NHL: elmaradt a bajnokavatás, kiharcolta a 6. meccset a Tampa

Az elmúlt két idényben bajnok Tampa Bay Lightning a cseh Ondrej Palat 54. percben ütött góljával 3–2-re győzött a Colorado Avalanche otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének ötödik mérkőzésén, és így 3–2-re szépített az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Videó: óriási balhé lett a cheerleaderek edzéséből

Hivatalos nyomozás indult Denverben, az Egyesült Államokban, miután kiszivárgott egy videó az iskolai szurkolólányok edzéséről. A videó egyesek számára felkavaró lehet.

NFL: kezdődik a „fekete hétfő”, több edzőtől is elköszöntek

Véget ért a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakasza, s amint megszokhattuk, a hírhedt „fekete hétfőn” több csapatnál is elköszönnek edzőktől és stábtagoktól. A sort a San Diego Chargers és a San Francisco 49ers már meg is nyitotta.

Atlétika: magyar magasugró sikere Denverben

Szabó Barbara új egyéni csúccsal, 192 centiméterrel győzött a denveri magasugróversenyen.

Téli olimpia: Salt Lake City pályázik a 2026-os rendezésre

Gary Herbert, Utah állam kormányzója és Ralph Becker, Salt Lake City polgármestere hétfőn bejelentette, hogy ismét pályáznak téli olimpia megrendezésére.

Megvan a második Boston-vereség: Clevelandben kapott ki a Celtics

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 28. játéknapján a rendes játékidő nem hozott döntést a Cleveland Cavaliers - Boston Celtics összecsapáson, amelynek első ráadását aztán a házigazdák 17-12-re megnyerték, így végül övék lett a találkozó. Denverben nyert szoros csatában az Indiana. Vendégcsapatként tudott győzni a Memphis és a Philadelphia is. Előbbiek a New Jersey Nets, míg utóbbiak a Milwaukee Bucks gárdáját verték. A házigazdák közül nem botlott saját parketten a Miami, a Chicago és az LA Lakers. A Heat húsz pontot vert a Charlotte Bobcatsre, a Bulls az Atlantánál tizenkét, a Lakers a Seattle-nél hét ponttal bizonyult jobbnak.

NBA: a Boston a túlórában kapott ki Clevelandben a Cavalierstől

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 28. játéknapján a rendes játékidő nem hozott döntést a Cleveland Cavaliers - Boston Celtics összecsapáson, amelynek első ráadását aztán a házigazdák 17-12-re megnyerték, így végül övék lett a találkozó.

Indiana Pacers – LA Lakers: 248 pont és vendéggyőzelem

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 22. játéknapján Atlantában nyert a bajnoki címvédő San Antonio Spurs a házigazda Hawks ellen 12 ponttal. A Cleveland Cavaliers ugyancsak hazai környezetben bukott, a Lovagokat a Milwaukee Bucks verte négy ponttal. A Dallas hazai pályán verte hattal a Torontót, a Denver 21-gyel a Chicagót. Mindössze két ponttal, de nyert a Phoenix a Sacramento vendégeként. Az Indiana-LA Lakers összecsapáson 248 pont esett, és a végén utóbbiak lehettek boldogabbak.

NBA: Atlantában nyert a Spurs, kikapott a Cleveland a Buckstól

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 22. játéknapján Atlantában nyert a bajnoki címvédő San Antonio Spurs a házigazda Hawks ellen 12 ponttal. A Cleveland Cavaliers ugyancsak hazai környezetben bukott, a Lovagokat a Milwaukee Bucks verte négy ponttal.

Először söpört a rájátszásban a Cleveland, a Wizards látta kárát

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában a Cleveland a négy győzelemig tartó párharc negyedik összecsapásán is legyőzte a Washington gárdáját, így előbbiek léphettek a következő körbe, míg utóbbiak búcsúzni kényszerültek. Izgalmasan alakult a washingtoni összecsapás, amelyen az első két negyedet a hazaiak nyerték, igaz előnyük a nagyszünetre így is csupán három pont volt. A harmadik játékrészben a Cleveland két pontot ledolgozott a hátrányából, de a mérkőzés igazából csak a negyedik felvonásban dőlt el, amelyben a vendégek nyolc pontot vertek riválisukra.

Hiába Bryant 40 pontja, kétszeri hosszabbításban kapott ki a Lakers

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 120. játéknapján az LA Lakers kétszeri hosszabbítás után kapott ki Minnesotában a Timberwolves vendégeként, hiába dobott a vesztes oldalon Kobe Bryant 40 pontot. A túlóra első felvonása nem hozott döntést - 7-7 -, a mérkőzésről döntő hatodik játékrészt végül 12-2-re nyerték a vendéglátók.

Kosáreső Denverben

Tizenkettedik győzelmét aratta a Utah Jazz csapata, ugyanakkor kisebb meglepetést okozva hazai pályán botlott a San Antonio Spurs gárdája. A tavalyi bajnok bukdácsolása lassan már említést sem érdemel, lassan az utolsó helyre szorul a délkeleti csoportban. A Denver és a Golden State csatája élményszámba ment, gólzáporos negyedek követték egymást.

Kézilabda Eb: Tudta-e?