Aus. Open: „Ez kib...ttul nevetséges!” – kiakadt az „elalvó” bíróra

Vasárnap véget ért az Australian Open, amelynek egyik legnagyobb bírói tévedését még a női páros első fordulójában láthattuk: Nico Helwerth székbíró nem látta, hogy a labda Alison Riske-Amritraj lecsapása után ellenfele lábát találta el, csupán azt hallotta, hogy az amerikai elnézést kér az orosztól. Ezt követően a játék megzavarása miatt a pontot a Natela Dzalamidze, Alexandra Panova páros kapta.

Tenisz: Djokovics sérülten nyerte meg az Australian Opent

Komoly sérülés hátráltatta, ezzel együtt Novak Djokovic lehengerlő játékkal nyerte meg múlt vasárnap pályafutása során tizedik alkalommal az ausztrál nyílt teniszbajnokságot.

Australian Open: nézőcsúcs született a tornán

Megdőlt a nézőcsúcs a vasárnap zárult Australian Openen: 839 192-en tekintették meg a helyszínen a főtábla küzdelmeit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Aus. Open: így gratulált Nadal Djokovics győzelméhez – fotó

A tavalyi győztes Rafael Nadal a közösségi oldalán gratulált Novak Djokovics Australian Open-győzelméhez.

Aus. Open: Kiutasítottból uralkodó – nemzetközi lapszemle

Mint arról beszámoltunk, Novak Djokovics nyerte a 2023-as Australian Opent, miután 2 óra 56 perc alatt három játszmában felülmúlta a görög Sztefanosz Cicipaszt a torna döntőjében. A győzelem után a nemzetközi sajtó a „Melbourne Park királyaként” ír a szerb teniszezőről, aki átvette a vezetést a férfi világranglistán.

Aus. Open: Kyrgios Djokovics-szurkoló? Az ausztrál szerint a szerb meg sem áll 28 GS-sikerig

A Rafael Nadal- vagy a Roger Federer-szurkolók vélhetően másképp gondolják, de az Australian Openről sérülés miatt lemaradó, a legfrissebb világranglista 20. helyén álló ausztrál Nick Kyrgios úgy érzi, a 35 éves Novak Djokovics 22. Grand-Slam-győzelme után könnyedén jut el 28 GS-diadalig.

Aus. Open: „Djokovicsot edzeni olyan, mint a Real Madrid kispadján ülni”

Novak Djokovics edzője, Goran Ivanisevic szerint a játékosok 97 százaléka visszalépett volna az ausztrál nyílt teniszbajnokságtól, ha hasonló sérüléssel küszködött volna, mint az immár 22-szeres Grand Slam-győztes tanítványa.

Tenisz: Djokovics a régi-új világelső, Fucsovics a 71. helyen

A várakozásoknak megfelelően ismét Novak Djokovics vezeti a férfi teniszezők világranglistáját. Az Australian Openen a második fordulóig jutó Bondár Anna kilenc helyet javítva a 72. a női teniszezők világranglistáján. Az élen továbbra is a lengyel Iga Swiatek található, a melbourne-i bajnok Arina Szabalenka pedig ismét feljött másodiknak.

Aus. Open: nem volt valódi ellenfele Novak Djokovicsnak a tornán

Novak Djokovics egyértelműen a fiatalok által szétzilált mezőny fölé magasodott az Australian Openen – a szerb klasszis egyetlen szettet vesztett az egész tornán –, a vasárnapi döntőben Sztefanosz Cicipasz sem tudott mit kezdeni a szerb kiválósággal, aki megérdemelten zárkózott fel Rafael Nadalhoz a Grand Slam-győzelmek számát tekintve.

Aus. Open: Djokovics legyőzte Cicipaszt a döntőben

A Melbourne-ben zajló Australian Openen a verseny 4. kiemeltje, a szerb Novak Djokovics 2 óra 56 perc alatt három  játszmában legyőzte a 3. kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt, amivel megnyerte pályafutása 22. egyéni Grand Slam-tornagyőzelmét, beérte Rafael Nadalt, egyben karrierje során 10. alkalommal győzött az Australian Openen, s hétfőtől a világranglista élére ugrik.

Australian Open: cseh címvédés női párosban

A címvédő Barbora Krejcíková és Katerina Siniaková nyerte meg a női párosok küzdelmét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Megvan a 22.! Djokovics legyőzte Cicipaszt, beérte Nadalt, újra világelső

A Melbourne-ben zajló Australian Openen a verseny 4. kiemeltje, a szerb Novak Djokovics 2 óra 56 perc alatt három  játszmában legyőzte a 3. kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt, amivel megszerezte pályafutása 22. egyéni Grand Slam-tornagyőzelmét, beérte Rafael Nadalt a vonatkozó örökrangsorban, egyben karrierje során 10. alkalommal győzött a melbourne-i GS-tornán – a Roland Garroson összesen 14 alkalommal diadalmaskodó spanyol után másodikként nyerte meg tizedszer ugyanazon Grand Slam-tornát.

A család legrosszabb sportolója – a teniszező Sebastian Korda apja sikereit is felülmúlhatja

Profi jégkorongozónak készült, de elég volt egy katartikus meccsélmény ahhoz, hogy Sebastian Korda teniszező szülei útjára lépjen. A 196 centi magas amerikai színekben szereplő játékos egyelőre csak kóstolgatja a közvetlen elitet, ám abban mindenki egyetért, ha majd úgy istenigazából elkapja a fonalat, nem az idei Australian Open-negyeddöntő lesz a legnagyobb sikere.

Szetthátrányból nyerte meg első GS-döntőjét – Szabalenka Melbourne női bajnoka!

Arina Szabalenka nagy csatát követően 4:6, 6:3, 6:4-re legyőzte a wimbledoni címvédő Jelena Ribakinát az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) női egyesének döntőjében, így karrierje során először nyert meg egy Grand Slam-tornát!

Tenisz: Piros Zsombor nem kesergett sokáig az Australian Open után

A világranglista-185. játékos Sztefanosz Cicipasz melbourne-i győzelmére számít, míg a Davis-kupában Rinderknech és Bonzi ellen is szívesen pályára lépne.

Videó: fiatalok és idősek is ünnepelték Djokovics döntőbe jutását

Mint beszámoltunk róla, szoros első játszma után könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán. A teniszlegenda sikerét fiatalok és idősek is egyaránt megünnepelték.

Aus. Open: Djokovics sorozatban 27. melbourne-i sikerével döntős!

Szoros első játszma után végül könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán, az elődöntőben 7:5, 6:1, 6:2-re győzte le az amerikai Tommy Pault. A vasárnapi fináléban a szerb ellenfele a harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz lesz.

Aus. Open: Cicipasz Hacsanovot négyszettes meccsen legyőzve döntős

Izgalmas első játszma után négyszettes győzelmet aratott a harmadikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipasz a 18. helyen kiemelt orosz Karen Hacsanov felett az Australian Open elődöntőjében.

Aus. Open: Szabalenka lesz Ribakina ellenfele a női döntőben

A wimbledoni címvédő kazah Jelena Ribakina két szettben megverte a kétszeres melbourne-i győztes fehérorosz Viktorija Azarenkát csütörtökön az ausztrál nyílt teniszbajnokság első női elődöntőjében – ez pedig azt jelenti, hogy a nőknél biztosan új győztest avatnak, főleg, hogy a másik elődöntőben a GS-tornán még nem döntőző Arina Szabalenka legyőzte a lengyel Magda Linette-et, így az ötödik kiemelt fehérorosz teniszező lesz Ribakina ellenfele a szombati döntőben.

Tenisz: Bondár Anna a Roland Garroson már több meccset szeretne nyerni

A következő, párizsi Grand Slam-tornán már több mérkőzést szeretne nyerni Bondár Anna, aki az ausztrál nyílt teniszbajnokságon megszerezte élete első GS-főtáblás győzelmét.

Kézilabda Eb: Tudta-e?