Légiósok: „Ahh a francba, már megint!” – Szoboszlai posztolt

Mint beszámoltunk róla, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34., utolsó fordulójában az RB Leipzig 1–1-re végzett az Arminia Bielefelddel, és a BL-indulást érő 4. helyen zárt. Az utolsó pillanatig kérdéses volt a lipcseiek részvétele a legrangosabb kupában. Ezért a játékosokról, így Szoboszlai Dominikról is nagy teher esett le.

BL: a Ferencváros kereste a legkevesebb pénzt az előző kiírásban

A labdarúgó Bajnokok Ligája előző, 2020–2021-es kiírásában a főtáblára jutott 32 csapat közül a végső győztes Chelsea kereste a legtöbb pénzt, míg a Ferencváros a legkevesebbet – írja az MTI.

UEFA: Az új lebonyolítás érdekesebbé teszi a BL-t – Ceferin

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) bécsi kongresszusa során a szervezet elnöke, Aleksander Ceferin sajtótájékoztatót tartott, amelynek fő témája a Bajnokok Ligája, az Európa-liga és az Európa-konferencialiga új lebonyolítása volt.

BL: Henry szerint az összes európai klub fél a Real Madridtól, viszont…

A többek között az Arsenal és a Barcelona korábbi klasszisa, Thierry Henry a CBS Sporton arról beszélt, szerinte a Liverpool legyőzi a Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája május 28-án esedékes döntőjében. Utalt arra, mekkora tekintélye van a királyiaknak az európai labdarúgásban, ám ezzel együtt oda is szúrt nekik.

BL: Luka Modric „fia” volt a hős a Manchester City ellen

A Manchester City elleni Bajnokok Ligája elődöntő hősének egyértelműen Rodrygót tekinthetjük, hiszen a 21 éves brazil támadó a szerda esti mérkőzés hajrájában alig másfél perc leforgása alatt fordította meg a találkozó állását és mentette hosszabbításra a párharcot két góljával.

BL: Isten rám nézett, és azt mondta, ez a te napod! – Rodrygo

Mint arról beszámoltunk, a Real Madrid hosszabbítást követően 3–1-re legyőzte a Manchester Cityt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének szerdai visszavágóján, és a párharcot kétgólos összesített hátrányból megfordítva bejutott a döntőbe. A mérkőzés után a két gólt szerző Rodrygo, Casemiro, Carlo Ancelotti és Pep Guardiola is értékelt.

A Liverpool egy félidőn át szenvedett, majd szertefoszlatta a villarrealos álmokat

Bár a Villarreal az első félidőben ledolgozta az Anfielden összeszedett kétgólos hátrányát, a Liverpool a szünet után fordítani tudott, és 3–2-re nyert a Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírásának elődöntőjében – 5–2-es összesítéssel pedig bejutott a sorozat fináléjába.

Két góllal nyert a Liverpool, csalódást okozott most a Villarreal

A Liverpool 2–0-ra megverte odahaza a Villarrealt a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

IFFHS: Benzema először szerepel a Real Madrid „negyvenesei” között

Karim Benzema, a Real Madrid francia támadója már 41 gólt szerzett a spanyol királyi gárda színeiben ebben az idényben, ezzel először érte el és lépte is túl a negyvenes határt, miután idegenben kétszer is eredményes volt a Manchester City ellen kedd este, a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén – adta hírül az MTI az IFFHS statisztikáira hivatkozva.

Ebből klasszikus lesz! Hétgólos meccsen verte meg a City a Realt

A Manchester City hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája kedd esti, parádés futballt hozó elődöntőjében. Az angol csapat remekül kezdett, nagyon gyorsan kétgólos előnyt szerzett, a fordulás után további két alkalommal vezetett kettővel, de a Real rendre megfelezte a hátrányt, kétszer Karim Benzema révén. A visszavágót május 4-én játsszák le Madridban.

BL: harmadszor is csodát tenne a döntőbe vágyó Villarreal

A Juventus és a Bayern München kiejtése után angol ellenfél vár a Villarrealra, mint története eddigi egyetlen BL-elődöntőjében. Ami tizenhat éve az Arsenal ellen nem sikerült Manuel Pellegrini vezetőedzővel, most a Liverpool ellen összejöhet Unai Emeryvel.

Ifi BL: a döntőben már nem ment a Salzburgnak, Benfica-diadal

Az UEFA ifjúsági Bajnokok Ligáját a Benfica nyerte, miután a döntőben 6–0-ra megverte a három magyar játékossal kiálló Salzburgot.

BL: 690 euróba kerül a legdrágább jegy a döntőre

Megkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája májusi döntőjére szóló jegyek árusítása.

BL: Nagelsmann több száz halálos fenyegetést kapott a kiesés óta

Julian Nagelsmann, a Bayern München vezetőedzője több száz halálos fenyegetést kapott azóta, hogy csapata kedden kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligájából.

Guardiola Simeone taktikáját alkalmazta a végére, kiesett az Atlético!

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az Atlético Madrid nem tudta megverni (0–0) odahaza a Manchester Cityt, így kiesett.

A Benfica három (szabályos) gólt szerzett az Anfielden, de így sem volt esélye továbbjutni

A Liverpool a második félidőben ugyan már két góllal is vezetett, végül a nagyot hajrázó, a VAR által kétszer is kisegített Benfica 3–3-as döntetlent ért el az Anfield Roadon a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. A bravúros döntetlen ellenére a portugál csapatnak nem volt reális esélye továbbjutni, 6–4-es összesítéssel Jürgen Klopp együttese készülhet az elődöntőre, ahol a spanyol Villarreal lesz majd az angolok ellenfele.

BL: Nagelsmann szerint az első meccsen múlt a továbbjutás

A Villarreal kedd este nagy meglepetésre kiejtette a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, hiszen a hazai pályán elért 1–0-s győzelmet követően Németországban 1–1-es döntetlent játszott. Így értékeltek a visszavágót követően a felek!

Ebből legenda lesz: a Real Madrid kikapott a Chelsea-től, de továbbjutott!

A Real Madrid bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, miután végig izgalmas, fordulatos mérkőzésen az idegenbeli 3–1-es győzelem után odahaza – hosszabbításban – 3–2-re kikapott a sorozat címvédőjétől, a Chelsea-től.

Real Madrid: Casemiro megvédte Bale-t a szurkolóktól

Gareth Bale több mint két év után lépett ismét pályára a Santiago Bernabéu Stadionban szombaton, a Real Madrid Getafe elleni spanyol első osztályú labdarúgó-bajnoki meccsén (2–0). A játékos a 74. percben állt be, s a királyiak szurkolótábora meglehetősen elutasító módon fogadta: kifütyülte a klasszist, akit most csapattársa, Casemiro védett meg.

BL: Benzema a világ legjobb csatára – Thibaut Courtois

A Real Madrid nagyszerű mérkőzésen, Karim Benzema mesterhármasával 3–1-re legyőzte idegenben a Chelsea-t a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. A mérkőzés után a madridiak érthető módon elégedetten értekeltek, a Chelsea menedzsere, Thomas Tuchel viszont rendkívül csalódottan.

Kézilabda Eb: Tudta-e?