Férfi kosár NB I: egyenlített a Szeged és a DEAC is az elődöntőben

A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésein a Szeged 96–92-re legyőzte a Falcót, így egyenlített a párharcban, míg a DEAC 94–86-ra nyert a Szolnok ellen, ezzel szintén egalizált.

Kétgólos hátrányból mentett pontot a Haladás a DEAC ellen

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 10. Haladás az utolsó helyezett DEAC-ot fogadta. A vendégek már 2–0-ra vezettek, ám a vasiak egyenlítettek, de a győztes gólt nem sikerült begyötörniük.

Férfi kosár NB I: vezet a Falco és a Szolnok az elődöntőben

A Szolnok és a Falco is hazai győzelemmel kezdte az elődöntőt a férfi kosárlabda NB I-ben: a remekül hajrázó szolnokiak a DEAC-ot győzték le 80–65-re, míg a szombathelyiek 109 pontig jutva verték meg a Szegedet a szombati játéknapon.

Férfi kosár NB I: a DEAC jutott utolsóként a negyeddöntőbe

A legjobb négy közé jutott a DEAC a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntős párharc ötödik, egyben utolsó mérkőzésén 88–85-re legyőzte az Alba Fehérvárt. A bennmaradásért zajló rájátszásában a Kecskemét az OSE Lionst, a PVSK a ZTE-t, a Jászberény pedig a Kaposvárt győzte le.

NB II: ikszelt a Vasas; egyre nagyobb bajban a Kaposvár

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Vasas idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Soroksárral. Egyre nagyobb bajban a Kaposvár, amely 3–0-s vereséget szenvedett a DEAC vendégeként. A Pécset az Ajka, a Haladást a Szentlőrinc győzte le, míg a Szeged ötgólos meccsen nyert a Dorog ellen.

Könnyed DEAC-siker, egyre nagyobb bajban a Kaposvár

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a már kiesett Debreceni EAC a veszélyzónában lévő Kaposvárat fogadta. Az első játékrészben is már inkább a hazaiak domináltak, a félidő hajrája pedig sok mindent eldöntött: vezetést szerzett a DEAC és emberhátrányba került a vendégcsapat. A második félidőben még két találatot hozzátettek a hazaiak, akik így teljesen megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Férfi kosár NB I: 0–2-ről felállt a DEAC, jön az ötödik meccs

A párharc első két mérkőzését elveszítő Debreceni EAC 97–90-re győzött az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I hétfői játéknapján, ezzel 2–2-re alakította a negyeddöntő összesített állását. A legjobb négy közé jutásról ötödik mérkőzés dönt szerdán Debrecenben.

Nem tudott gólt szerezni a Szentlőrinc a DEAC ellen

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a 15. helyezett Szentlőrinc a sereghajtó, már biztos kieső DEAC-ot fogadta. A hazai csapat mindössze egyszer találta el a kaput, de ebből nem sikerült betalálnia, így gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó.

Futsal NB I: ismét nyert az Aramis, a DEAC és az FTC

A hazai futsal NB I rájátszásának felsőházában a DEAC 5–2-re legyőzte a Balaton Bútor FC Veszprémet. Az alsóházban az Aramis 9–0-ra nyert a Dunaferr otthonában, míg az FTC 4–3-ra megverte a Nyírgyulajt.

Férfi kosár NB I: a Falco már elődöntős; sima Szolnok-siker

A férfi kosárlabda NB I rájátszásának negyeddöntőjében pénteken a címvédő Falco 104–91-re nyert a Körmend ellen, így három mérkőzés után továbbjutott, és már elődöntős, éppúgy, mint a Szedeák, amely 96–94-re győzte le az Atomerőmű SE-t. A Szolnok könnyedén, 82–61-re nyert a Sopron ellen, így 2–1-re vezet a párharcban, míg a DEAC 97–82-re legyőzte az Alba Fehérvárt, életben tartva továbbjutási reményeit.

Kikapott és kiesett a DEAC a másodosztályból

A labdarúgó NB II 33. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC a hatodik helyen álló Ajkát fogadta. A találkozó előtt biztos volt, hogy ha nem nyer a DEAC, a többi mérkőzés alakulásától függetlenül kiesik a másodosztályból. A mérkőzés kevés helyzetet hozott, inkább a mezőnyben folyt a játék, egyik kapusnak sem kellett komolyabb védést bemutatnia. Ennek ellenére az Ajka Görgényi Dávid 75. percben lőtt góljával megnyerte a meccset, és három ponttal távozott Debrecenből.

Férfi kosár NB I: egyedül az Alba csente el a pályaelőnyt

A Szeged és a Falco magabiztos hazai győzelemmel kezdte szombat este a negyeddöntőt a férfi kosárlabda NB I rájátszásában. Nyert az alapszakaszelső Szolnok is a Sopron ellen, de egyáltalán nem könnyen, a DEAC pedig elvesztette a pályaelőnyt – az Alba Fehérvár fölényes győzelemmel indul haza Debrecenből. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, folytatás kedden.

Férfi röplabda Extraliga: könnyedén nyert a DEAC Tatán

A Debrecen 3:0-ra nyert a MÁV Előre Bericap tatai otthonában a férfi röplabda Extraliga szombati játéknapján, az 5-8. helyekért zajló rájátszás tizedik, utolsó fordulójában.

Férfi kosárlabda: a Falco nyerte meg a Magyar Kupát

A Falco nyerte meg a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a vasárnap esti budapesti fináléban 67–64-re legyőzte a Debreceni EAC-ot.

Sokat érő csákvári győzelem a sereghajtó DEAC ellen

A DEAC agresszív stílusa nem ízlett az Aqvital FC Csákvárnak, amely vért izzadva tartotta otthon a három pontot a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A vendégek elmondhatják magukról azt a „bravúrt", hogy tizenhatodik idegenbeli meccsükön sem sikerült megszerezni első pontjukat.

NB II: Debrecenben nyert a Vasas, emberhátrányban kikapott a Loki

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Vasas egy góllal nyerni tudott a sereghajtó DEAC otthonában, az éllovas Loki viszont több mint egy félidőt emberhátrányban játszva 2–0-ra alulmaradt a Dorog vendégeként. A piros-kékek így egy pontra megközelítették a DVSC-t. A kiesési helyosztón a Szentlőrinc úgy vitt el egy pontot Kazincbarcikáról, hogy még egy tizenegyest is kihagyott. Nem született gól a Soroksár és a Siófok fővárosi összecsapásán.

Megszenvedett, de győzött a Vasas a DEAC ellen

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC vendége a feljutásért hajtó, második helyezett Vasas volt. A szervezetten játszó egyetemi csapat megnehezítette a vendégek dolgát a kevés helyzetet hozó  mérkőzésen. Viczián Ádám az első félidőben pontrúgás után szerezte meg a vezetést az angyalföldieknek, és mivel több gól nem született a mérkőzésen, fontos három ponttal távozott a Vasas a cívis városból.

A második félidőre hagyta a döntést a Békéscsaba a sereghajtó ellen

Az első félidőben még kimaradtak a békéscsabai helyzetek az október óta utolsó helyen álló Debreceni EAC ellen, ám a szünet után belőtt két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát a lila-fehér mezes hazai együttes a labdarúgó NB II 30. fordulójában.

A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

Jégkorong MK: először lett kupagyőztes a DEAC

A DEAC hosszabbítást követően 5–4-re legyőzte a Fehérvárt a jégkorong Magyar Kupa szombati döntőjében, ezzel története során először elhódította a serleget.