Hat év után újra Vasas-siker a Békéscsaba ellen

A Békéscsaba egy hete meglepetésre pontot szerzett egy volt NB I-es csapat, a Diósgyőr ellen, az újabb bravúr a feljutásra pályázó Vasas ellen viszont már nem sikerült neki. A fővárosi piros-kékek meggyőző játékkal és teljesen megérdemelten múlták felül 3–0-ra a Békés megyei együttest, amelynek vezetőedzője, Schindler Szabolcs tavasszal még éppen a Vasast irányította.

Kétgólos hátrányból ért el döntetlent a Diósgyőr Békéscsabán

A szezon legjobb játéka sem volt elegendő a Békéscsabának, ahhoz, hogy megnyerje szezonbeli első bajnoki mérkőzését a feljutásra aspiráló és a találkozó nagy részében emberhátrányban játszó Diósgyőr ellen. A 2–2-es döntetlennek a végén már inkább a miskolciak örülhettek.

Bennmaradást ért a Siófok idei első győzelme hazai pályán

Száznegyven nap után, 2021-ben először győzött hazai pályán a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 36. fordulójában Szakály Attila góljával 1–0-ra megverte a Békéscsaba 1912 Előrét.

Büntetővel verte meg a Budaörs a Békéscsabát

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Budaörs alacsony színvonalú mérkőzésen egy tizenegyesgóllal bizonyult jobbnak a Békéscsabánál, Tatabányán. A vendégek a 93. percben egyenlíthettek volna, de elhibázták a számukra megítélt büntetőt.

Három gólt lőve győzte le a Szentlőrinc a Békéscsabát

A játéknapot megelőzően utolsó előtti Szentlőrinc magabiztosan győzte le a középmezőny második felében tanyázó Békéscsabát a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A találkozó első félidejében Mervó Bence megszerezte első lőrinci találatát, majd a fordulás után Törőcsik Péter duplázott.

Négy gólt szerezve ismét nyert a Nyíregyháza

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus négy gólig jutott az idén még nyeretlen Békéscsaba ellen, ezzel megszerezte az egymást követő negyedik győzelmét.

NB II: vége a Szolnok sorozatának, továbbra is hibátlan tavasszal a Gyirmót

A hazai csapatok domináltak a labdarúgó NB II 25. fordulójának vasárnap kora délután rendezett mérkőzésein, hiszen a vendégek a hét találkozón egyetlen gólt sem tudtak összehozni. A Gyirmót 2–0-ra verte meg a Siófokot, így 2021-ben még mindig hibátlan. Meglepetésre a sereghajtó DEAC ugyanilyen különbséggel győzött a Szolnoki MÁV ellen, amelynek ezzel megszakadt a 11 meccsen át tartó veretlenségi sorozata.

Magabiztosan nyert a Soroksár a Békéscsaba ellen

Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Soroksár a Békéscsaba ellen a labdarúgó NB II 25. fordulójában, ám Csernik Kornél és Korozmán Kevin is ordító ziccerekben hibázott. A soroksáriak megérdemelt győzelméhez azonban kétség sem férhet.

Pontokat veszített a dobogóért küzdő Pécs

Nem tudta megszerezni első idei győzelmét a Békéscsaba, amely egy cseppet sem unalmas mérkőzésen 1–1-es döntetlenre végzett a Péccsel.

NB II: a Gyirmót nyerte a rangadót; hatgólos meccs Pécsen

Nagy Patrik duplájával a Gyirmót 2–0-ra megnyerte a Budaörs elleni rangadót a labdarúgó NB II 23. fordulójában. A Pécs gólzáporos meccsen 4–2-re megverte a Kazincbarcikát. A Siófok kiütéses diadalt aratott a DEAC otthonában, a Csákvár döntetlent játszott Ajkán, az ETO a hajrában kapott góllal maradt alul Soroksáron.

Négyet vágott a Pécs, ötöt a Siófok, hárommal nyert a Vasas

A szombati Szolnok–Debreceni VSC (2–1) mérkőzés után vasárnap kilenc meccsel folytatódott a labdarúgó NB II 23. fordulója. A Siófok ötöt vágott a DEAC vendégeként, míg a Pécs négy gólt szerezve győzte le a Barcikát. Az Ajka és a Békéscsaba is a ráadásban mentett pontot. Kihasználta nagy lehetőségét a Vasas, és miután simán megverte otthon a Szentlőrincet, hat pontra megközelítette az élen álló Lokit. A Haladás hamar hátrányba került Szegeden, a végén mégis három ponttal távozott.

Revánsot vett az Ajka a Békéscsabán

Alaposan visszavágott az Ajka a Békéscsabának az augusztusban elszenvedett 1–0-s hazai vereségért. Az első félidőben kiharcolt előnyt a mérkőzés ráadásában a csereember, Tóth Gergely megtriplázta, így magabiztosan győzött Kis Károly csapata.

NB II: fordulatos meccsen otthon kapott ki a Vasas a Békéscsabától

A Békéscsaba fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen meglepetésre idegenben legyőzte a Vasast a labdarúgó NB II 21. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Ezzel megszakadt a piros-kékek szeptember 27. óta tartó veretlenségi sorozata.

Békéscsabai győzelem, másfél hónap után

Október 18. után ismét gólt szerzett, sőt egyből négyet lőtt a Békéscsaba, és ezzel hétmeccses nyeretlenségi sorozata is megszakadt az NB II 20. fordulójában. Az „áldozat" a Szeged-Csanád Grosics Akadémia volt.

Mayer beállt, majd berúgta a Gyirmót győztes gólját

Megismétlődött az egy héttel ezelőtti békéscsabai forgatókönyv: ahogy a Siófok ellen, most is a véghajrában szerzett találattal győzött a vendégcsapat a Kórház utcában. Ezúttal a Gyirmót nyert, méghozzá az egy perccel korábban pályára küldött Mayer Máté góljával.

Szolnokon szerzett ismét pontot a Békéscsaba

A labdarúgó NB II 18. fordulójának alföldi rangadóján a Szolnoki MÁV a három ponttal mögötte álló Békéscsabát látta vendégül. Nem bírt egymással a két csapat, így az Előre öt bajnoki után ismét pontot szerzett.

Győztes siófoki gól a véghajrában

Úgy festett, hogy döntetlennel zárul a Békéscsaba és a Siófok találkozója a labdarúgó NB II 17. fordulójában, ám nem sokkal a rendes játékidő letelte előtt belőtt góllal mindhárom pontot elvitte a Balaton-parti együttes.

NB II: ötöt vágott Csákváron a Csaba, négyet a DEAC-nak a Vasas

A Békéscsaba és a Vasas is gólgazdag mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot  a labdarúgó NB II 12. fordulójában. A lila-fehérek öt perc alatt elért három találatukkal 5–3-ra megverték idegenben a sereghajtó Csákvárt, míg a piros-kékek az újonc DEAC-ot múlták felül 4–1-re az Illovszky-stadionban. A véghajrában elért góllal tudott nyerni a Pécs Szolnokon, akárcsak a Szeged otthon az Ajka ellen. Nem született gól a Gyirmót és a Kaposvár kisalföldi összecsapásán.

NB II: pontot vesztett a Loki Soroksáron, Debrecenben nyert a Békéscsaba

Döntetlent játszott a listavezető Debreceni VSC Soroksáron a labdarúgó NB II 11. fordulójában. A másik két délutáni mérkőzésen vendégsiker született: a Békéscsaba a DEAC, a Budaörs a Dorog otthonában nyert egyaránt két góllal.

Magabiztosan hozta a kötelezőt a Békéscsaba

A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Debreceni EAC a Békéscsabát látta vendégül. A tabella utolsó előtti helyén álló hazaiak nem tudtak meglepetést okozni, a viharsarkiak erőt sugárzó játékkal vitték el a három pontot a Nagyerdei Stadionból.