Nem bízta a véletlenre a Real Madrid, Benzema két gólt fejelt

Nem bírt egymással az Inter és a Sahtar (0–0) szerda este Milánóban, így egyikük sem jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe – nem úgy a Real Madrid és a Borussia Mönchengladbach: Zinédine Zidane csapata 2–0-s hazai győzelmével megnyerte a B-csoportot, de továbbjutott a vesztes német csapat is, köszönhetően elsősorban a Sahtar elleni két fölényes sikerének. Az ukránok az Európa-ligában folytatják, az Inter számára véget ért az európai szereplés.

Elszállt a remény, a Ferencváros kikapott Kijevben

A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 6. fordulójában a Ferencváros idegenben 1–0-ra kikapott a Dinamo Kijevtől, így a negyedik helyen végzett, az Európa-ligában pedig az ukrán együttes folytathatja a szereplését. A kvartett másik mérkőzésén a Juventus 3–0-ra nyert a Barcelona vendégeként, ezzel megszerezte a csoportelsőséget.

BL: svéd bíró vezeti a Ferencváros kijevi mérkőzését

A svéd Andreas Ekberg vezeti a Dinamo Kijev–Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést kedden – derül ki az Európai Labdarúgó-szövetség bíróküldéséből.

BL: A drukkereket nem lehet becsapni – Rebrov

Családias légkör fogadta a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzőjeként Kijevbe visszatérő Szerhij Rebrovot, aki úgy véli, hiába ismerik nagyon jól egymást Mircea Lucescuval, a Dinamo elleni keddi Bajnokok Ligája-meccset nem a szakemberek, hanem a játékosok döntik el.

BL: „Ha Rebrovnak végre szerencséje lesz, a Fradi meglepheti a Dinamót”

Szabó József, a Dinamo Kijev korábbi játékosa és edzője a Ferencvárosnak szurkol a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában az ukrán együttes ellen rendezendő ki-ki meccsen.

Két góllal kikapott a Mol-Pick Szeged a Flensburg otthonában

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged 26–24-re kikapott a német Flensburg otthonában.

BL: Mindenki nagyon szomorú – Botka Endre

Mint beszámoltunk róla, a Barcelona 3–0-ra legyőzte a Ferencvárost a két labdarúgócsapat szerda esti Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésén. A találkozó után így értékelt a zöld-fehérek védője, Botka Endre.

BL: Az első huszonöt perc után csalódott voltam – Rebrov

Mint beszámoltunk róla, a Barcelona 3–0-ra legyőzte a Ferencvárost a két labdarúgócsapat szerda esti Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésén. A találkozó után így értékelt a két vezetőedző, Szerhij Rebrov és Ronald Koeman.

BL, G-csoport: a Barca az első félidőben döntött a Fradi ellen

A Barcelona gyorsan eldöntötte a Ferencváros elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést szerda este: a vendég katalánok az első félidőben szerzett három góljukkal 3–0-ra legyőzték a magyar bajnokot a Puskás Arénában.

BL, H-csoport: a United kétgólos vereséget szenvedett a PSG-től

A Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel hiába volt kezében a továbbjutás, nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája H-csoportjában.

Az MU kezében volt a továbbjutás, de a PSG megtréfálta a második félidőben

A Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel hiába volt a kezében a továbbjutás, nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája H-csoportjában. Neymar volt a nyerőember. Fred kiállításáról viszont még jó darabig fognak vitatkozni.

A Barcelona már az első félidőben eldöntötte a Ferencváros elleni meccset

A Ferencváros kikapott a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Barcelonától. A Puskás Arénában már az első félidőben kialakult a 0–3-as végeredmény. Az újabb vereség ellenére a magyar bajnok még megszerezheti a G-csoport harmadik helyét, amely Európa-ligás folytatást ér.

BL: így érkezett meg a Barcelona Budapestre – videó

Kedd este megérkezett Budapestre az FC Barcelona labdarúgócsapata, amely szerdán a Ferencváros vendégeként lép pályára a Puskás Arénában a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. A katalán klub küldöttsége a Lánchíd pesti hídfőjénél lévő Four Seasons Hotelben szállt meg. Mint ismert, a sérült játékosok – így Gerard Piqué, Sergi Roberto, Ansu Fati, Samuel Umtiti és Ronald Araújo – mellett Marc-André ter Stegen, Philippe Coutinho és Lionel Messi sem tartott a társakkal Magyarországra. A szerdai találkozó 21 órakor kezdődik, az FTC zöld-fehér mezben, a vendégek pedig alternatív szerelésükben, a katalán zászló sárga-piros színeiben szerepelnek majd.

Újabb alapemberét veszítette el, de továbbjutott a Liverpool

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a D-csoportban a Liverpool Curtis Jones találatával 1–0-ra legyőzte az Ajaxot hazai pályán, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül megnyerte a négyest, míg az Atalanta a már biztosan búcsúzó Midtjylland elleni 1–1-es döntetlent játszott.

Bármi is történjék a héten, az FTC-nek marad esélye a csoport 3. helyére a BL-ben

Kedden és szerdán kerül sor a labdarúgó Bajnokok Ligájában a csoportkör 5. fordulójának mérkőzéseire. Két kör van tehát már csak hátra, így érdemes végigvenni, hogy a különböző csoportokban mely csapatok továbbjutása (vagy éppen kiesése) hogyan válhat matematikailag is biztossá. Az FTC-nek mindenképpen marad esélye a G jelű négyes harmadik helyének megszerzésére az utolsó forduló előtt, függetlenül attól, hogy szerdán milyen eredményt ér el az FC Barcelona ellen, és a Dinamo Kijev mit játszik a Juventusszal Torinóban. Jöjjön a számolgatás!

BL, A-csoport: Szoboszlaiék nem tudtak csodát tenni Münchenben

A címvédő Bayern München 3–1-re legyőzte a Szoboszlai Dominikkal felálló FC Salzburgot a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában. Mivel a kvartett másik mérkőzésén az Atlético Madrid nem tudta legyőzni a Lokomotiv Moszkvát, már most eldőlt, hogy a Bayern az A-csoport élén zár.

A Liverpool kikapott odahaza az Atalantától

A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a D-csoportban az Ajax hazai pályán 3–1-re nyert a Midtjylland ellen, az Atalanta pedig a Liverpool otthonában győzött 2–0-ra, így továbbra is nyitott a továbbjutás kérdése.

Megint jó volt az öreg a háznál: Giroud nyert meccset a Chelsea-nek

A Rennes nagyot küzdött, a 85. percben egyenlített, végül mégis pont nélkül maradt a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában az E-csoportban. A találkozó hőse – francia létére angol, és nem francia szempontból – Olivier Giroud lett. A csoport másik meccsén a Sevilla szintén 2–1-es sikert ért el idegenben. A spanyolok ellenfele a Krasznodar volt.

Barca: Messi és De Jong sem játszik a Dinamo ellen a BL-ben

Ronald Koeman vezetőedző döntése értelmében a sérült játékosok mellett Lionel Messi és Frenkie de Jong sem lép pályára az FC Barcelona labdarúgócsapatában a Dinamo Kijev elleni keddi Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen – derült ki a katalán klub hivatalos felületein kommunikált utazó keretből, valamint a holland szakember szavaiból.