FA-kupa: Aston Villa–Pool és Arsenal–Newcastle a 64 között

Hétfő este – még a nyolcadosztályú Canvey Island és az ötödik vonalbeli Boreham Wood második körös összecsapása előtt (0–3) – az angol Labdarúgó-szövetség elkészítette az FA-kupa harmadik fordulójának párosítását, itt a másodosztályú együttesek mellett már a Premier League-klubok is bekapcsolódnak a küzdelmekbe.

PL: nem született gól a forduló csúcsrangadóján, ismét élen a Spurs

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának londoni csúcsrangadóján a harmadik helyen álló Chelsea gól nélküli döntetlent játszott odahaza a második Tottenhammel.

Nem született gól a forduló csúcsrangadóján, ismét élen a Spurs

PL: Mourinho szerint a bajnoki cím megszerzése miatt nyomás lesz a Chelsea-n

José Mourinho, a Tottenham menedzsere nyugodtan várja a Chelsea elleni vasárnapi rangadót a Premier League-ben, legalábbis abban a tekintetben, hogy szerinte a házigazda rivális és annak szakvezetője játszik majd nyomás alatt.

BL: Haaland már Ronaldo előtt jár, Fernandes a kanadai pontok mestere

Kedd este újabb nyolc meccset rendeztek a Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének csoportköreiben. Erling Haaland megelőzte a brazil legendát, Ronaldót a BL-gólok tekintetében, Bruno Fernandes már majdnem annyi kanadai pontnál tart Manchesterben, mint amennyi meccsen pályára lépett, míg négy csapat már biztosította a helyét a nyolcaddöntőben – nézzük, mi történt a negyedik kör első játéknapján.

BL, E-csoport: a Chelsea és a Sevilla is továbbjutott

Elsőként a Chelsea és a Sevilla biztosította a helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: az angol együttes 2–1-re nyert a francia Rennes otthonában, míg a spanyolok az orosz FK Krasznodar ellen nyertek ugyanilyen különbséggel.

Megint jó volt az öreg a háznál: Giroud nyert meccset a Chelsea-nek

A Rennes nagyot küzdött, a 85. percben egyenlített, végül mégis pont nélkül maradt a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában az E-csoportban. A találkozó hőse – francia létére angol, és nem francia szempontból – Olivier Giroud lett. A csoport másik meccsén a Sevilla szintén 2–1-es sikert ért el idegenben. A spanyolok ellenfele a Krasznodar volt.

Chelsea: Havertz kész a visszatérésre, Pulisic még nem

Kai Havertz és Thiago Silva is bevethető a Chelsea-nél, Christian Pulisic visszatérésére azonban még várni kell pár napot – többek között erről beszélt a csapat vezetőedzője, Frank Lampard a keddi Bajnokok Ligája-meccs előtt.

PL: Wayne Rooney, a Chelsea legendája – lehetett volna így is!

Wayne Rooneyt csak néhány lépés választotta el 2004-ben attól, hogy a Chelsea játékosa legyen – minderről egy podcastban beszélt az anno az Evertonban pallérozódó csatár.

PL: a Newcastle-t is legyőzte a Chelsea, otthon bukott a Villa

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Chelsea idegenben 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, így átmenetileg az élre állt.

Chelsea: még Dortmundban sem melegedett meg, de vinnék a középpályást

Frank Lampard Jude Bellinghamet figyeli – erről írt az Eurosport. A goal.com által szemlézett cikk szerint a Chelsea 2022 nyarán vásárolná ki dortmundi szerződéséből az angol szupertinit.

A PL legjobbjai (6.): juniorból a Chelsea és Anglia egyik legnagyobbja – Frank Lampard

Tizenöt év távlatából nem mindenki emlékszik rá, de volt, hogy csupán egy lépés választotta el az Aranylabdától. Apja árnyékából kilépve a West Ham Unitednél és a Chelsea-nél is ikon lett, ma pedig már menedzserként igyekszik helytállni. A The Athletic munkatársai a 2020–2021-es angol labdarúgóidény rajtja előtt megválasztották a Premier League 1992 óta íródó történetének hatvan legjobb futballistáját. A top tizenötöt, a lista élmezőnyét a Nemzeti Sport Online-on is bemutatjuk, a legújabb epizódban a liga történetének leggólerősebb középpályását, a hatodik helyre szavazott Frank Lampardot. Portré.

PL: a Chelsea néggyel felelt a Sheffield United álomgóljára

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában a Chelsea a végét megnyomva 4–1-re legyőzte a Sheffield Unitedet.

Videó: egyérintő, befejezés sarokkal – Mendy először kapitulált

Édouard Mendy negyedik Premier League-meccséig kellett várni arra, hogy valaki bevegye az újdonsült Chelsea-kapus hálóját a bajnokságban. A Sheffield United gyönyörű akciójára volt szükség mindehhez: George Baldock passza után a támadásban részt vevő játékosok csak egyszer-egyszer értek labdához, végül David McGoldrick sarokkal talált be. Erről nem nagyon tehetett a szenegáli…

Öt éve még segélyre várt, most évtizedes csúcsot dönthet a Chelsea-vel

A Chelsea szeptemberben szerződtetett játékosa, Édouard Mendy története mesébe illő, védési mutatói pedig messze felülmúlják a világ legdrágább kapusáét is. Statisztikaparádé és portré a bő öt éve még munkanélküli segélyre pályázó, a francia ötödosztályba sem kellő futballistáról.

„A világ összes rossz dolgát kipróbáltam” – a volt Chelsea- és Győr-csatár őszinte vallomása

Ritkán fordul elő, hogy egy neves nemzetközi sportoldal, jelen esetben a The Athletic korábbi NB I-es labdarúgóval készít interjút. Rati Alekszidze, a Győri ETO-val 2013-ban bajnoki címet szerző grúz támadó őszintén beszélt pályafutása legsötétebb időszakáról, amikor az alkoholt és a kábítószert sem vetette meg.

BL: minden szerdai eredmény, tabella egy helyen – itt!

Öt hazai győzelem, egy döntetlen, két vendégsiker, 27 gól – íme, a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójának szerdai eredményei, csoportállásai.

BL, E-csoport: Werner egy félidő alatt lerendezte a Rennes-t

A Chelsea 3–0-s sikert ért el a Rennes ellen, míg a Sevilla emberhátrányban futballozva, kétgólos hátrányból állt fel és gyűjtötte be a három pontot a Krasznodar ellen a Bajnokok Ligája E-csoportjában.

PL: a marokkói varázsló újra lecsapott, Mendy újra nullázott

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Chelsea Hakim Zijes vezérletével 3–0-ra nyert a Burnley vendégeként.

Videó: amikor Rashford hihetetlen szabadrúgásgólt lőtt a Chelsea-nek

Egy évvel ezelőtt ezen a napon, október 30-án a Chelsea a Manchester Unitedet fogadta a Stamford Bridge-en az angol Ligakupa nyolcaddöntőjében. Ez volt az a mérkőzés, amelyen Marcus Rashford minden bizonnyal élete szabadrúgásgólját szerezte.