Aus. Open: „A kevesebb több” – a három kiemeltet búcsúztató lengyel

Mint arról beszámoltunk, a világranglista 45. helyén álló lengyel Magda Linette két szoros játszmában búcsúztatta a negyedik helyen kiemelt francia Caroline Garciát a 76.5 millió dollár összdíjazású kemény pályás ausztrál nyílt tenisztorna nyolcaddöntőjében. A lengyel a bravúr után őszintén beszélt arról, mit változtatott a felkészülésén.

Aus. Open: a világranglista-45. kiejtette a negyedik kiemeltet, az olimpiai bajnok is búcsúzott

Újabb nagy név számára ért véget a 75.6 millió dollár összdíjazású kemény pályás ausztrál nyílt teniszbajnokság, hiszen a nőknél a világelső és első kiemelt Iga Swiatek, illetve a mögötte rangsorolt tunéziai Onsz Dzsabur után a negyedik helyen kiemelt francia Caroline Garcia is búcsúzott, miután két szoros szettben 7:6 (7–3), 6:4-re kikapott a világranglista 45. helyén álló lengyel Magda Linette-től. Kiesett Tokió olimpiai bajnoka, a svájci Belinda Bencic is, aki a fehérorosz Arina Szabalenkától kapott ki két játszmában.

Australian Open: Zverevnek nem hozott szerencsét a madárürülék – videó

Újabb három kiemelt búcsúzott a 64 között a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől, hiszen a nyolcadik helyen rangsorolt amerikai Taylor Fritz az ausztrál Alexei Popyrintől ötszettes, a 12. helyen kiemelt német Alexander Zverev az amerikai Michael Mmoh-tól négyjátszmás, a spanyol Pablo Carreno pedig a francia Benjamin Bonzitól ugyancsak ötszettes vereséget szenvedett. A korábbi világelső és kilencszeres Australian Open-győztes szerb Novak Djokovicsot csak a második játszmában tudta megszorongatni a francia Enzo Couacaud.

Tenisz: győzött a női világelső Dubaiban, Djokovics szetthátrányból nyert

Hat bemutatómérkőzést rendeztek a legnagyobb klasszisok részvételével Dubaiban a tenisz világligában. Az eseményen két-két férfi, illetve női egyes mérkőzést, illetve két vegyespárosmeccset játszottak a pénteki játéknapon.

Tenisz: Caroline Garcia nyerte a női világbajnokságot

A 6. helyen kiemelt francia Caroline Garcia nyerte meg a női teniszezők évzáró világbajnokságát az egyesült államokbeli Fort Worth-ben, mivel a hétfői döntőben legyőzte a hetedikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenkát – írja az MTI.

Tenisz: Szabalenka–Garcia döntőt rendeznek a WTA-vb-n

A hatodik helyen kiemelt francia Caroline Garcia és a hetedikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenka jutott be a döntőbe a női teniszezők évzáró világbajnokságán az egyesült államokbeli Fort Worth-ben – tudósít a Magyar Távirati Iroda.

WTA-vb: Garcia Szakkarival, Swiatek Szabalenkával elődöntőzik

A hatodik helyen kiemelt francia Caroline Garcia szetthátrányból fordítva legyőzte a nyolcadikként rangsorolt orosz Darja Kaszatkinát, ezzel elődöntőbe jutott a női teniszezők évzáró világbajnokságán az egyesült államokbeli Fort Worthben.

Tenisz: elődöntős a világelső Swiatek a vb-n

A világelső Iga Swiatek a második mérkőzését is megnyerte a női teniszezők évzáró világbajnokságán az egyesült államokbeli Fort Worth-ben, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Tenisz: a világelső Swiatek esélyt sem adott Kaszatkinának a vb-n

A világelső Iga Swiatek magabiztos játékkal kerekedett az orosz Darja Kaszatkina fölé a női teniszezők évzáró világbajnokságának keddi játéknapján az egyesült államokbeli Fort Worthben.

Tenisz: a hatodik és a hetedik kiemelt is búcsúzott Guadalajarában

A negyedik helyen kiemelt görög Maria Szakkari csütörtökön a 14. helyen rangsorolt amerikai Danielle Collins legyőzésével bejutott a 2.5 millió dollár (1.05 milliárd forint) összdíjazású guadalajarai kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjébe – írja az MTI.

Tenisz: Caroline Garcia már az első körben búcsúzott San Diegóban

A hetedik helyen kiemelt francia Caroline Garcia már az első fordulóban kikapott a 758 ezer dollár (334 millió forint) összdíjazású San Diegó-i kemény pályás női tenisztornán, és nem jutott nyolcaddöntőbe – írja az MTI.

US Open: szetthátrányból nyerve jutott döntőbe a női világelső

A női világranglistát vezető első kiemelt lengyel Iga Swiatek és a tunéziai Onsz Dzsabur jutott a 60 millió dollár összdíjazású kemény pályás amerikai tenisztorna, a US Open döntőjébe a nőknél.

US Open: Kyrgios búcsúzott, a nőknél Garcia a négy között

Az orosz Karen Hacsanov legyőzte Nick Kyrgiost, így bejutott az elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében. A nőknél Caroline Garcia búcsúztatta Cori Gauffot, Onsz Dzsaburral találkozik a négy között.

Tenisz: Cicipasz legyőzte a világelsőt, döntős Cincinnatiben

Sztefanosz Cicipasz legyőzte a világelső Danyiil Medvegyevet a Cincinnatiben zajló tenisztorna elődöntőjében.

Tenisz: Garcia nyert Varsóban, Bouzková pedig Prágában

A cseh Marie Bouzková nyerte meg a prágai salakpályás női tenisztornát, míg a varsói, ugyancsak salakpályás fináléban a francia Caroline Garcia győzött – derül ki a Magyar Távirati Iroda beszámolójából.

Tenisz: a negyeddöntőben kiesett a világelső Varsóban

A világelső Iga Swiatek meglepetésre a negyeddöntőben búcsúzott a 250 ezer euró (100 millió forint) összdíjazású salakpályás varsói női tenisztornán.

Tenisz: Cicipasz és Kvitová tornát nyerve melegített Wimbledonra

A kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitová nyerte meg a női versenyt az Eastbourne-ban zajló füves pályás tenisztornán, miután a szombati döntőben két sima szettben legyőzte a címvédő Jelena Ostapenkót. A mallorcai férfitorna Sztefanosz Cicipasz sikerét hozta.

Tenisz: Halep és Kvitová is nyolcaddöntős Dubaiban

A román Simona Halep és a cseh Petra Kvitová is nyolcaddöntőbe jutott hétfőn a 703 580 dollár (222 millió forint) összdíjazású női kemény pályás dubai tenisztornán, míg az ötödik kiemelt brit Daniel Evans és a hatodikként rangsorolt orosz Karen Hacsanov a Dohában zajló 1.2 millió dollár (379 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi torna első fordulójából jutott tovább – közölte az MTI.

Tenisz: Garcia továbbjutott Indian Wellsben

A francia Caroline Garcia továbbjutott az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna női versenyének első fordulójából – közölte az MTI.

Tenisz: a dohai torna győztese az első körben kiesett Dubaiban

A dohai versenyt megnyerő – ezzel pályafutása eddigi legnagyobb sikerét elérő – belga Elise Mertens már az első fordulóban kiesett a dubai kemény pályás női tenisztornán. A 23 éves játékos a kínai Csu Lintől kapott ki három játszmában, pedig az első szettet megnyerte.

Kézilabda Eb: Tudta-e?