Bundesliga: a Leverkusen kapusa az év öngólját lőtte? – videó

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Leverkusen az újonc Bielefeld ellen lépett pályára. A gyógyszergyáriak 1–0-ra vezettek, amikor Lukas Hradecky kapott egy passzt, megpróbálta a labdát egyből kibombázni, ez azonban nem sikerült – a lecsúszott „ívelése” a saját kapujában kötött ki.

Bundesliga: hétgólos rangadót nyert a Bayer Leverkusen

A Bayer Leverkusen 4–3-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában, ezzel pontszámban beérte a 3. helyen álló Borussia Dortmundot.

El: Bulgáriában nyert a Tottenham; emberhátrányban ikszelt a Benfica

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Tottenham Hotspur 3–1-re nyert a Ludogorec Razgrad vendégeként. A 19. perctől kezdve emberhátrányban játszó Benfica ellen a Rangers kétgólos előnyben is volt, ennek ellenére 3–3-as döntetlennel zárult a mérkőzés. A Lang Ádámot végig a pályán tudó Omonia Nicosia 2–0-ra kikapott a Granadától.

Bundesliga: a csütörtöki hatos után megint nyert a Leverkusen

A Bayer Leverkusen 3–1-re legyőzte hazai pályán az Augsburgot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójának záró mérkőzésén, ezzel fellépett a tabella negyedik helyére.

El: fordított az Arsenal, a Roma és a Molde; hat gólt szerzett a Leverkusen

A Bajnokok Ligája után az Európa-ligában is megkezdődtek a küzdelmek: a csoportkör első fordulójának korai mérkőzésein az Arsenal, a Benfica és a Roma is nyert, akárcsak a hat gólt szerző Bayer Leverkusen.

Leverkusen: fél évig nem játszhat a horrorsérülést szenvedett védő

Körülbelül fél évig nem futballozhat Santiago Arias, a Bayer Leverkusen kolumbiai jobbhátvédje, aki hazája válogatottjának pénteki világbajnoki selejtezőjén sérült meg súlyosan.

Bundesliga: fordított a Frankfurt a Bayern-ölő Hoffenheim ellen

A német labdarúgó Bundesliga 3. fordulójában az Eintracht Frankfurt 2–1-re nyert az idényt két győzelemmel kezdő Hoffenheim ellen. A Köln sima 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Mönchengladbach ellen, a Stuttgart nem bírt a Bayer Leverkusennel (1–1), a Bremen pedig 1–0-ra legyőzte a Bielefeldet.

Bundesliga: Gulácsi tehetetlen volt, a Leverkusen bombagóllal egyenlített – videó

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában Bayer Leverkusen–RB Leipzig mérkőzést rendeznek. A találkozó 20. percben a hazaiak középpályása, Kerem Demirbay nagyjából 20 méterről bődületes bombagólt lőtt Gulácsi Péternek. A meccset ITT követhetik élőben!

BUNDESLIGA 2020–2021 – SORSOLÁS, EREDMÉNYEK, TABELLA

2020. szeptember 18. és 2021. május 22. között rendezik meg a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 58. idényét. A mezőnyt tizennyolc csapat alkotja, a bajnoki címvédő a Bayern München, a Bundesliga 2-ből az Arminia Bielefeld és a Vfb Stuttgart jutott fel. Az első négy helyezett a Bajnokok Ligája főtáblájára kerül, míg az ötödik helyezett – akárcsak az német Kupa győztese – az Európa-liga csoportkörébe. Az utolsó két helyezett kiesik, a 16. helyezett osztályzót vív a másodosztály harmadik helyezettjével. A német bajnokság mérkőzései idehaza a Sport Tv csatornáin láthatók.

Bundesliga: gól nélkül zárult a Leverkusen wolfsburgi túrája

A Bundesliga első fordulójának utolsó mérkőzésén rögtön megszületett az idény első gól nélküli döntetlenje: a Leverkusen wolfsburgi vendégjátéka nem hozott gólt.

Német Kupa: hetet vágott negyedosztályú ellenfelének a Leverkusen

A Bayer Leverkusen hetet vágott a negyedosztályú Eintracht Norderstedtnek a labdarúgó Német Kupa vasárnapi játéknapján, és továbbjutott a 2. fordulóba, a legjobb 32 közé. Az első osztályú csapatok közül a VfB Stuttgart csupán egy góllal verte meg a Hansa Rostockot, míg a Hoffenheim tizenegyespárbajra kényszerült negyedosztályú ellenfele ellen. Sallai Roland csapata, a Freiburg is továbbjutott, a magyar válogatott támadó bő 20 percet játszott.

Bundesliga: a Leipziggel BL-elődöntőzött, most a Leverkusenben folytatja

Patrik Schick a Bayer Leverkusen labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. A cseh játékos eddig az AS Roma kölcsönjátékosaként az RB Leipzigben szerepelt.

Leverkusen: ez lenne ám a nagy fogás! Párizsból jöhet vb-győztes Havertz helyére

A világbajnok Julian Draxlerrel pótolná Kai Havertzet a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Bayer Leverkusen.

Leverkusen: Havertz a válogatottat elhagyva Londonba utazott – hivatalos

A Bayer Leverkusen hivatalos honlapja szerint Kai Havertz a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) és Joachim Löw engedélyével elhagyhatta a nemzeti csapat edzőtáborát, hogy Londonba repülve átessen a klubváltásoknál kötelező orvosi vizsgálatokon. A 21 éves középpályás új állomáshelye a Chelsea lesz.

Ligue 1: a Leverkusentől igazolt német válogatottat a Monaco

Négy év után elhagyja a Bayer Leverkusen labdarúgócsapatát és az AS Monacóban folytatja pályafutását a német válogatott Kevin Volland.

A komplex futballművész, aki 21 éves korára kinőtte a Bundesligát: Kai Havertz

Brit sajtóhírek szerint megszületett a megállapodás, a német labdarúgás egyik legnagyobb tehetségeként számon tartott Kai Havertz a Chelsea játékosa lesz. A londoniak klubrekordot jelentő 80.5 millió eurót fizetnek ki a 21 éves középpályásért, aki több korosztályos rekordot is megdöntött a Bundesligában. Vajon megéri? Ennek járunk utána.

Chelsea: megállapodtak Havertz áráról, drágább lesz, mint Kepa

A goal.com beszámolója szerint megszületett a megállapodás, 72 millió fontért, mintegy 80.5 millió euróért cserébe Kai Havertz a Chelsea-hez igazol.

Bundesliga: Leverkusenben folytatja a cseh támadó – sajtóhír

Egybehangzó sajtóértesülések szerint a Bayer Leverkusennél folytatja pályafutását Patrik Schick, az előző idényt kölcsönben az RB Leipzignél töltő cseh támadó. A 24 éves játékost állítólag 27 millió euróért adja el a Roma.

BL: Neymar rossz csapatnak üzent, tökéletes válasz jött

Miután a Paris Saint-Germain 1–0-ra elveszítette a Bajnokok Ligája döntőjét a Bayern München ellen, a párizsiak támadója, Neymar nagyvonalúan írni akart a bajoroknak. Ám az üzenete egy kicsit félrecsúszott…

El: Havertz utolsó meccse? A Bayer edzője nem várt választ adott

A Bayer Leverkusen hétfőn 2–1-re kikapott az Internazionalétól a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében, ezzel befejeződött számára a 2019–2020-as idény. Ezért aztán nem kizárt, hogy a németek fiatal sztárja, Kai Havertz az utolsó mérkőzésén lépett pályára leverkuseni színekben. A témaérzékeny újságírók természetesen rá is kérdeztek a 21 éves futballista jövőjére Peter Bosznál, a Bayer vezetőedzőjénél, aki humoros válasszal igyekezett lehűteni a kedélyeket.