Videó: ez aztán a rakéta! Bődületes kapásgól született Costa Ricán

A Costa Rica-i élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a Saprissa 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Santos Guápilest. A mérkőzés 63. percében az emberelőnyben játszó Saprissa középpályása, Michael Barrantes szenzációs góllal duplázta meg csapata előnyét. Íme!

Arany-kupa: Kanada és az Egyesült Államok is elődöntős

Befejeződtek az Egyesült Államokban zajló labdarúgó Arany-kupa negyeddöntőjének küzdelmei: Katar és Mexikó után Kanada és a házigazda is biztosította a helyét a legjobb négy között.

Arany-kupa: Costa Rica egy perc alatt fordított és továbbjutott

A labdarúgó Arany-kupa C-csoportjában Jamaica Guadeloupe, Costa Rica pedig Suriname ellen győzött 2–1-re.

Arany-kupa: bombagól itt, gyomros ott – videó

Az esélyeknek megfelelően Jamaica és Costa Rica győzelemmel kezdte az Arany-kupát: előbbi Suriname-ot (2–0), utóbbi Guadeloupe-ot (3–1) múlta felül magyar idő szerint keddre virradóra Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség (együttesen a CONCACAF-zóna) labdarúgó-válogatottjainak bajnokságán az Egyesült Államokban.

Labdarúgás: kolumbiai szövetségi kapitánya lesz Costa Ricának

A kolumbiai Luis Fernando Suárez lesz a Costa Rica-i labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya.

CONCACAF NL: az Egyesült Államok hosszabbításban győzte le Mexikót a fináléban

Az Egyesült Államok nagy csatában, 3–2-re legyőzte Mexikót a CONCACAF Nemzetek Ligája döntőjében. A mindent eldöntő találatot a Chelsea BL-győztes sztárja, Christian Pulisic szerezte a hosszabbításban.

Videó: a kapus a hajrában egyenlített, továbbment a csapat

Nem akármilyen gól született a Costa Rica-i másodosztályú labdarúgó-bajnokság rájátszásában. Az elődöntő második mérkőzésén az Escazucena kapusa, Minor Álvarez a 85. percben szabadrúgásból egyenlített az FC Desamparados ellen.

Edzősors: elődje „unatkozott”, Ronald González lett a Costa Rica-i kapitány

Ronald Gonzálezt nevezték ki Costa Rica labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitányává.

Felkészülés: Neymar pazarul tért vissza súlyos sérüléséből

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Kolumbiával. Mexikó simán, 3–0-ra legyőzte az Egyesült Államokat, míg Uruguay Costa Rica ellen nyert 2–1-re.

Costa Rica: két nap múlva meccs, lemondott a kapitány

Gustavo Matosas, a Costa Rica-i labdarúgó-válogatott argentin szövetségi kapitánya szerdán lemondott posztjáról.

Arany-kupa: Haiti fantasztikus feltámadással elődöntős

Újkori története legnagyszerűbb időszakát éli a haiti labdarúgó-válogatott, amely sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe a CONCACAF-térség kontinenstornáján.

Arany-kupa: győztes góllal tette jóvá öngólját – videó

Haiti 2–1-re legyőzte Costa Ricát a labdarúgó Arany-kupa keddre virradóra megrendezett harrisoni mérkőzésén, ezzel megnyerte a B-csoportot. Mind a két válogatott ott lesz a legjobb nyolc között a CONCACAF-térség labdarúgó-válogatottjainak Egyesült Államokban zajló tornáján.

Arany-kupa: Costa Rica és Haiti továbbra is hibátlan

Haiti és Costa Rica is megtartotta hibátlan mérlegét a labdarúgó Arany-kupa B-csoportjában. Haiti a továbbra is szerzett gól nélkül álló Nicaraguát győzte le 2–0-ra, míg Costa Rica a szorosan védekező Bermudát múlta felül 2–1-re. A csoport záró fordulójában Haiti és Costa Rica a csoportelsőségért játszik.

Arany-kupa: Costa Rica négyet szórt kezdésnek; Haiti fordított

Costa Rica 4–0-ra kiütötte Nicaraguát a közép- és észak-amerikai labdarúgó-kontinensbajnokság, az Arany-kupa vasárnapi játéknapján.

Arany-kupa: a Real kapusa ezúttal sem vesz részt a tornán

Keylor Navas, a Costa Rica-i labdarúgó-válogatott kapusa sorozatban negyedik alkalommal hagyja ki az Arany-kupát.

Videó: hihetetlen – átszállt az ellenfél motorjára, leütötte

Bejárta a világot a közösségi médián keresztül egy Costa Rica-i Superbike-futamon játszódó jelenetsor. Mario Calvo és Jorge Martínez akaszkodott össze egymással: egymás mellé érve ütköztek, majd a motoros lökdösődés végén mindketten utóbbi járművén kötöttek ki – Calvo egyszerűen átmászott egyensúlyát vesztő versenygépéről vetélytársa motorjára. Martínez megállt, itt azonban még nem volt vége a csatának, a fejüket vesztő versenyzők verekedni kezdtek.

Felkészülés: Argentína védekezésből jeles, Costa Rica legyőzte Chilét

Argentína 2–0-ra legyőzte Mexikót, míg Chile hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett Costa Ricától felkészülési mérkőzésen.

Felkészülés: gyengén védekezett, kikapott az amerikai válogatott

Gólokban gazdag mérkőzésen szenvedett vereséget az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja, amely 4-2-re kikapott Kolumbiától Tampában. A hazaiak megmutatták, hogy idővel felvehetik a versenyt a legjobbakkal is, azonban hiába vezettek a második félidő elején 2–1-re, a gyenge védekezés megbosszulta magát.

Costa Rica: uruguayi szövetségi kapitány a válogatott élén

Uruguayi szövetségi kapitányt neveztek ki a Costa Rica-i labdarúgó-válogatott élére.

Átigazolás: a vb-kiesés után távozott a Sportingtól a középpályás

Bryan Ruiz, az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon szerepelt Costa Rica-i válogatott csapatkapitánya is eligazolt a Sporting CP-től a májusi szurkolói támadás miatt.