BL: Tuchel szerint ezt a születésnapot soha nem feledik Párizsban

A labdarúgó Bajnokok Ligájában az abszolút újonc Atalanta nagyon sokáig vezetett a negyeddöntőben a sorozat egyik esélyese, a PSG ellen, de a hajrában fordítottak a párizsiak (1–2), ezzel bejutottak az elődöntőbe. Nézzük, hogyan látta a mérkőzést néhány főszereplő!

BL: úgy készül a Bayern a Barcelonára, mint bármely más ellenfélre

A Bayern München valóságos erődemonstrációt tartott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: az idegenbeli 3–0-s győzelem után hazai pályán 4–1-re lépte le a Chelsea-t, s 7–1-es összesítéssel jutott be a legjobb nyolc közé. Itt a Barcelona lesz az ellenfele – a talpon levő nyolc BL-résztvevőből csak ez a két csapat nyerte meg valaha az elitsorozatot.

BL: a Bayern lelépte a Chelsea-t, kettős sikerrel jutott a 8 közé

A papírformának megfelelően a Bayern München is elfoglalta helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében: a német bajnok az idegenbeli 3–0-s siker után hazai pályán 4–1-re lépte le a Chelsea-t, így 7–1-es összesítéssel ment tovább.

Lewandowski-show, sima Bayern-siker Münchenben is

BL: A lyoni első félidő okozta a kiesést, jól játszottunk – Sarri

A francia Olympique Lyon 2009–2010 óta először jutott be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután 2–1-re kikapott Torinóban a Juventustól, de idegenben szerzett több gólja így is elég volt a továbblépéshez. Cristiano Ronaldo duplázott, de a 2009–2010-es idény óta először nincs BL-negyeddöntős csapatban. Lejárt volna Maurizio Sarri ideje a Juventusnál?

BL: munka, letámadás és sok futás, a City játékosai szerint ezért nyertek

A Manchester City jutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában, miután otthon is megverte az amatőr védelmi hibákat elkövető Real Madridot. Nézzük, hogyan látta a mérkőzést pár főszereplő!

BL: Varane újabb elképesztő hibája, büntetett a Man. City – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő-visszavágóján a Manchester City egy újabb óriási védelmi hibát kihasználva visszavette a vezetést a Real Madrid ellen: Raphaël Varane ügyetlenkedése után Gabriel Jesus köszönt be. Az angol együttes így már 4–2-re vezet összesítésben.

BL: C. Ronaldo bombagólt lőtt, fordított a Juventus – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján a Juventus Cristiano Ronaldo második góljával fordított a Lyon ellen (2–1). Összesítésben 2–2 az állás, de az idegenben szerzett góljával még mindig a francia csapat áll továbbjutásra.

BL: Cristiano Ronaldo egyenlített a Lyon ellen – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján a Juventus Cristiano Ronaldo tizenegyesből szerzett góljával egyenlített a Lyon ellen. A francia együttes így 2–1-re vezet összesítésben.

BL: Benzema fejes góljával egyenlített a Real – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján a Real Madrid Karim Benzema fejes góljával egyenlített a Manchester City otthonában. Az angol együttes ennek ellenére összesítésben 3–2-re vezet, és továbbjutásra áll.

BL: jogos volt? A Lyon 11-esből szerzett vezetést a Juve ellen – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján a Lyon egy vitatott tizenegyesből szerzett Memphis Depay-góllal került előnybe a Juventus otthonában. A francia együttes így már 2–0-ra vezet összesítésben.

BL: óriási hiba után szerzett vezetést a Man. City – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő-visszavágóján a Manchester City egy óriási védelmi hibát kihasználva Raheem Sterling góljával szerzett vezetést a Real Madrid ellen. Az angol együttes így már 3–1-re vezet összesítésben.

Cristiano Ronaldo duplázott, mégis kiesett a Juventus a BL-ből

A francia Olympique Lyon jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután 2–1-re kikapott Torinóban az olasz bajnok Juventustól, ám idegenben szerzett gólja a nyolc közé lépést jelentette. A Lyon Memphis Depay tizenegyesgóljával szerzett vezetést, a Juve Cristiano Ronaldo duplájával fordított, de ez sem volt elég. A lyoniak a nyolc között az angol Manchester Cityvel csapnak össze.

Bődületes hibák okozták a Real vesztét, Guardiola Cityje BL-negyeddöntős

A Manchester City jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután hazai pályán – is – 2–1-re nyert a Real Madrid ellen, így kettős sikerrel, összesítésben 4–2-re jobbnak bizonyult Zinédine Zidane alakulatánál. Pep Guardiola csapata a legjobb nyolc között a Lyonnal csap össze, amely bravúros továbbjutást könyvelhetett el a Juventus ellen.

BL: levideózták, Bale mit csinál, amíg a Real a Man. City ellen készül

Mint ismert, Gareth Bale nem akart pályára lépni a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján, ezért Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője nem is nevezte be a mérkőzésre. A walesi támadó nem is tartott a társaival Angliába, a spanyol El Chiringuito TV exkluzív felvétele szerint inkább golfozással ütötte el az idejét.

BL: Adrián nagyot hibázott; az Atlético egyenlített – videó

A Liverpool–Atlético Madrid labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójának hosszabbításában Adrián óriási hibáját kihasználva szépített, nem sokkal később pedig egyenlített a spanyol csapat. A 97. percben a hazaiak kapusának eladott labdája után Marcos Llorente lőtte a bal alsó sarokba a labdát, nem sokkal később pedig ismét bevette az angol csapat kapuját a spanyol középpályás.

BL: kézfogás helyett így üdvözölte egymást Klopp és Simeone – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligájában, a párharc visszavágóján a címvédő Liverpool az Atlético Madridot fogadja. A mérkőzés előtt Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzője pacsizni szeretett volna a kollégájával, ám Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere – minden bizonnyal a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetet szem előtt tartva – más utat választott…

BL: Neymar megtapsolta az üres lelátókat – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc visszavágóján a francia Paris Saint-Germain – a koronavírus-járvány miatt – zárt kapuk mögött fogadja az első mérkőzés 2–1-re megnyerő német Borussia Dortmundot. A kezdőrúgás előtt a szokásoknak megfelelően felsorakoztak a játékosok a pályán, a BL-himnusz után pedig Neymar kissé bizarr módon megtapsolta az üres lelátókat.

BL: pacsizni akartak vele, Jürgen Klopp kiakadt – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligájában, a párharc visszavágóján a címvédő Liverpool az Atlético Madridot fogadja. A mérkőzést – több másik találkozóval ellentétben – nézők előtt rendezik meg, közülük páran pedig pacsizni akartak a hazaiak menedzserével, Jürgen Klopp-pal, aki ezt szemmel láthatólag – minden bizonnyal a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben – felelőtlenségnek tartotta, és ki is osztotta a drukkereket.

A PSG elintézte a Dortmundot, négy év után újra negyeddöntős

A Paris Saint-Germain 2016 után először jutott be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe azzal, hogy a nyolcaddöntő hazai visszavágóján Neymar és Juan Bernat góljával 2–0-ra legyőzte a Dortmundot, és 3–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot.