Videó: a 90. percben gólt kapott a Leicester, de jött Vardy

Nem mindennapi izgalmak közepette ért véget a Sporting Braga–Leicester City Európa-liga-mérkőzés csütörtök este. Az angol csapat a 24. perctől kezdve 2–1-es hátrányban játszott, de a 78. percben Luke Thomas döntetlenre mentett. Már arra számíthattunk, hogy döntetlen lesz a vége – és végül tényleg az lett, de váratlanul fordulatos eseménysorozat után: a 90. percben Fransérgio góljával már félig győztesnek érezhette magát a Braga, de Vardy a 95. percben egyenlített!

El: otthon kapott nagy verést a Milan; öngólokkal fordított az Arsenal

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Milan hazai pályán 3–0-ra kikapott a Lille-től. Az Arsenal otthon 4–1-re fordított a Molde ellen. A Leicester City négy, a Hoffenheim öt góllal nyert, a Sparta Praha pedig idegenben intézte el a Celticet.

Fehérvár: brazil középpályással erősítenek – sajtóhír

A labdarúgó NB I-ben szereplő Mol Fehérvár FC szerződtette a Braga 25 éves brazil védekező középpályását, Alefet – számolt be róla az enwsi.gr.

Portugália: négyből semmi – minden sztárcsapat betlizett

A Porto, a Benfica és a Sporting CP után a tabella első négy helyezettje közül utolsóként pályára lépő Braga sem tudott nyerni a héten újrainduló portugál labdarúgó-bajnokság csaknem három hónapos kényszerszünetet követő első, összességében a 25. fordulójában.

Portugália: CR ügynökének otthonában is házkutatást tartottak

A portugál hatóságok a napokban akcióba lendültek, s országszerte számos házkutatást tartottak!

El: Hagi büntetőt rontott, de Gerrardék így is továbbmentek

Elsőként a Rangers jutott be a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában, mivel a 3–2-es hazai siker után 1–0-ra idegenben is legyőzte a Bragát.

El: kiütötték az Espanyolt; az ifjú Hagi duplájával fordítottak Gerrardék

A Wolverhampton 4–0-ra kiütötte az Espanyolt, ezzel a labdarúgó Európa-liga legjobb 32 csapata közt a legfölényesebb sikert érte el az odavágókon. Fordulatos mérkőzést játszott a Rangers és a Braga, Steven Gerrard együttese 2–0-s hátrányból állt fel – Ianis Hagi a hajrában duplázott. A Wolfsburg és a Leverkusen sem botlott, igaz, megszenvedett ellenfelével. A Roma 1–0-s sikert aratott.

Portugália: Porto legyőzve, Sporting legyőzve – és most a Benfica is legyőzve

A Porto elleni vereség (2–3) után a Braga elleni rangadóját is elveszítette (0–1) a Benfica labdarúgócsapata a portugál bajnokságban, így ha a Porto a 21. forduló vasárnapi játéknapján legyőzi idegenben a Guimaraest, a lisszaboni sztárcsapat előnye két kör alatt hét pontról egyre olvadhat.

Barcelona: megállapodtak, jön a 20 éves portugál – hivatalos

Az FC Barcelona hivatalos honlapján közölte, hogy megállapodott a portugál Bragával Francisco Trincao szerződtetésével kapcsolatban. A húszéves játékos 2020 júliusában csatlakozik a kerethez.

Portugália: vereség a derbin, az MU-ba tart a Sporting sztárja?

A Sporting CP hazai környezetben 2–0-ra kikapott városi riválisától, a listavezető Benficától a portugál labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának rangadóján, a lisszaboni derbin. Elképzelhető, hogy a zöld-fehéreknél az utolsó mérkőzését játszotta Bruno Fernandes, aki szigetországi sajtóértesülések szerint a Manchester Unitedbe tart.

El: panaszt tett a Wolverhampton a portugálokra

Panaszt tett az Európai Labdarúgó-szövetségnél (UEFA) a Wolverhampton Wanderers, mert álláspontja szerint a szurkolóit nem kezelték megfelelően a portugál Sporting Braga otthonában játszott legutóbbi Európa-liga csoportmérkőzésen.

El: a Porto életben tartotta esélyeit, továbbjutott az Alkmaar

Az Európa-liga csoportkörének 5. fordulója rengeteg izgalmat tartogatott – fordított a Porto, emberhátrányban kétgólos hátrányból egyenlített és jutott tovább az AZ Alkmaar, a Wolves pedig látványos meccsen 3–3-as döntetlent játszott a Braga otthonában.

El: ikszeltek Holmanék, a Roma nem bírt a „farkasokkal”

Holman Dávid és Guzmics Richárd csapata, a Slovan Bratislava 2–2-es döntetlent játszott a Braga vendégeként a labdarúgó Európa-liga K-csoportjának 2. fordulójában. A magyar légiósok közül Holman kezdőként 68 percet kapott, Guzmicsot nem nevezték. A kvartett másik meccsén a Wolverhampton a 93. percben döntött a Besiktas vendégeként.

Portugália: sírva könyörgött az edző, fújják le a meccset

Egy szörnyű tragédia miatt másfél perccel hamarabb ért véget a portugál ifjúsági ligában a Benfica–Braga labdarúgó-mérkőzés.

Videó: kreativitásból jeles – így is be lehet jelenteni egy aláírást

A portugál Sporting Braga bejelentette, hogy élt a görög Olympiakosztól nyáron kölcsönvett brazil Bruno Viana opciójával, és 2023 nyaráig szóló szerződést hozott vele. Ez önmagában nem sokkoló hír, de a bejelentés módja miatt foglalkozunk vele. A klub ugyanis a Pokémon Red játék retro verziójának segítségével közölte, ahogy Abel Ferreira vezetőedző meggyőzte játékosát. Kreativitásból jeles!

El: az Arsenal kikapott, de továbbjutott; újra nyert a Milan

A labdarúgó Európa-ligában az Arsenal hazai pályán nagy meglepetésre 2–1-re kikapott a svéd Östersundtól, de így is bejutott a legjobb 16 közé. Szintén ott lesz a nyolcaddöntőben az 1–0-s győzelmet arató AC Milan és az Atalanta otthonában ikszelő Borussia Dortmund is.

Hoffenheim: Szalai elutazott a csapattal – visszatér a pályára?

Szalai Ádám, a német élvonalbeli Hoffenheim magyar válogatott labdarúgója elrepült Portugáliába, ahol csapata csütörtökön a Braga vendégeként lép pályára az Európa-ligában. Elképzelhető, hogy a 29 esztendős csatár visszatér a pályára?

Videó: elképesztő öngólt lőtt a BL-győztes védő – ezzel kaptak ki

Az még önmagában nem annyira érdekes, hogy a Braga idegenben 2–1-re megverte a Tondelát a portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában, az viszont már igen, hogy milyen góllal! A második félidő elején a hazaiak Bajnokok Ligája-győztes középhátvédje, a Portót, a Wolfsburgot és a Valenciát is megjáró Ricardo Costa felszabadítás helyett védhetetlenül bombázott a saját kapujába. A Tondela ezek után már nem tudott egyenlíteni, így továbbra is kieső helyen áll a tabellán.

Videó: nem tudta leszerelni, elkezdte fojtogatni a pályán

Egészen elképesztő jelenetet láthattak azok, akik követték a Benfica Braga elleni találkozóját a portugál Ligakupában. Az 1–1-re végződő meccs hajrájában ugyanis elgurult Andreasz Szamarisz gyógyszere, és a Benfica játékosa szinte fojtogatni kezdte ellenfelét a pályán, miután nem tudta leszerelni. Az alábbi megmozdulás csak sárga lapot ért.

Videó: amíg a lesgóljukat ünnepelték, az ellenfél betalált

Olyan gólt sem sűrűn látni futballpályán, mint amilyet a portugál Braga második együttese szerzett a Sporting B-csapata ellen. A zöld-fehérek egy szabadrúgás után találtak be, majd annyira örültek, hogy észre sem vették, hogy a játékvezető érvénytelenítette a találatot les miatt. A Braga játékosai azonban szemfülesek voltak, azonnal elvégezték a szabadrúgást, majd míg a Sporting ünnepelte a lesgólt, ők megszerezték a vezetést… A találkozót egyébként meg is nyerték 2–1-re.