Légiósok: Ne szépítsük, kicsit perifériára kerültem – Novothny

A jövő héten már visszatérhet társaihoz a kisebb sérüléssel bajlódó Novothny Soma, aki egyelőre nem sokat láthatott Bochumból – még saját csapata meccsére sem mehetett ki.

Német Kupa: Szalai is hibázott, 11-esekkel kiesett a Mainz – VIDEÓ

A Német Kupa esti mérkőzésein három magyar játékos is csapata is érintett volt: a Freiburg Sallai Roland nélkül búcsúzott, a Novothny Somát foglalkoztató – és padoztató – Bochum a 94. percben egyenlítve mentette hosszabbításra a Mainz elleni meccset, amelybe Szalai Ádám a 106. percben szállt be, és a tizenegyespárbaj során csapatából elsőként lőve kihagyta a büntetőjét.Miután a másik két mainzi lövő is rontott, a csapat búcsúzott a kupasorozattól.

Videó: Novothny megszerezte első gólját a Bochumban

Novothny Soma góljával egyenlített a Bochum a Würzburger Kickers elleni idegenbeli német másodosztályú bajnoki mérkőzésen. A magyar játékos az ellenfél térfelén harcosan labdát szerzett, majd jobbal, kb. 15 méterről egyből kihasználta a lehetőséget. A nyáron érkező futballistának ez volt az első gólja német csapatában.

Bundesliga: a feljutást célozta meg Novothny Soma csapata

A Bundesligába jutást célozta meg a Novothny Somát is foglalkoztató VfL Bochum, amely jelenleg a német labdarúgás másodosztályában szerepel.

Légiósok: Novothny Soma bemutatkozott a német másodosztályban

Novothny Soma bemutatkozott a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (2. Bundesliga) szereplő Bochumban, a magyar támadót a 82. percben cserélték be az Osnabrück ellen 0–0-ra végződő mérkőzésen.

Légiósok: Novothny Soma kivárásra játszott – bejött!

A nyarat Veszprémben töltötte Novothny Soma, aki úgy érzi, jól döntött, hogy több ajánlatot is elutasított, mert a Bochumnál nagy lehetőséget kaphat.

Légiósok: Novothny aláírt, a német másodosztályban folytatja

Igaznak bizonyultak a Nemzeti Sport értesülései: a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (2. Bundesliga) szereplő Bochumban folytatja a pályafutását Novothny Soma.

Felkészülés: kikapott a Mol Fehérvár a VfL Bochumtól

A Spanyolországban edzőtáborozó Mol Fehérvár FC a német másodosztályban szereplő VfL Bochum ellen játszotta a harmadik edzőmérkőzését, ám továbbra sem tudott győzni: egy büntetőből és egy szabadrúgás után kapott góllal 2–0-s vereséget szenvedett.

Német Kupa: Niko Kovac a játékosai hozzáállását bírálta

Csak a hajrában szerzett góllal múlta felül másodosztályú ellenfelét a Bayern München a Német Kupa nyolcaddöntőjében. A bajorok vezetőedzője kicsit sem volt elégedett a látottakkal.

Labdarúgás: balhé a pályán, rasszizmussal vádol az Arsenal-tehetség

Nagy perpatvar volt a keddi St. Gallen–Bochum felkészülési mérkőzésen (3–0), miután a vendégek fiatalja nekiment egy hazai játékosnak.

Ferencváros: edzőként folytatja a távozó légiós

A hónap elején jelentette be a Ferencváros, hogy két és fél év után, szerződése lejártával távozik a klubtól a 28 éves német védő, Julian Koch. Mára kiderült, a bekk befejezi a pályafutását, és a jövőben edzőként dolgozik majd, mégpedig a német másodosztályban szereplő VfL Bochum U17-es csapatánál.

Kép: üzent a ligának, mert most is csak a feleségétől kapott trófeát

Simon Terodde lett a 2018–2019-es idény gólkirálya a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. A bajnok Köln támadója 33 mérkőzésen 29 gólt szerzett, trófeát azonban ezúttal is csak a feleségétől kapott.

Kép: másik csapat mezében ünnepelték a feljutást

Mint arról korábban beszámoltunk, múlt hétvégén feljutott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba a Paderborn. A klub játékosai Mallorcán ünnepelték meg az osztályváltást, méghozzá egytől egyig Bochum-mezben.

Német Kupa: Nem volt vita, hogy én végezzem el – Détári

Harminc évvel ezelőtt az Eintracht Frankfurt és a Bochum játszotta a Német Kupa döntőjét, amelyet Détári Lajos szabadrúgásgólja döntött el. A gólszerző a frankfurtiak Bayern München elleni fináléját megelőzően felidézte a történteket.

Németország: nem Bernd Storck lett a befutó a Bochumnál

A német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga 2.) szereplő VfL Bochum Robin Duttot nevezte ki új vezetőedzőjének.

Edzősors: Storck újabb német csapatnál jelölt a kispadra

Német lapértesülések szerint Bernd Storck az egyik jelölt a Bundesliga 2.-ben szereplő VfL Bochum labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjára.

Bundesliga 2.: Kalmárék újabb veresége, a védelem átjáróház

A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 29. fordulójában a Kalmár Zsolttal felálló FSV Frankfurt idegenben 4–1-es vereséget szenvedett a Bochumtól. A magyar válogatott középpályás a 80. percig volt a pályán, lecserélésekor a hazaiak 3–1-re vezettek.

Videó: Gulácsi Péter elképesztő reflexszel védett

Az RB Leipzig labdarúgócsapata 3–1-re legyőzte hazai pályán a Bochumot a német másodosztályú bajnokság 28. fordulójában. A lipcseiek kapujában Gulácsi Péter állt, aki kétszer is hatalmas védést mutatott be. A vendégek szépítő gólja előtt például egy látványos reflexszel hárított.

Bundesliga: 2.: Stiebert lehozták, csapata pontot mentett

A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 21. fordulójának záró mérkőzésén a Stieber Zoltánnal felálló Nürnberg hazai pályás 1–1-es döntetlent játszott a Bochummal, ezzel véget ért a hatmeccses győzelmi sorozata.

Német Kupa: háromgólos sikerrel elődöntős a Bayern

Utolsóként a Bayern München jutott be a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben 3–0-ra nyert a másodosztályú Bochum otthonában.