Tenisz: Djokovics tizedszer döntős Rómában, és megint Nadal előtt jár

Novak Djokovics két játszmában, 7:5, 6:3-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot a római salakpályás ATP 1000-es tenisztorna elődöntőjében, így bejutott a hétfői fináléba, amelyben a Rafael Nadal után Denis Shapovalovot is kiejtő argentin Diego Schwartzmannal találkozik.

Tenisz: az első körben kiesett az Australian Open negyeddöntőse

Az Australian Openen negyeddöntős Tennys Sandgren már a nyitó körben búcsúzott a New Yorkban zajló kemény pályás férfi tenisztornán. Az amerikai játékos honfitársától, Steve Johnsontól kapott ki három játszmában.

Tenisz: chilei és norvég elődöntős is van Houstonban

A nyolcadik kiemelt és hazai közönség előtt szereplő Sam Querrey bejutott a legjobb négy közé a houstoni salakpályás férfi tenisztornán, mivel a negyeddöntőben két játszmában legyőzte a szerb Janko Tipszarevicset. Rajta kívül a chilei Daniel Elahi Galán és a norvég Casper Ruud is bejutott az elődöntőbe.

Aus. Open: nyolc órát voltak a pályán, egymás ellen folytatják

Casper Ruud 4 óra 16 perc, Diego Schwartzman 3 óra 59 perc alatt gyűrte le első ellenfelét az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) nyitányán – mindketten 1:2-es mérkőzésállásról fordítottak, és a döntő szettben 11:9-re nyertek az első versenynapon. Érdekesség, hogy a selejtezőből érkező 19 éves norvég és a 24. helyen kiemelt 25 esztendős argentin – akik összesen több mint nyolc órát töltöttek a pályán hétfőn – egymás ellen játszik a második fordulóban.

Aus. Open: Rafael Nadal átgázolt 37 éves ellenfelén

Rafael Nadal magabiztos győzelemmel kezdte az idei első Grand Slam-versenyt: a remek játékot bemutató spanyol teniszező 6:1, 6:1, 6:1-re legyőzte Víctor Estrella Burgost az Australian Open hétfői versenynapján. A nőknél Venus Williams és Sloane Stephens nem jutott túl az első fordulón.