BL: „Az álmok valóra válnak” – Uzuni CR-rel posztolt

Myrto Uzuninak örökké emlékezetes marad a keddi nap, hiszen gólt szerzett Torinóban a Juventus ellen a Bajnokok Ligájában. A Ferencváros albán válogatott labdarúgója csütörtökön egy Instagram-posztban emlékezett vissza a mérkőzésre.

BL: a Midtjylland Dortmundban fogadja a Liverpoolt

Dortmundban rendezik meg december 9-én a Midtjylland–Liverpool mérkőzést a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 6., utolsó fordulójában.

BL, B-csoport: a Real Madrid simán nyert az Inter otthonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában a Real Madrid Milánóban győzte le 2–0-ra a több mint egy félidőt emberhátrányban játszó Internazionalét, a Borussia Mönchengladbach pedig ismét kiütötte a Sahtar Donecket. Négy forduló után a Gladbach vezeti a csoportot, az Inter helyzete a továbbjutás szempontjából gyakorlatilag reménytelen.

BL, C-csoport: „csak” egy góllal nyert a Man. City, de így is továbbjutott

A Manchester City egyoldalú mérkőzésen 1–0-ra nyert az Olympiakosz vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának negyedik fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb 16 közé. A kvartett másik mérkőzésén a Porto 2–0-ra győzött Marseille-ben, és nagy lépést tett a nyolcaddöntő felé.

A Real Madrid Milánóban is legyőzte az Intert

BL: olvasóinknál Uzuni volt az FTC–Juve legjobbja

Mint ismert, a Ferencváros közel járt a bravúrhoz, ám hiába vezetett Myrto Uzuni góljával a Juventus otthonában, az olasz csapat Cristiano Ronaldo találatával egyenlített, majd a 92. percben a csereként beálló Álvaro Morata góljával a győzelmet is megszerezte. A mérkőzés után olvasóink egyesével, egytől tízig terjedő skálán értékelhették a magyar együttes játékosainak teljesítményét. Íme, az osztályzatok! A szavazásba csak azok kerültek be, akik legalább fél órát a pályán töltöttek.

Real Madrid: Érzem, hogy tudok segíteni, maradnék – Modric

Luka Modric pályafutása a végéhez közelít, de a 35 éves horvát középpályás úgy érzi, még mindig képes segíteni a Real Madridnak, és szívesen maradna továbbra is a királyi gárda alkalmazásában.

BL: A PSG tizenegyese egy vicc volt – Julian Nagelsmann

Julian Nagelsmann, az RB Leipzig vezetőedzője szerint csapata legalább egy pontot megérdemelt volna a Paris Saint-Germain ellen 1–0-ra elvesztett Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Valamint a német szakember külön kiemelte Gulácsi Pétert, a lipcseiek magyar labdarúgóját.

BL: Rendben, sajnálom, megpróbáltuk – Tuchel a győzelem után

A Paris Saint-Germain 1–0-ra nyert otthon az RB Leipzig ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, de nem játszott jól, Thomas Tuchel vezetőedzőnek pedig érzékelhetően nem estek jól az ezt firtató kérdések a találkozót követő sajtótájékoztatón.

BL: Dibusz-varázslat, „olaszos” magyarok – sajtóvisszhang

Mint beszámoltunk róla, a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 4. fordulójában a Ferencváros 2–1-re kikapott a Juventus otthonában. A torinói összecsapás másnapján megnéztük, mit írnak az olasz sportújságok a történtekről.

BL: Megmondtam a fiúknak, büszkék lehetnek magukra! – Rebrov

Nagyon közel volt a bravúrhoz a Ferencváros a Juventus ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájában, az olaszok azonban a 92. percben lőtt góllal 2–1-re megnyerték a találkozót. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a két vezetőedző, Szerhij Rebrov és Andrea Pirlo, valamint a magyar csapat kapusa, Dibusz Dénes értékelte a történteket.

BL, H-csoport: az MU revánsa; Gulácsiék kikaptak Párizsban

A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a H-csoportban a PSG Neymar büntetőjével legyőzte a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipziget – Willi Orbán csereként lépett pályára a vendégeknél. A csoport másik meccsén a Manchester United a duplázó Bruno Fernandes vezérletével legyőzte a török Basaksehirt, így visszavágott a három hete elszenvedett vereségért.

BL: a Juve CR bombagóljával egyenlített a Fradi ellen – videó

Sajnos nem kellett sokat várni az egyenlítése a Juventus–Ferencváros mérkőzésen a Bajnokok Ligája csoportkörében, Myrto Uzuni találatára ugyanis Cristiano Ronaldo válaszolt egy ballábas bombával a 35. percben. Ezzel a találattal lett 1–1 az állás.

BL: így szerezte meg a vezetést a Fradi a Juve ellen – videó

Óriási meglepetésre előnybe került a Ferencváros e a Juventus elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen a csoportkörben! A zöld-fehérek találatát a 19. percben Myrto Uzuni szerezte meg villámgyors támadás végén!

Nagyon közel a csodához: vezetett a Juventus otthonában a Fradi...

A magyar bajnok Ferencváros Torinóban a hajrában kapott találattal 2–1-es vereséget szenvedett a Juventus ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája G jelű négyesében, a csoportkör 4. fordulójában. A kvartett másik összecsapásán a Barcelona idegenben könnyedén, 4–0-ra legyőzte az ukrán Dinamo Kijevet. Sikerével a Juve és a Barca is bebiztosította a továbbjutását a nyolcaddöntőbe.

Megint jó volt az öreg a háznál: Giroud nyert meccset a Chelsea-nek

A Rennes nagyot küzdött, a 85. percben egyenlített, végül mégis pont nélkül maradt a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában az E-csoportban. A találkozó hőse – francia létére angol, és nem francia szempontból – Olivier Giroud lett. A csoport másik meccsén a Sevilla szintén 2–1-es sikert ért el idegenben. A spanyolok ellenfele a Krasznodar volt.

BL: a Juve magyar kapusa jó meccset szeretne este látni

Senkó Zsombor 2019 áprilisa óta tagja a Juventusnak, amelyben a Primavera-csapatban szerepel – igaz, edzéseken gyakorta együtt készül az első csapattal.

BL: így nem lett a Fradi-védőé Messi és C. Ronaldo meze

Noha német, Németországban alig ismerik, pedig a Bajnokok Ligájában Lionel Messi és Cristiano Ronaldo ellen játszott. A goal.com német kiadása és a Spox szerkesztői úgy gondolták, ezen ideje változtatni – és a kedd esti Juventus–Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés alkalmából hosszú, az egész karrierjét áttekintő interjút készítettek Marcel Heisterrel, a zöld-fehérek labdarúgójával.

BL: Boli rekorder lehet, CR megelőzheti Messit – ez volt a felvezetés

Három hét szünet után ismét pályára lépnek Európa legjobb csapatai a Bajnokok Ligájában. A Ferencváros kedd este a Juventus vendége lesz 21 órától. Élje át újra a mérkőzést megelőző órákat, vagyis a meccs felvezetését szolgáló élő hírfolyamunkat.

BL: A félelmet el kell felejteni! – olasz üzenet a Fradinak

Aldo Dolcetti, a Bp. Honvéd korábbi edzője öt éven át dolgozott a Juventusnál – lapunknak beszélt Cristiano Ronaldo edzésmunkájáról, valamint arról, miként látja Olaszországból a magyar futball kivételes őszét.