérülése után a Los Angeles Lakersbe, amely a héten másodszor is legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. A kaliforniaiak ezúttal idegenben nyertek 105–94-re. A négyszeres bajnok James 21 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal zárt, míg csapattársa, Anthony Davis dupla duplát ért el 25 pontjával, 15 lepattanójával és négy gólpasszával.

NBA: a 76ers tartalékosan is legyőzte a Brooklynt, Pistons-bravúr Denverben

Kikapott Phoenixben a Lakers, a sacramentói expressz Memphisben sem lassított: íme a legutóbbi NBA-játéknap eseményei.

NBA: Doncicék egylabdás meccset buktak el a Nuggets ellen

Nagyot hajrázva, az utolsó percekben négypontos hátrányból felállva győzött Michael Porter utolsó pillanatokban szerzett triplájával 98–97-re a Dallas Mavericks vendégeként a Denver Nuggets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján. A címvédő Golden State Warriors Klay Thompson 41 pontjával, illetve a dupla duplával záró Steph Curry vezérletével (33 pont, hat lepattanó, 15 assziszt) nyert a nyugati utolsó Houston Rockets vendégeként 127–120-ra. A LeBron Jamest továbbra is nélkülöző Los Angeles Lakers nem kegyelmezett a San Antonio Spursnek és kiütéses, 123–92-es győzelmet aratott Anthony Davis hathatós közreműködésével (30 pont, 18 lepattanó, két assziszt). Tovább robog a Sacramento Kings, amely sorozatban hatodik mérkőzését nyerte meg, ezúttal a ligautolsó, s a zsinórban hetedik vereségét elszenvedő Detroit Pistons volt az „áldozat” (137–129).

NBA: kikapott a Netstől a nyugati első Trail Blazers

Kevin Durant vezérletével (35 pont, nyolc lepattanó, három assziszt) kiélezett mérkőzésen, 7 tizedmásodperccel a dudaszó előtt győzte le 109–107-re a Nyugati konferenciát vezető Portland Trail Blazerst a Brooklyn Nets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján. A Sacramento Kings zsinórban ötödik győzelmét aratta a San Antonio Spurs elleni 130–112-es sikerével, míg a házigazda Los Angeles Clippers remek negyedik negyedben nyújtott teljesítményével győzte le 96–91-re a Detroit Pistonst.

NBA: simán legyőzte a címvédő Warriors a Spurst

Nem hagyott sok kérdést és sima, 132–95-ös győzelmet aratott a címvédő Golden State Warriors a San Antonio Spurs ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A mérkőzés legjobbja a hazaiaktól Jordan Poole lett, aki 36 ponttal zárt.

NBA: Curry 40 ponttal segítette győzelemhez a címvédőt

A harmadik negyedben 11 pontos hátrányban is volt, végül szoros mérkőzésen győzte le Steph Curry 40 pontjával a Cleveland Cavalierst 106–101-re a címvédő Golden State Warriors a tengeren túli profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. Az Oklahoma City remek csapatteljesítménynek köszönhetően múlta felül 132–113-ra a Toronto Raptorst. A Thunder legjobbja, Eugene Omoruyi 22 ponttal zárt, de rajta kívül heten is két számjegyű pontot termeltek. Janisz Adetokunbo kevesebb mint hat percet játszott a Milwaukee Bucksban, amely 111–93-ra kikapott a Spurstól San Antonióban, míg a LeBron Jamest ágyéksérülés miatt nélkülöző Los Angeles Lakers otthon szenvedett 120–114-es vereséget a Sacramento Kingstől.

NBA: 82 pontot dobott a két hátvéd, hosszabbításos Cavs-siker Bostonban

A Philly a Torontónak, a Denver pedig a Jazznek vágott vissza, továbbra is nyeretlen a Lakers, nem hibázott a Suns, a Chicagót is legyőzte a Spurs, megnyerte a Knicks elleni rangadót a Milwaukee. Ez történt hajnalban az NBA alapszakaszában.

NBA: nagy pofonba szaladt bele a címvédő Warriors Phoenixben

Meglepően sima vereséget szenvedett a címvédő Golden State Warriors a Phoenix Suns vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA). A hazaiak 12–9-es hátrány után egy 11–0-s rohammal fordítottak és innen csak egyszer tudott egyenlíteni a tavalyi bajnok, amely végül közel 30 ponttal, 134–105-re kikapott Phoenixben. A New Orleans Pelicans szoros mérkőzésen győzte le a 37 ponttal, 11 lepattanóval és hét assziszttal záró Luka Doncic vezérelte Dallas Maverickset 113–111-re. A Washington Wizards simán, 120–99-re felülmúlta a Detroit Pistonst, s a játéknap negyedik mérkőzésén is hazai siker született, hiszen az Oklahoma City Thunder 108–94-re nyert a Los Angeles Clippers ellen, megszerezve ezzel idei első győzelmét.

NBA: Párizsban játszik alapszakaszmeccset a Chicago és a Detroit

A következő idényben Párizsban találkozik egymással a Chicago Bulls és a Detroit Pistons az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában.

NBA: sorozatban hetedik mérkőzését is elveszítette a Brooklyn

Az Utah Jazz ellen sem tudta megszakítani rossz sorozatát a Brooklyn Nets, amely 125–102-re kapott ki az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján.

NBA: Durant idénycsúccsal vezette győzelemre a Brooklynt

Kevin Durant idénycsúcsot jelentő 51 pontjára alapozva a Brooklyn Nets 116–104-re legyőzte idegenben a Detroit Pistonst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A Los Angeles Lakers úgy verte meg 106–94-re az Orlando Magicet, hogy a harmadik negyedben 23–0-s szériát futott (így módosult 55–56-ról 78–56-ra az eredmény) – LeBron James tripla duplával (30 pont, 11 lepattanó, 10 assziszt) járult hozzá a kaliforniaiak sikeréhez.

NBA: sorozatban tizedszer kapott ki a Detroit

Sorozatban tizedik alkalommal kapott ki a sereghajtó Detroit Pistons az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) szerdai játéknapján.

NBA: LeBron egy-, Stewart kétmeccses eltiltást kapott

LeBron James egy-, Isaiah Stewart pedig kétmeccses eltiltást kapott, miután a két játékos összeakaszkodott az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) vasárnapi játéknapján – adta hírül az MTI.

A Portland ellen javított a Jazz, a Sunst is legyőzte a Clippers

Donovan Mitchell 37 pontot szórt a listavezetőnél, a Clipperst ismét a George, Leonard páros vezette győzelemre a Phoenix elleni rangadón – a Milwaukee ellen nyert a Dallas, Miamiban is kikapott a Lakers, remek játékkal aratott diadalt a Cavs és a Bulls.

NBA: a ligaelső Jazz a Celtics ellen is nyert, a Nets újra kikapott

Az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján a ligaelső Utah Jazz 122–108-ra legyőzte a Boston Celticset, a keleti éllovas Philadelphia 76ers 119–111-re nyert a jó formában lévő Sacramento Kings otthonában, míg a Brooklyn Nets zsinórban harmadjára is kikapott, ezúttal a Detroit Pistonstól.

Nyerni tudott a Boston a Clippers ellen, Brooklynban győzött a Toronto

Franchise-rekordot döntött a Utah, megint nyert a Milwaukee, bevette Indianát a javuló Pelicans, győzött a Miami és a Suns is – ez történt hajnalban az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában.

NBA: a Jazz 138 pontot tett fel a táblára a Hornets ellen

A Nyugatot vezető Utah Jazz 138 pontot dobva nyert a Charlotte Hornets vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) szombati játéknapján.

NBA: a Lakers meglepetésre kikapott Detroitban

A Los Angeles Lakers meglepetésre simán, 107–92-re kikapott a Detroit Pistonstól az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A városi rivális Clippers győzött a Miami Heat ellen 109–105-re. Nem tudott nyerni a Golden State Warriors és a Portland Trail Blazers.

Kézilabda Eb: Tudta-e?