Denverben is nyert a Dallas, Clevelandben bukott a Lakers

Az Anthony Davist elveszítő Los Angeles kikapott a Cavs csarnokában, a Dallas viszont egypontos győzelmet aratott a Nuggets csarnokában – közben a Heat a Pistonstól kapott ki húsz ponttal.

NBA: villogott a Dallas és a Sacto, 25 triplát dobott a GSW

Minnesotában nyert az OKC, hozta a kötelezőt a Raptors, B-kerettel is győzni tudott a Milwaukee, míg a Portland Salt Lake Cityben nyert fontos mérkőzést: ez történt az NBA-alapszakasz legutóbbi játéknapján.

NBA: hosszabbítás után nyert a Pistons a Dallas ellen

Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) péntek hajnali játéknapján egyetlen mérkőzést rendeztek, méghozzá a Detroit Pistons és a Dallas Mavericks között. A szoros mérkőzésen végül meglepetés született, hosszabbítást követően nyert a gyengélkedő Pistons, pedig Luka Doncic ismét remek formában játszott.

Doncic túldobta Curryt, legyőzte a címvédőt a Mavs

Luka Doncic 41 pontos tripla-duplájával nyerte a Golden State elleni rangadót a Dallas, 140-et dobott a New York, míg a Clippers szenzációs utolsó negyeddel fordított Portlandben az NBA-alapszakasz legutóbbi játéknapján.

NBA: Doncic tripla duplával vezette győzelemre a Dallast Curryék ellen

Szoros mérkőzésen győzte le hazai pályán 116–113-ra a címvédő Golden State Warriorst a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A texasiak szlovén sztárja, Luka Doncic tripla duplával, 41 ponttal, valamint 12 lepattanóval és 12 assziszttal vette ki a részét a sikerből, míg a címvédőnél Steph Curry 32 pontja mellett öt-öt lepattanóig és gólpasszig jutott.

NBA: legyőzte a Dallast a Toronto, egylabdás meccset nyert a Phoenix

LeBron James szezoncsúcsával ismét nyert a Spurs otthonában a Lakers, a Rockets felülmúlta a fáradtabb Thundert – ez történt ma hajnalban az NBA-ben.

NBA: Doncicék egylabdás meccset buktak el a Nuggets ellen

Nagyot hajrázva, az utolsó percekben négypontos hátrányból felállva győzött Michael Porter utolsó pillanatokban szerzett triplájával 98–97-re a Dallas Mavericks vendégeként a Denver Nuggets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján. A címvédő Golden State Warriors Klay Thompson 41 pontjával, illetve a dupla duplával záró Steph Curry vezérletével (33 pont, hat lepattanó, 15 assziszt) nyert a nyugati utolsó Houston Rockets vendégeként 127–120-ra. A LeBron Jamest továbbra is nélkülöző Los Angeles Lakers nem kegyelmezett a San Antonio Spursnek és kiütéses, 123–92-es győzelmet aratott Anthony Davis hathatós közreműködésével (30 pont, 18 lepattanó, két assziszt). Tovább robog a Sacramento Kings, amely sorozatban hatodik mérkőzését nyerte meg, ezúttal a ligautolsó, s a zsinórban hetedik vereségét elszenvedő Detroit Pistons volt az „áldozat” (137–129).

NBA: hiába Curry 50 pontja, kikapott a Warriors Phoenixben

Hiába zárt 50 ponttal, kilenc lepattanóval és hat assziszttal a címvédő sztárja, Steph Curry, a Golden State Warriors elszenvedte kilencedik vereségét az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, hiszen 130–119-es vereséget szenvedett Phoenixben. A Denver Nuggets New York Knicks elleni 106–103-as hazai vereségével a Suns már második helyen áll a Portland Trail Blazers mögött a nyugati főcsoportban. A Luka Doncicot nélkülöző Dallas Mavericks meglepetésre hazai pályán kapott ki 101–92-re az utolsó helyen álló Houston Rocketstől. A Boston Celtics zsinórban nyolcadik mérkőzését nyerte meg az Atlanta Hawks 126–101-es idegenbeli legyőzésével. A Washington Wizardsnak viszont megtört négymeccses sikerszériája, hiszen Shai Gilgeous-Alexander utolsó pillanatokban szerzett hárompontosával fordított és 121–120-ra győzött idegenben az Oklahoma City Thunder. A Milwaukee Bucks pedig Brook Lopez (29 pont, öt lepattanó, egy assziszt), valamint két dupla-duplával záró játékosa, Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) (16–12–8) és Bobby Portis (10–11–2) vezérletével győzte a Cleveland Cavalierst 113–98-ra.

NBA: Doncictól 35 pont és meccsnyerő tripla; csúnyán kikapott a Nets – videók

A New Orleans Pelicans 113–102-re legyőzte a Memphist Grizzlest, a Dallas Mavericks 103–101-es sikert aratott a Los Angeles Clippers felett, míg a Sacramento Kings 153–121-re lemosta a pályáról a Brooklyn Netset. Nyert a New York Knicks és a Portland Trail Blazers is, utóbbinak immár 10–4-es mérlege van és továbbra is vezeti a Nyugati konferenciát.

Rangadót nyert a Mavericks és a 76ers is

Luka Doncic, Joel Embiid és Jayson Tatum is 40 pont fölötti teljesítménnyel vezette győzelemre a csapatát, a Nets legyőzte a Clipperst, de nyert a Wizards, a Pacers, a Heat és a Pelicans is az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: hosszabbításban kapott ki Miamiban Michael Jordan klubja

Kyle Kuzma vezérletével a Washington Wizards 113–105-re győzte le a Dallas Maverickset, a James Hardent nélkülöző Philadelphia 76ers Joel Embiid remeklése ellenére 104–95-re kikapott az Atlanta Hawkstól idegenben, a Miami Heat szoros mérkőzésen, hosszabbításban győzte le 117–112-re Michael Jordan klubját, a Charlotte Hornetset, míg a Portland Trail Blazers Jerami Grant és Anfernee Simons vezérletével nyert New Orleansban az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján.

NBA: csoda, hogy 36 pontot átlagol? Doncicnak még vállal is megy – videó

Mint arról beszámoltunk, szoros mérkőzésen győzött 96–94-re a Dallas Mavericks a Brooklyn Nets ellen a tengerentúli profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján. A texasiaknál ezúttal is vezér volt a szlovén sztár, Luka Doncic, aki hozta az átlagát és 36 ponttal (illetve hat-hat lepattanóval és gólpasszal) vette ki a részét csapata győzelméből. A bemelegítésnél viszont nem mindennapi módon hozott össze egy kosarat, amikor a csapattársa által pattintott labdát hanyag eleganciával, vállal juttatta a gyűrűbe. Mutatjuk az esetet videón!

NBA: Doncic sorozatban hetedszer is 30 pont fölé jutott

A Dallas Mavericks 103–100-ra legyőzte a Utah Jazzt az NBA – magyar idő szerint – csütörtök hajnali játéknapján. A hazaiak szlovén sztárja, Luka Doncic 33 ponttal és 11 assziszttal zárt, ami azt jelenti, hogy ebben az idényben eddig minden mérkőzésén 30 pontnál többet dobott.

NBA: hosszabbítás után kapott ki a Warriors és a Mavs is – videók

Magyar idő szerint szombat éjjel újabb játéknapot rendeztek az NBA 2022–2023-as idényének alapszakaszában: a címvédő Golden State Warriors hosszabbítás után 120–113-ra kikapott a Charlotte Hornetstől, a Dallas Mavericks szintén ráadás után szenvedett vereséget az Oklahoma City Thundertől, de kikapott gyengébbnek tartott ellenfelétől a Brooklyn Nets és a Memphis Grizzles is. Nyert a Philadelphia 76ers és a Milwaukee Bucks, utóbbi továbbra is hibátlan, egyedüliként a ligában.

Hosszabbításos Mavs-siker a Nets ellen, győzött a GSW

Az utolsó negyedben vitte dűlőre a Heat elleni rangadót a bajnok, túlóra döntött Brooklynban, megint kikapott a Clippers, nem hibázott a Memphis.

NBA: Doncic tripla duplájával nyert Brooklynban a Dallas

Hosszabbítás után győzött a Brooklyn Nets vendégeként a Luka Doncic által vezérelt Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) pénteki játéknapján. A szlovén kosárlabdázó tripla duplával zárt, hiszen 41 pontja mellett 11 lepattanóval és 14 assziszttal vette ki a részét a texasiak 129–125-ös idegenbeli sikeréből. A Golden State Warriors Steph Curry vezérletével és 33 pontjával múlta felül 123–110-re a Miami Heatet, az Oklahoma City Thunder a Los Angeles Clippers 118–110-es legyőzésével szerezte meg idei második sikerét, míg a Sacramento Kings odahaza szenvedett 125–110-es vereséget az idénybeli negyedik mérkőzését megnyerő Memphis Grizzliestől, így a vendéglátó négy meccs után is nyeretlen az NBA-ben.

29 pontos Suns-győzelem a GSW ellen, kikapott a Dallas

Hét technikait és Klay Thompson kiállítását hozta a Phoenix és a Golden State rangadója, a tartalékos Clippers nem bírt az eddig nyeretlen Thunderrel, nem hibázott a Washington, a Mavs viszont kikapott a három meghatározó játékosát nélkülöző New Orleanstól. A legutóbbi NBA-játéknap eseményei.

NBA: nagy pofonba szaladt bele a címvédő Warriors Phoenixben

Meglepően sima vereséget szenvedett a címvédő Golden State Warriors a Phoenix Suns vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA). A hazaiak 12–9-es hátrány után egy 11–0-s rohammal fordítottak és innen csak egyszer tudott egyenlíteni a tavalyi bajnok, amely végül közel 30 ponttal, 134–105-re kikapott Phoenixben. A New Orleans Pelicans szoros mérkőzésen győzte le a 37 ponttal, 11 lepattanóval és hét assziszttal záró Luka Doncic vezérelte Dallas Maverickset 113–111-re. A Washington Wizards simán, 120–99-re felülmúlta a Detroit Pistonst, s a játéknap negyedik mérkőzésén is hazai siker született, hiszen az Oklahoma City Thunder 108–94-re nyert a Los Angeles Clippers ellen, megszerezve ezzel idei első győzelmét.