NB I: Csertői szerint az első félidőben jobbak voltak a Lokinál

A válogatott szünet után, pénteken a DVSC–Gyirmót (5–0) mérkőzéssel rajtolt a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulója. Lássuk, hogyan értékelték a meccset a vezetőedzők!

NB I: a Debrecen kiütötte a Gyirmótot a forduló nyitányán

A labdarúgó NB I 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debreceni VSC gól nélküli első félidő után 5–0-ra kiütötte a Gyirmót FC Győrt az újoncok összecsapásán.

Gálázott a Loki, szünet után ötöt rúgott a Gyirmótnak

NB I: nem áprilisi tréfa, Kispesten Rossival nyert a Honvéd legutóbb a Fradi ellen

Kéthetes szünet után négynapos fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. A hatodik kör péntek este a két újonc, a Debrecen és a Gyirmót cívisvárosi csatájával indul. Szombat délután a Honvéd először fogadja az új Bozsik Arénában a bajnok Ferencvárost, amely a régi kispesti létesítményben utoljára négy éve, éppen április 1-jén szenvedett vereséget az akkor Marco Rossi által irányított dél-pesti riválistól. A Paks a hozzá hasonlóan hétpontos MTK-t látja vendégül, a mezőny egyetlen veretlen csapata, a Mol Fehérvár Mezőkövesdre látogat, majd vasárnap az éllovas Kisvárda a második helyezett Puskás Akadémia vendége lesz. Hétfő este a sereghajtó Újpest első őszi győzelmére hajt a ZTE ellen.

Felkészülés: a DVSC megverte a katari U-válogatottat

A Budapest Honvéd mellett  a Mezőkövesd, a Kisvárda és a Debrecen is edzőmérkőzést játszott pénteken, kihasználva a válogatott mérkőzések miatti válogatott szünetet. A Várda hazai pályán 2–1-es sikert ért el az ukrán Verezs Rivnye ellen, a DVSC szintén hazai pályán 1–0-ra nyert a katari U23-as válogatott ellen. A Mezőkövesd viszont 1–0-ra kikapott az NB II-es DVTK-tól.

NB I: Mezőkövesdre jött a legtöbb új játékos, 14 – körkép

Június 15-ől augusztus 31-ig tartott az átigazolási időszak a labdarúgó NB I-ben. A legtöbb új szerzemény, 14 Mezőkövesdre érkezett, de a Zalaegerszeg (11 új játékost szerződtettek) sem sokkal maradt el. Tekintse át az élvonalbeli csapatoknál történt változásokat!

NB I: Rúgatnám stábtagokkal is a tizenegyeseket, de nem mehetünk fel a pályára – Stöger

A Ferencváros hazai pályán 4–2-re megverte a Debreceni VSC-t a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

Nem ment Dzsudzsákéknak, négy gólt szerezve nyert a Ferencváros

A Ferencváros hazai pályán 4–2-re megverte a Debreceni VSC-t a labdarúgó NB I 5. fordulójában.

NB I: Dzsudzsák 15 év után játszhat újra a Fradi ellen

Újra teljes, háromnapos fordulót bonyolítanak le a labdarúgó NB I-ben. Az 5. kör péntek este a Honvéd zalaegerszegi fellépésével indul, szombaton az újonc Debrecen a Ferencvároshoz látogat, Dzsudzsák Balázs 15 év után szerezhet újra gólt a Fradi ellen, de először a Groupama Arénában. A listavezető Kisvárda a harmadik Mezőkövesdet fogadja, a bajnokságban hátrányba eddig még nem kerülő Mol Fehérvárhoz az MTK látogat. Vasárnap első élvonalbeli meccsét vívja a Gyirmót és a Puskás Akadémia, az Újpest pedig sereghajtóként utazik Paksra, ahol a legutóbbi négy alkalommal nyerni tudott.

MLSZ: a Honvéd és a DVSC pénzbüntetést kapott szurkolói rendzavarás miatt

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága pénzbüntetésben részesítette az NB I-ben szereplő Budapest Honvédot és a Debreceni VSC-t. A másodosztályú Siófok szektorbezárást kapott szurkolói rasszista megnyilvánulása miatt.

Meglepetéssel indult a forduló, kikapott odahaza a Debrecen

A labdarúgó NB I 4. fordulójának nyitó mérkőzésén az eddig veretlen Debrecen 2–1-re kikapott odahaza a korábban nyeretlen Zalaegerszegtől.

NB I: jön az első Honvéd-siker az új Bozsikban? A leggólerősebb csapat az ellenfél...

Csonka, ugyanakkor kétnapos fordulót rendeznek a hétvégén a labdarúgó NB I-ben. A Ferencváros keddi BL-visszavágója miatt a 4. körből jövő januárra halasztották a zöld-fehérek felcsúti mérkőzését, az augusztus 20-i ünnep miatt pedig ezúttal csak szombaton és vasárnap lépnek pályára a csapatok. A Bozsik Arénában még nyeretlen Honvéd az új létesítménybeli első győzelmét épp az igen gólerős Paks ellen szerezheti meg, amellyel szemben az utolsó diadalát aratta a lebontott régi stadionban. Mezőkövesden az NB I-ben dolgozó két legtapasztaltabb edző néz egymással farkasszemet, Michael Oenning pedig immár „századosként” irányíthatja az Újpestet az MTK elleni rangadón.

NB I: hatgólos döntetlen a Paks és a DVSC között

Két akciógólból szerzett vezetést a Debrecen a Paks ellen az NB I 3. fordulójában, ám a hazai együttes büntetőből szépített, majd a második félidőben fordítani tudott. Végül a DVSC a frissen beálló Ugrai Rolandnak köszönhetően kiegyenlített, így 3–3 lett a vége.

Videó: megvan Dzsudzsák első NB I-es akciógólja a visszatérése óta

A labdarúgó NB I 2021–2022-es idényének nyitányán, a Budapest Honvéd ellen tizenegyesből már betalált Dzsudzsák Balázs, de a Debrecen támadójának első akciógóljára még várni kellett kicsit a magyar élvonalba való visszatérése óta. A harmadik fordulóban, a Paks ellen azonban ez is összejött, a debrecenieknél szép kontra végén Dzsudzsák fejezte be az akciót a 41. percben!

Gólzáporos meccsen ikszelt a Paks a DVSC-vel

NB I: Horváth mérlege rosszabb, mint Pisonté, ráadásul most az Újpest jön!

Ismét teljes fordulót rendeznek a labdarúgó NB I-ben. A háromnapos 3. kör nyitányaként péntek este a még hibátlan Kisvárda az MTK otthonában lép fel. Szombaton a gólerős Paks és Debrecen feszül egymásnak, a pont nélkül álló címvédő Ferencváros a táblázat élén található Mezőkövesdet fogadja, majd a a Fehérvár az újonc Gyirmóthoz látogat. Vasárnap a Zalaegerszeg a legutóbb fél tucat gólt kapó Puskás Akadémiát látja vendégül, a forduló pedig az Újpest–Honvéd fővárosi derbivel zárul, amelyen mindkét csapat az idénybeli első győzelmét szeretné megszerezni.

DVSC: Haris Attila az NB II-ben folytatja pályafutását

A Debreceni VSC hivatalos honlapján tudatta, hogy a 24 éves Haris Attila távozik a csapattól, és a labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksárban folytatja pályafutását.

NB I: Bárány valószínűleg nem épül fel egy-két nap alatt

A DVSC csatára, Bárány Donát az Újpest elleni (2–2) mérkőzésen szenvedett sérülést a labdarúgó NB I-ben; nem tört el a bokája, de szinte biztos, hogy egy-két napnál tovább tart majd a felépülése – közölték a klub honlapján.

NB I: Kiürült a tank; de mi akartuk a kettős terhelést – Michael Oenning

Az Újpest a 87. percig győzelemre állt Debrecenben, még úgy is, hogy a 14. perctől emberhátrányban játszott a labdarúgó NB I 2. fordulójában, de a hazaiaknak sikerült egyenlíteni (2–2), és legalább egy pontot otthon tartottak. A DVSC vezetőedzője, Toldi Gábor a Honvéd elleni játékot hiányolta, míg az Újpestet irányító Michael Oenning szerint a körülményekhez képest elfogadható a döntetlen. Íme, a Nemzeti Sport mestermérlege!

NB I: döntetlent ért el az Újpest Debrecenben

Az Újpest a 87. percig győzelemre állt Debrecenben, még úgy is, hogy a 14. perctől emberhátrányban játszott a labdarúgó NB I 2. fordulójában, de a hazaiaknak sikerült egyenlíteni (2–2), és legalább egy pontot otthon tartottak.