Real Madrid: Hazard senkit sem akart megbántani – Zidane

Zinédine Zidane a Sevilla elleni, vasárnap esti mérkőzés előtti sajtótájékoztatón nyilatkozott Eden Hazard ügyével kapcsolatban. A belga játékos még a szerdai, Chelsea elleni Bajnokok Ligája-találkozó után a kiesés ellenére korábbi csapattársaival együtt nevetgélt a pályán.

BL: Isztambulban marad a döntő? Lehet, hogy angol szurkolók nélkül

Veszélybe került a Manchester City és a Chelsea szurkolóinak részvétele a labdarúgó Bajnokok Ligája isztambuli döntőjén, mivel a brit kormány szigorított a koronavírus-járvány miatti karanténszabályokon – írja az MTI.

BL: az angolok a Wembleybe vinnék a döntőt

A keddi és a szerdai napon kiderült: két angol csapat, a Manchester City és a Chelsea játssza az idei Bajnokok Ligája-döntőt. A sajtóban egyre inkább beszédtéma, hogy másik helyszínen kellene megrendezni a nagy mérkőzést.

BL: szócsata alakult ki Mason Mount és Toni Kroos között

A Bajnokok Ligája elődöntőjében nagy volt a feszültség. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Chelsea tehetsége, Mason Mount és a Real Madrid négyszeres BL-győztes játékosa, Toni Kroos a párharc visszavágója előtt és után is odaszólt egymásnak.

BL: bejelentkezett a döntő rendezési jogáért az Aston Villa – sajtóhír

A Sky Sports értesülései szerint az Aston Villa az angol Labdarúgó-szövetséget (FA), valamint az Európai Labdarúgó-szövetséget (UEFA) is megkereste, és felajánlotta stadionját a Bajnokok Ligája-döntő helyszínének.

BL: 15 éve nem látott védelmek; Tuchel történelmet írt

A Chelsea 2–0-ra legyőzte a Real Madridot a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így 3–1-es összesítéssel bejutott a fináléba, amelyben a Manchester City lesz az ellenfele. Lássunk néhány statisztikai érdekességet a szerdai visszavágó után!

Videó: a Chelsea játékosaival nevetgélt a kiesés után Hazard

Sok Real Madrid-szurkoló a Twitteren fejezte ki elégedetlenségét a csapat londoni Bajnokok Ligája-kiesése után. Nem maga a vereség akasztotta ki ennyire a spanyol sztárklub rajongóit, sokkal inkább a korábbi Chelsea-játékos, Eden Hazard viselkedése.

BL: harmadszor lesz angol házidöntő, másodszor lehet „duplázás”

A Chelsea 2–0-s győzelmével eldőlt, hogy két angol csapat mérkőzik meg a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának döntőjében.

BL: a Chelsea lesz a Man. City ellenfele a döntőben

A Chelsea 2–0-ra legyőzte a Real Madridot a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így 3–1-es összesítéssel bejutott a fináléba.

BL: gólpassz a kapufától, Werner gólt fejelt a Realnak – videó

A Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján Timo Werner fejesével került előnybe a Chelsea a Real Madrid ellen, így 2–1-re vezet a párharcban. A labda visszapattant a kapufáról egy korábbi lövésből, és a német futballista befejelte a madridiak kapujába.

Angol házidöntő a BL-ben, a Chelsea sokkal jobb volt a Real Madridnál

BL: a Chelsea-nél Havertz, a Real Madridnál Sergio Ramos és Hazard is kezd

A Chelsea és a Real Madrid 1–1-ről kezdi meg a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóját. Íme, a kezdőcsapatok!

BL-döntő: az UEFA 4000-4000 jegyet biztosít a kluboknak – sajtóhír

A The Times beszámolója szerint az Európai Labdarúgó-szövetség bármelyik pillanatban bejelentheti, hogy lehetnek nézők a Bajnokok Ligája döntőjén is. A tervek szerint az isztambuli BL-döntőn a két finalista klub drukkerei egyaránt 4000 jegyet vásárolhatnak majd meg.

BL: Wenger szerint Fernandinhót is ki kellett volna állítani

Arsene Wenger, az Arsenal korábbi menedzsere szerint Ángel Di María mellett Fernandinhónak is piros lapot kellett volna adni a keddi, Manchester City–Paris Saint-Germain Bajnokok Ligája-elődöntőn (2–0).

BL: 90 perc és két döntő – melyik Man. City-játékos nevéhez fűződik a bravúr?

Elsőként a Manchester City jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának isztambuli fináléjába, mivel a 2–1-es idegenbeli siker után 2–0-ra hazai pályán is legyőzte a tavalyi döntős Paris Saint-Germaint. Lássunk néhány statisztikai érdekességet a párharc keddi visszavágója után!

BL: Hazard képes megteremteni a különbséget a sorsdöntő meccseken – Zidane

Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője szerint Eden Hazard jelentheti a különbséget, a spanyol gárda villámléptű szélsője korábbi klubja, a Chelsea életét keserítené meg szerda este a Bajnokok Ligája elődöntőjében.

BL: Ha én beszélnék így a bíróval, tíz meccsre eltiltanának – Verratti

Ander Herrera és Marco Verratti, a Paris Saint-Germain két középpályása arról beszélt a Manchester Cityvel szemben elveszített Bajnokok Ligája-elődöntőt követően, hogy a mérkőzés holland játékvezetője, Björn Kuipers megengedhetetlen módon kommunikált velük. Mind a ketten úgy vélik, fordított esetben ők több meccses eltiltást kapnának szavaikért.

BL: Ez a történet most íródik – Guardiola a győztes elődöntő után

Mint ismert, a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel története során először jutott be a sorozat fináléjába. A mérkőzést követően a City vezetőedzője, Pep Guardiola, valamint a játékosok is értékeltek.

BL: Mahrez duplázott, a Manchester City az első döntős

A Manchester City Rijad Mahrez duplájával 2–0-ra legyőzte a PSG-t a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így története során először bejutott a legrangosabb európai kupasorozat fináléjába.

Videó: villámgyors Man. City-kontra, Mahrez máris betalált

Már a visszavágó elején tovább növelte előnyét a Manchester City a PSG elleni Bajnokok Ligája-elődöntőben. A hazaiak villámgyors kontrát vezettek, amelynek végén Rijad Mahrez talált be, ezzel 3–1-re módosította az összesített állást.