Bundesliga: a Wolfsburg hat góllal küldte haza a Freiburgot

A Wolfsburg 6–0-ra legyőzte a Freiburgot, a Frankfurt simán megverte a Schalkét, az Union Berlin fordítás után győzött a Hoffenheim ellen, a Stuttgart és a Mainz ikszelt egymással, míg a Bochum a Hertha ellen aratott sikerrel kezdte az évet – ez történt a német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában, a szombati játéknap délutáni mérkőzésein.

Felkészülés: a Diósgyőr hármat lőtt és legyőzte a Bundesliga-klubot – videó

A labdarúgó NB II-ben a feljutásért küzdő Diósgyőri VTK felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte a német Bundesligában a kiesés elől menekülő Bochumot.

Bundesliga: idegenben fordított a Wolfsburg, megint nyert a Bochum

Egygólos hátrányból felállva nyert a Wolfsburg a Hoffenheim otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának szombati játéknapján. A többi délutáni mérkőzésen a Hertha a Kölnt, a Leverkusen a Stuttgartot múlta felül hazai pályán, míg a Bochum Augsburgban diadalmaskodott.

Bundesliga: alig fél óra alatt rendezte le a Bayern a Werdert

A Bundesliga 14. fordulójában a Werder Bremen először még tudott egyenlíteni a Bayern ellen, ám a folytatásban már csak kapta a gólokat – a lefújásig még ötöt (6–1) a címvédőtől. A Hertha utolsó perces góllal kapott ki Stuttgartban, a Mönchengladbach egyenlítő gólját a VAR érvénytelenítette, így a Borussia vereséget szenvedett Bochumban.

Bundesliga: Choupo-Moting két perc alatt kettőt lőtt, élre állt a Bayern

Már 3–0-ra vezetett a Bayern München a Hertha otthonában a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, a berliniek azonban gyorsan feljöttek, a második félidőben az egyenlítésért küzdöttek, 2–3 lett a vége. A Borussia Dortmund, a Wolfsburg és az RB Leipzig simán nyert, a Frankfurt fordított és elhozta a három pontot az Augsburg otthonából.

Union Berlin: „Felfaltak minket” – Fischer a Bochumtól elszenvedett vereség után

Ahogy mi is beszámoltunk róla, a német labdarúgó-bajnokságot vezető Union Berlin idegenben 2–1-es vereséget szenvedett a sereghajtó Bochum csapatától. A mérkőzés 17. percében Ivan Ordec nyújtott lábbal, becsúszva szerelte a vendégek játékosát, Janik Haberert, akit a szerelést követően le is kellett cserélni. Az Union Berlin edzője, Urs Fischer a mérkőzés után a piros lap elmaradását hiányolta.

Német Kupa: megvan, kivel játszanak Szoboszlaiék és Schäferék

Elkészítették a labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjének párosításait. Eszerint a három magyar válogatott játékost is foglalkoztató címvédő RB Leipzig a Hoffenheimmel csap össze, míg a Bundesligát vezető, Schäfer Andrást is soraiban tudó Union Berlin a Wolfsburggal találkozik. A rekordgyőztes Bayern München pedig a Mainzot kapta ellenfélnek.

A listavezető Union Berlin kikapott a sereghajtó otthonában!

A német Bundesliga 11. fordulójában a sereghajtó Bochum 2–1-re megverte odahaza az éllovas Union Berlint, a Hertha pedig izgalmas hajrá végén nyert 2–1-re a Schalke ellen.

Bundesliga: Xabi Alonso győzelemmel mutatkozott be a Bayer kispadján

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában a Bayer Leverkusen 4–0-ra legyőzte a Schalkét, a Wolfsburg 1–1-es döntetlent játszott az Augsburggal, a Bochum nagy meglepetésre 3–0-ra megverte az Eintracht Frankfurtot.

Bundesliga: Thomas Letsch lett a Bochum vezetőedzője

Thomas Letsch lett a német labdarúgó-bajnokságban szereplő VfL Bochum vezetőedzője.

Bundesliga: menesztették a Bochum vezetőedzőjét

Menesztették hétfőn Thomas Reist a VfL Bochum vezetőedzői posztjáról, miután a csapat egymás után hat vereséggel rajtolt a labdarúgó Bundesliga mostani idényében.

Bundesliga: a Schalke megszerezte az első győzelmét

A Schalke hazai pályán 3–1-re legyőzte a Bochumot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

Bundesliga: Sallaiék izgalmas meccset nyertek a Bochum ellen

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Freiburg hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bochumot.

Bundesliga: hétvégi hetes – a Bayern tönkreverte a Bochumot

Három forduló után is százszázalékos a Bayern München a német labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a bajorok már az első félidőben négyszer betaláltak a Bochumnak, és 7–0-ra nyerték meg a vasárnap kora esti, idegenbeli mérkőzést.

Bundesliga: Sallaiék négy gólt, Schäferék hármat vágtak

Az Union Berlin hazai pályán 3–1-re legyőzte a Herthát a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójának szombat délutáni fővárosi derbijén, és magabiztos sikerrel kezdte az évadot Sallai Roland csapata is: a Freiburg 4–0-ra nyert az Augsburg vendégeként. Sallai kezdett, a 76. percbeli lecseréléséig volt a pályán, míg Schäfer András csereként húsz percet játszott az Unionban.

Bochum: a háború miatt szabadon igazolható ukrán válogatott érkezett

A VfL Bochum labdarúgócsapata szerződtette az ukrán válogatott Ivan Ordecet.

Bundesliga: nyolcan kaptak szerepet, jó idényt zártak légiósaink – infografika

A záró fordulóban érdekelt hat magyar futballistából öt a nemzetközi porondon szerepelhet a következő idényben, Willi Orbán pedig abban bízik, hogy az RB Leipzig a negyedik hely elérése után szombaton a kupát is elhódítja.

Bundesliga: a 89. percben kapott góllal szakadék szélén a Bielefeld

A Bochum a 89. percben született öngóllal hazai pályán 2–1-re nyert a Bielefeld ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy az Arminia a legjobb esetben is csak az osztályozót jelentő 16. helyen zárhat a 2021–2022-es kiírásban, ehhez azonban a Bayern München és a Köln segítségére is nagy szüksége lesz.

Bundesliga: a BVB és a Bayern is kikapott, nem bennmaradó még a Hertha

A már bajnok Bayern München idegenben a Mainztól (1–3), a Borussia Dortmund otthon a Bochumtól (3–4) kapott ki a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában. A Hertha az Arminia Bielefelddel, a Stuttgart a Wolfsburggal végzett döntetlenre.

Bundesliga: az Augsburg simán megverte a Bochumot

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában az Augsburg 2–0-ra legyőzte idegenben a Bochumot.

Kézilabda Eb: Tudta-e?