Ligue 1: a nap, amikor Neymar megelőzte Ibrahimovicot

Neymar megszerezte 50. gólját a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1), de ehhez nem járt győzelem: csapata, a Paris Saint-Germain 2–2-re végzett vendégével, a Girondins Bordeaux-val a 12. forduló szombat késő esti mérkőzésén.

Ligue 1: otthon fickándozik a Marseille, Payet írja a rekordját

Sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OM hazai pályán 3–1-re verte a Nantes-ot a 12. forduló szombati játéknapján, Dimitri Payet kipipált egy újabb riválist a saját nyilvántartásában.

Ligue 1: kétgólos hátrányból fordított, és nyert a Monaco a PSG ellen

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának pénteki játéknapján a Monaco hazai pályán 3–2-re legyőzte a listavezető Paris Saint-Germaint, míg a Bordeaux idegenben nyert 1–0-ra a Rennes ellen.

Ligue 1: kiegyenlített mérkőzésen nyert a Montpellier

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában a Montpellier remek második félidejének köszönhetően idegenben legyőzte a Bordeaux-t.

Ligue 1: a Monaco néggyel nyert a Bordeaux ellen

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco kiütötte a Bordeaux-t, a késő esti rangadón a Lille 1–1-re végzett vendégével, a Lyonnal.

Ligue 1: Marseille-ben kapott ki a Bordeaux, Reimsben fordított a Lorient

A Girondins Bordeaux 3–1-re kikapott az Olympique Marseille otthonában, a Stade Reims pedig hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget szenvedett a Lorient-tól a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójában.

Játékossors: Ben Arfa aláírt karrierje hatodik francia csapatához

A francia élvonalbeli Girondins Bordeaux a hivatalos honlapján bejelentette Hatem Ben Arfa szerződtetését.

Ligue 1: nem bírt egymással a Bordeaux és a Nice

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján a Bordeaux és a Nice gól nélküli döntetlent játszott egymással.

El: a magyar csapatoknak jól megy a franciák ellen, a Bordeaux üzent a Reimsnek

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában a Mol Fehérvár FC a gól nélküli 120 perc után tizenegyesekkel 4–1-re legyőzte a francia élvonalbeli Stade de Reimst. Az utóbbi tíz évben nem ez az első eset, hogy egy magyar csapat egy francia együttest ejtsen ki a második számú európai kupasorozatból: 2017-ben a Bordeaux-t, 2010-ben pedig a Montpellier-t búcsúztatta NB I-es alakulat.

Videó: amikor a magyar csapatoknak sikerül kiütniük a franciákat

A Mol Fehérvár 18 órától egymeccses Európa-liga selejtezőt vív itthon a francia Stade de Reims ellen. Az előző két magyar–francia kupacsapatát a mieink nyerték, legutóbb éppen a Videotonnak sikerült francia csapatot búcsúztatva továbbjutnia a nemzetközi porondon.

Ligue 1: csodás bemutatkozás, győztes gól a 92. percben

Hátrányban volt, de a 92. percben szerzett góllal a Rennes 2–1-re legyőzte a Monacót a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és sikerével a tabella élére állt. A másik szombati mérkőzésen a Lens ugyancsak 2–1-re verte meg a Bordeaux-t, azaz zsinórban harmadszor is nyert.

Ligue 1: csalódást keltő rangadóval indult a forduló

Nem hozott gólt a Bordeaux és a Lyon csalódást keltő mérkőzése a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának péntek késő esti nyitányán. Az első félidőben csak egyszer találták el a csapatok a kaput, és a szünet után sem jutottak sokkal többre – a gólhoz legközelebb a csereként beálló lyoni karmester, Houssem Aouar járt, amikor a hajrában kapufát lőtt.

Ligue 1: gól nélküli döntetlennel tért vissza a francia élvonal

Péntek este elkezdődött az élvonalbeli francia labdarúgó-bajnokság 2020–2021-es idénye – az első forduló nyitó mérkőzésén 0–0-s döntetlent játszott egymással a Bordeaux és a Nantes. A hazaiak több mint 70 percen keresztül emberhátrányban futballoztak.

Ahogy mi megéltük: „Szalaaaiiii! Nem kapok levegőt! Kit érdekel! Szalaaaaiiii!”

Sorozatunkban személyes élmények alapján idézünk fel emlékezetes mérkőzéseket, eseményeket. A kilencedik részben Kocsmár-Tóth István meséli el, hogyan élte meg azt a történelmi napot, amikor a magyar labdarúgó-válogatott 44 év után újra Eb-meccset játszott Bordeaux-ban.

A Zidane utáni 10-es, aki maga sem értette, miért vinné a Real Madrid: Julien Faubert

Amikor 2009 januárjában megcsörrent a mobilja, azt hitte, valaki telefonbetyárkodik vele, sehogy nem állt össze a kép, miért keresik Madridból. A West Ham Unitedben futballozó Julien Faubert aztán alig győzött imádkozni, kútba ne essen a transzfer, amelytől a londoni csapat öltözője teljesen a feje tetejére állt.

Ligue 1: Rémy döntötte el a nevelőklubja elleni csatát

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a Saint-Étienne otthon 1–1-re végzett a Bordeaux-val.

Ligue 1: Cavani: 200! Neymar: piros! PSG: négy gól!

A Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Girondins Bordeaux-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnap késő esti meccsén. Marquinhos két góllal vette ki a részét a győzelemből, és betalált Edinson Cavani is, akinek ez volt a 200. gólja tétmeccsen a párizsi csapatban.

Ligue 1: a sírból hozta vissza meccsét a Monaco – videó

Szombat este közel volt a nagy blamához a Monaco, hiszen szinte végig vesztésre állt a hetek óta nyeretlen Amiens otthonában, de a hajrában sikerült fordítania, és 2–1-es győzelme révén egészen magasra, az ötödik helyre kapaszkodott fel a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabelláján. A 24. forduló kora esti programjában, ha nem is könnyedén, de érvényesítette a papírformát az Olympique Marseille a Toulouse ellen (1–0).

Ligue 1: két kiállítás, Dolberg-dupla – nyert a Nice a Lyon ellen

Két piros lapot, és három gólt hozott a Nice–Lyon összecsapás a francia labdarúgó-bajnokság élvonalának 22. fordulójában, a meccsből a hazaiak jöttek ki jobban (2–1). Az egyre inkább magára találó Metz magabiztosan győzött a Saint-Étienne ellen, míg a Bordeaux és a Marseille gól nélküli döntetlenre végzett.

Francia Kupa: harmadik ligás klub ejtette ki Paulo Sousáékat

Meglepetéssel kezdődött meg a labdarúgó Francia Kupa aktuális fordulója: a harmadik ligás Pau csütörtök este hosszabbításban 3–2-re legyőzte Paulo Sousa csapatát, a Girondins Bordeaux-t, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.