Későn jött a Békéscsaba szépítő találata a Haladás ellen

Egyértelmű győzelmi szándékkal érkezett Békéscsabára a mezőny első felében található Haladás, de az első félidőben még kimaradtak a ziccerei. A szünet után Németh Márió, majd a cserejátékos Dragóner Filip találatával kétgólos előnyre tett szert a zöld-fehér vendégcsapat, és bár Nagy Sándor a hajrában szépített, a nehéz helyzetbe kerülő Békéscsabának a három ráadásperc sem volt elég az egyenlítéshez.

NB II: háromgólos hátrányból egyenlített a Gyirmót, a Szentlőrinc a Csabát verte

A Gyirmót hazai pályán háromgólos hátrányból mentett meg egy pontot a Pécsi MFC ellen a labdarúgó NB II 32. fordulójának rangadóján. Az újonc Szentlőrinc 3–0-ra megverte a Békéscsabát, a Budaörs megint nem tudott nyerni, pedig már két góllal is vezetett pályaválasztóként az ETO ellen.

Három gólt lőve győzte le a Szentlőrinc a Békéscsabát

A játéknapot megelőzően utolsó előtti Szentlőrinc magabiztosan győzte le a középmezőny második felében tanyázó Békéscsabát a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A találkozó első félidejében Mervó Bence megszerezte első lőrinci találatát, majd a fordulás után Törőcsik Péter duplázott.

NB II: a Szpari a Budaörsöt, a Gyirmót a Kaposvárt ütötte ki

Potyogtak a gólok a labdarúgó NB II 31. fordulójának kora esti mérkőzésein. Folytatta tavaszi menetelését a Nyíregyháza és a Gyirmót, előbbi a Budaörsnek, utóbbi – idegenben – a Kaposvárnak vágott ötöt. Az ETO új vezetőedzője, Dobos Barna hazai bemutatkozásán fölényesen verte meg a Haladást, az Ajka azonban nem bírt otthon a Szegeddel. A kiesés elől menekülő Csákvár értékes ponttal tért haza Békéscsabáról. A játéknap záró találkozóján a Pécs a hajrában csikarta ki a győzelmet a Szolnok ellen.

Két gólt rúgott a Csákvár, mégis döntetlen lett a vége

Élvezetes, jó mérkőzésen döntetlenre végzett egymással a Békéscsaba és a vendég Csákvár a labdarúgó NB II 31. fordulójában. A lila-fehér csapat egy öngóllal szerzett vezetést az első félidő hajrájában, amit a rendkívül agilisan játszó Fejér megyeiek a 80. percben kiegyenlítettek.

A második félidőre hagyta a döntést a Békéscsaba a sereghajtó ellen

Az első félidőben még kimaradtak a békéscsabai helyzetek az október óta utolsó helyen álló Debreceni EAC ellen, ám a szünet után belőtt két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát a lila-fehér mezes hazai együttes a labdarúgó NB II 30. fordulójában.

A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

Női röpi Extraliga: előnyben a Békéscsaba az elődöntőben

A Békéscsaba otthon 3:0-ra nyert a Kaposvár ellen a női röplabda Extraliga elődöntőjében, ezzel 2–1-re vezet a párharcban.

NB II: „Jót nem tudok, rosszat nem akarok” – Pásztor József a Békéscsaba szerepléséről

Pásztor József otthonában kertészkedik, örül Csank János felgyógyulásának, és reméli, hamarosan kiegyenesedik a Békéscsaba.

Tizedik szögletéből megszerezte a győzelmet a Kazincbarcika

A labdarúgó NB II 29. fordulójában a 18. helyezett Kazincbarcika a 12. helyen álló Békéscsabát fogadta. Mindkét együttes küzdött, több veszélyes helyzet adódott a csapatok előtt, végül a borsodiak megérdemelten nyerték meg a találkozót.

NB II: kikapott a Vasas, otthon pontot vesztett a Gyirmót

A Szolnok hazai pályán egy tizenegyesgóllal legyőzte a Vasast, a Gyirmót pedig otthon nem bírt a Szegeddel a labdarúgó NB II 28. fordulójában. A Pécs nyerte a rangadót Tatabányán a Budaörs ellen, a Nyíregyháza győzni tudott Csákváron, az edzőváltáson átesett Kazincbarcika pedig hármat vágott a DEAC-nak.

Megszakadt a Békéscsaba nyeretlenségi szériája

A második félidőben a kapujára nehezedő nagy nyomást is kibírta a Békéscsaba, és a jól játszó ETO ellen – 2021-ben először – sikerült megkaparintania a három pontot.

NB II: fölényesen nyert az ETO és a Szpari, ikszelt a Gyirmót

Fölényes győzelmet aratott az ETO és a Nyíregyháza a labdarúgó NB II 27. fordulójának délutáni mérkőzésein. A győriek a Kazincbarcikát, a szabolcsiak a Békéscsabát verték meg három góllal. Meglepetésre az eddig hibátlan Gyirmót csak döntetlenre volt képes a sereghajtó Debreceni EAC otthonában. A Soroksár hátrányból szerzett három pontot a vendég Szentlőrinc ellen, nem hozott gólt a Pécs és a Haladás baranyai ütközete.

Négy gólt szerezve ismét nyert a Nyíregyháza

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus négy gólig jutott az idén még nyeretlen Békéscsaba ellen, ezzel megszerezte az egymást követő negyedik győzelmét.

NB II: bemutatkozhat a Békéscsaba új szerzeménye

Az ősszel kölcsönben Ajkán szereplő Tóth Péter a tavaszi szezont a labdarúgó NB II-ben szereplő Békéscsaba együttesében tölti, szintúgy kölcsönben – számolt be róla a klub honlapja.

Kitl bombagóljára volt válasza a Dorognak

Az elsőre igen, a második félidőre már nem lehetett panasz. Kitl Miklós pazar góljával már-már megnyerte a mérkőzést a Békéscsaba, ám Dlusztus András fejesével pontot mentett a Dorog a labdarúgó NB II 26. fordulójában.

NB II: vége a Szolnok sorozatának, továbbra is hibátlan tavasszal a Gyirmót

A hazai csapatok domináltak a labdarúgó NB II 25. fordulójának vasárnap kora délután rendezett mérkőzésein, hiszen a vendégek a hét találkozón egyetlen gólt sem tudtak összehozni. A Gyirmót 2–0-ra verte meg a Siófokot, így 2021-ben még mindig hibátlan. Meglepetésre a sereghajtó DEAC ugyanilyen különbséggel győzött a Szolnoki MÁV ellen, amelynek ezzel megszakadt a 11 meccsen át tartó veretlenségi sorozata.

Magabiztosan nyert a Soroksár a Békéscsaba ellen

Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Soroksár a Békéscsaba ellen a labdarúgó NB II 25. fordulójában, ám Csernik Kornél és Korozmán Kevin is ordító ziccerekben hibázott. A soroksáriak megérdemelt győzelméhez azonban kétség sem férhet.

NB II: ikszelt a Pécs Csabán, emberhátrányban is nyert a Csákvár

A harmadik Pécs és a negyedi Budaörs is döntetlent játszott a labdarúgó NB II 24. fordulójában. Előbbi Békéscsabán, utóbbi pályaválasztóként Tatabányán, a Szeged ellen végzett 1-1-re. A Csákvár úgy is nyerni tudott Felcsúton a Kaposvár ellen, hogy több mit egy félidőt emberhátrányban játszott. A hosszú ideje veretlen Szolnok mind a három pontot elvitte Siófokról, a Szpari otthon a sereghajtó DEAC-ot verte, míg a kiesés ellen küzdő Dorog értékes egy pontot gyűjtött be az ETO otthonában.

Pontokat veszített a dobogóért küzdő Pécs

Nem tudta megszerezni első idei győzelmét a Békéscsaba, amely egy cseppet sem unalmas mérkőzésen 1–1-es döntetlenre végzett a Péccsel.