Bundesliga: Schick négy gólt lőtt, ismét nagyon elverték a Fürthöt

A Bayer Leverkusen többek között Patrik Schick mesternégyesének és gólpasszának köszönhetően 7–1-re verte meg a Greuther Fürthöt a német labdarúgó Bundesliga 14. fordulójának szombati játéknapján.

Bundesliga: Szoboszlai tizenegyest hibázott, nyert a Leverkusen

A labdarúgó német Bundesliga 13. fordulójában az RB Leipzig 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Bayer Leverkusentől.

Bundesliga: Szoboszlai büntetőt rontott a Leverkusen ellen – videó

Az RB Leipzig 3–1-es vereséget szenvedett haza pályán a Bayer Leverkusentől a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának záró mérkőzésén. A lipcseieknél a már az első félidőben becserélt Szoboszlai Dominik a 88. percben – már 1–3-as állásnál – büntetőt hibázott. Íme, a kimaradt tizenegyes!

Szoboszlai büntetőt rontott, nyert a Leverkusen

A labdarúgó német Bundesliga 13. fordulójában az RB Leipzig 3–1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusentől.

Diaby a 87. percben döntött, ötgólos meccs után csoportelső a Leverkusen

A Bayer Leverkusen 3–2-re nyert hazai pályán a Celtic ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a kvartett első helyén zár. A skótok sokáig jól tartották magukat, sőt, a második félidőben Joe Hart parádés védései és egy gyors kontratámadás végén még a vezetést is meg tudták szerezni – a hajrában viszont nem bírták el a németek által rájuk gyakorolt nyomást. Moussa Diaby szépségdíjas találattal döntötte el a három pont sorsát.

Bundesliga: a Leipzig simán kikapott a Hoffenheimtől

A három magyar légióssal, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkel felálló RB Leipzig 2–0-ra kikapott a Hoffenheim otthonában a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának szombati játéknapján.

A Leipzig simán kikapott a Hoffenheimtől

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában az RB Leipzig 2–0-s vereséget szenvedett a Hoffenheim otthonában.

A Bundesliga ma már a Premier League-nek nevel! És az NB I?

A napokban a Ferencváros El-csoportellenfelének Bayer Leverkusennek a vezérigazgatója, Fernando Carro beszélt arról, hogy a német Bundesliga az angol Premier League nevelőbajnokságává kezd válni. Ez adta az ötletet, hogy kicsit megvizsgáljam, hogyan alakult át a topbajnokságok közötti piac, illetve viszonyrendszer az elmúlt évtizedekben és hogyan néz ez ki a mi térségünkben, az NB I és a környező országok első osztályú bajnokságok között. A játékosügynök szemével – Paunoch Péter blogja

A 90. percben bukta el a győzelmet a Hertha a Leverkusen ellen

A Hertha BSC 1–1-es döntetlent játszott otthon a Leverkusen ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján. Sokáig úgy tűnt, Sztevan Jovetics gólja dönt, de a 90. percben egyenlítettek a vendégek.

Diaby és Wirtz parádézott, a Leverkusen kiütötte a Betist

A német Bayer Leverkusen a vártnál jóval simábban, 4–0-ra legyőzte a spanyol Real Betist a labdarúgó Európa-liga 4. fordulójában, a G-csoportban, melyben a Ferencváros is szerepel. Moussa Diaby és Florian Wirtz parádézott, a hosszabbításban pedig két játékost is kiállítottak.

Bundesliga: ismét sok gólt hozott a Bayern meccse

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Bayern München 5–2-re nyert az Union Berlin vendégeként. Hazai pályán győzött a Dortmund, a Leverkusen viszont kikapott otthon a Wolfsburgtól.

Német Kupa: Hajnal korábbi csapata kiejtette a Bayert

Hiába játszott jelentős mezőnyfölényben, szinte minden lehetőséget elpuskázott a Bayer Leverkusen, amely végül 2–1-re alulmaradt a másodosztályú Karlsruhe ellen a Német Kupában. Hajnal Tamás korábbi együttese a 2019–2020-as idény után jutott el ismét a legjobb 16 közé a sorozatban. A Bochum tizenegyesekkel ejtette ki az Augsburgot.

Leverkusen: két kulcsjátékos is hetekre kidőlt a sorból

Két meghatározó játékosát, Patrik Schicket és Karim Bellarabit is hetekre elvesztette a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Bayer Leverkusen.

„A Bundesliga a Premier League nevelőbajnokságává kezd válni”

A Ferencváros Európa-liga-csoportellenfelének, a Bayer Leverkusennek a vezérigazgatója, Fernando Carro a The Guardiannek arról panaszkodott, mennyire nem tudják manapság felvenni a versenyt a német klubok pénzügyileg a Premier League-csapatokkal. Példaként hozott fel egy nyáron kútba eső átigazolást, amikor az egyik angol újonc rájuk licitálva szerezte meg az egyik kiszemeltjüket.

El, G-csoport: nem bírt egymással a Betis és a Leverkusen

Borja Iglesias tizenegyesgóljára Robert Andrich válaszolt – döntetlent született a Real Betis–Leverkusen mérkőzésen (1–1) a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában, a G-csoportban.

El: Fekir lapja fejlődhetne, de a Leverkusen nem adná oda ezért a győzelmet

A Ferencváros kvartettjében, az Európa-liga csoportkörében ma este a Bayer Leverkusen és a Real Betis mérkőzik meg egymással Spanyolországban. A két százszázalékos, topligás csapat párharcára különösen oda fognak figyelni a népszerű videojáték, a FIFA 22 szerelmesei, mivel a sevillaiak győzelme következménnyel járhatna a játékban.

Gyors gólváltás után döntetlen a Betis–Leverkusen El-csoportmeccsen

Borja Iglesias tizenegyesgóljára Robert Andrich válaszolt – döntetlent született a Real Betis–Bayer Leverkusen mérkőzésen (1–1) a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában, a G-csoportban.

Bundesliga: Augsburgban sem lett meg a Bielefeld első sikere

A nyolcadik forduló után is nyeretlen maradt az Arminia Bielefeld a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2021–2022-es kiírásában. Az újonc ezúttal a szintén a kiesőzónában tanyázó Augsburg otthonába látogatott – a mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

Videó: ez milyen mozdulat volt?! Lewandowski góljától leesett az állunk!

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) vasárnapi első mérkőzésén hengerelt a Bayern München a Bayer Leverkusen otthonában. A szünetben a bajorok 5–0-ra vezettek (a vége 5–1 lett), a gólgyártást Robert Lewandowski kezdte el, aki a 4. percben mesterien húzta be a labdát a kapuba. Íme!

Rangadó helyett kiütés – a Bayern néggyel nyert a Leverkusen otthonában

A címvédő Bayern München 5–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent idegenben a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján, így a tabella élére állt.