Videó: Szoboszlai Bödét másolta az Eb-részvételt érő góljánál

A magyar válogatott csütörtök este drámai körülmények között, Szoboszlai Dominik 92. percben szerzett góljával harcolta ki az Európa-bajnoki részvételt Izland ellen a Puskás Arénában. A győztes gól kísértetiesen hasonlított Böde Dániel 2013-ban, az Észtország elleni vb-selejtezőn szerzett találatához.

Újabb győzelmével dobogóra lépett a Paks!

A Budafok kétszer is vezetést szerzett az első félidőben odahaza a Paks ellen, amely még a szünet előtt fordított, és 3–2-re meg is nyerte a találkozót a labdarúgó NB I 9. fordulójában.

NB I: milyen volt Böde a védelemben? „A levegőben verhetetlen!”

A vasárnapi, Paks–ZTE (3–1) mérkőzés számos érdekességgel szolgált. Kezdve attól, hogy a csatár Böde Dániel ezúttal védőt játszott, de említhetjük Hahn János különleges gólját, no meg Böde meccs utáni interjúját... Lássuk, hogyan értékeltek az edzők!

NB I: Böde Dániel védőként is játszhat a Paksban

A megújulás érdekében Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője szerint fontos új kihívást találnia Böde Dánielnek, s lehet, hogy a megoldás a hátsó alakzatban keresendő.

Videó: amikor Bödéék meglepték és lelépték a norvégokat

Múltidéző videós sorozatunkban ezúttal a legutóbbi európai kupacsatára tekintünk vissza, melyet magyar klub nyert meg Norvégiában. A Magyarországon elért 1–1-es döntetlen után a Tromsö egyértelmű esélyesként várta a Paksi FC-t – de a 2011. július 21-én lejátszott mérkőzés nagyon nem a norvégok szája íze szerint alakult...

NB I: „A kispadon mellettem ülő kisfiú még nézőként sem volt a Groupamában”

A koronavírus tizedelte Paks nyolc napja nem edzett, Osztermájer Gábor azonban nem számított rá, hogy már az első félidőben lenullázzák magukat. A vezetőedző a Ferencvárostól elszenvedett 5–0-s vereség után arról is beszélt, volt olyan játékos a keretben, aki még nézőként sem volt a Groupama Arénában.

NB I: „Fordított esetben a Fradi lett volna a legjobban fellázadva” – Böde kiakadt

Böde Dániel kissé feldúltan nyilatkozott az M4 Sportnak azután, hogy a koronavírus-fertőzés miatt tartalékos összeállításban pályára lépő együttese, a Paksi FC 5–0-s vereséget szenvedett a Ferencváros vendégeként a labdarúgó NB I 4. fordulójának nyitó mérkőzésén. Az FTC korábbi csatára szerint fordított esetben a fővárosi klub fel lett volna háborodva, ha pályára kell lépnie.

Videó: amikor Gera botrányos pirosat kapott és amikor legutóbb megvertük a törököket

A magyar labdarúgó-válogatott először lép pályára a 2020-as évben: szeptember 3-án Törökország ellen játszik Nemzetek Ligája-mérkőzést. Visszatekintő videós sorozatunkban a legutóbbi három, törökök elleni meccset idézzük fel.

NB I: A meccs előtt aláírtuk volna az ikszet, így azért savanyú a szőlő – Böde Dániel

A Mol Fehérvár hazai pályán csak a 92. percben tudott egyenlíteni a Paks ellen a labdarúgó NB I 2. fordulójában. A vendégektől Böde Dániel beszélt az NSO Tv-nek arról, elégedettek-e az egy ponttal.

20 év ászai: Tököli, Szalai, Szabics? Ki a legjobb középső támadó?

Olvasóink segítségével keressük a 2000-es évek legjobbjait, vagyis azokat, akik meghatározó szerepet játszottak a XXI. század magyar labdarúgásában, és teljesítményükkel letették névjegyüket a harmadik évezred kezdetén. Szavazzanak! A kapusok között Király Gábort választották meg olvasóink a legjobbnak, a jobbhátvédeknél Bodnár László nyert, a belső védők közül Juhász Roland mellett Dragóner Attila került be a csapatba, a balhátvédektől Lőw Zsolt jutott be, a belső középpályára Gera Zoltán és Dárdai Pál kapta meg a bizalmat, a jobb szélre Dombi Tibor került be, a gárda irányítója Lisztes Krisztián lett, míg a bal szélre Dzsudzsák Balázst tették.

Nikolics utolérheti Schaffert, és üldözőbe veheti Bödét

A labdarúgó NB I 2. fordulójában ismét fővárosi rangadót vív az MTK, mely a Ferencváros után a Budapest Honvédot fogadja. A második kör a Mezőkövesd–ZTE FC találkozóval kezdődik. Minimum eggyel kevesebb százszázalékos csapat lesz a mezőnyben, hiszen az első fordulóban egyaránt nyerő Újpest FC és Budafok egymással játszik. A Ferencváros–DVTK és a Kisvárda–Puskás Akadémia mérkőzést is elhalasztották, előbbinek még nincs új időpontja, utóbbit szeptember 5-re írták ki.

Szerhij Rebrov imád bolyongani – budapesti sétái aranyat értek

Jött, látott – és győzött. Nem egyszer, hanem kétszer. Ennek köszönhetően a Ferencváros 30. és 31. bajnoki címe fűződik az ő nevéhez (is). Nagy meglepetéssel aligha szolgálunk: a zöld-fehérek élére 2018. augusztus 22-én kinevezett Szerhij Rebrovról lesz szó az alábbiakban (no és a következő hetekben a Nemzeti Sport szombati, Hosszabbítás-mellékletében indított új sorozatunkban).

NB I: Mondjuk úgy, érdekes idény van mögöttem – Böde

A zöld-fehérek támadója, Böde Dániel a napi három edzésről, a puding próbájáról és bajnoki címmel felérő bentmaradásról is beszélt.

NB I: az idény legjei, Böde és a pelenka, kapusgól, Guzmics színészi alakítása

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2019–2020-as idénye a Ferencváros magabiztos címvédésével ért véget, míg a Kaposvár és a Debrecen búcsúzott az NB I-től. A nemrég véget ért honi futballév is számtalan érdekességet, fantasztikus gólokat tartogatott. Az eltévedt Ferrari-szurkolótól a kispesti Gazdag Dániel fantasztikus góljain, a Paks támadójanak, Böde Dánielnek a kiállításain és a „pelenkás" nyilatkozatán át egészen a Fradi-fiesztáig. Az Origo Sport összegyűjtötte a magyar élvonal legemlékezetesebb pillanatait a mögöttünk hagyott szezonból.

Paks: Böde Dániel az új idényre teljesen felépül

Pakson bíznak benne, hogy Böde Dániel teljesen felépül bokaszalag-sérüléséből az NB I augusztusi rajtjáig.

Paks: Bíró Blanka is gratulált Bödének a bennmaradáshoz

Bíró Blanka sokatmondó szívecskés képet posztolt Instagram-oldalán: a Ferencváros női kézilabdacsapatának kapusa Böde Dánielnek, a paksi labdarúgócsapat közönségkedvencének gratulált az NB I-ben maradáshoz. Bíró Blanka az utóbbi időben rendre feltűnt a Paks meccsein, ám ez az első hivatalos jel, hogy egy újabb sztárpár alakult.

Tv-csúcsot hozott a derbi; május óta utolsó lenne a DVTK

A labdarúgó NB I 31. fordulójára visszatekintő, szokásos gyűjtésünkben fókuszban a DVTK újabb veresége és gyenge tavaszi szereplése, a Ferencváros–Újpest derbi televíziós nézettsége, a paksi számolgatás és a kaposvári Pogacsics Krisztián hibája.

Dráma Zalaegerszegen: paksi vezetés, ZTE-fordítás, végül iksz

A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Zalaegerszeg fordulatos mérkőzésen hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Pakssal.