Wolves: koponyatörés, Jiménezt meg kellett műteni

A Wolverhampton csatára, Raúl Jiménez koponyatörést szenvedett az Arsenal elleni Premier League-mérkőzésen vasárnap este. Meg kellett operálni, de a körülményekhez képest jól van.

PL: Jiménezt elvesztette, az Arsenal elleni meccset megnyerte a Wolves

A Wolverhampton idegenben 2–1-re legyőzte az Arsenalt az angol Premier League 10. fordulójában. A találkozó viszont leginkább a vendégek mexikói támadójának, Raúl Jiméneznek a sérüléséről marad emlékezetes. A futballista David Luizzal fejelt össze az első félidőben, majd hosszas ápolás után kórházba kellett szállítani.

Videó: súlyosnak tűnő sérülés, Jiménezt hordágyon kellett levinni

Körülbelül tíz percig állt a játék a vasárnap esti Arsenal–Wolverhampton Premier League-mérkőzésen. Az ötödik percben Willian szöglete után David Luiz és Raúl Jiménez fejelt össze – hosszas ápolás után előbbi folytatni tudta a játékot, ám a Wolves játékosa látszólag súlyosabb sérülést szenvedett, hordágyon kellett levinni a pályáról. A mexikói futballistát azonnal kórházba szállították.

PL: nem született gól a forduló csúcsrangadóján, ismét élen a Spurs

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának londoni csúcsrangadóján a harmadik helyen álló Chelsea gól nélküli döntetlent játszott odahaza a második Tottenhammel.

Nem született gól a forduló csúcsrangadóján, ismét élen a Spurs

PL: a Man. United kétgólos hátrányból nyert a Soton ellen

A csereként beálló Edinson Cavani ellopta a show-t a remek első 45 percet produkáló James Ward-Prowse-tól a Southampton és a Manchester United bajnokiján. Ami a házigazdára nézve még bosszantóbb: az uruguayi támadó 93. percben szerzett góljával a pontszerzéstől is megfosztotta a Sotont.

PL: Maupay mellérúgta a tizenegyest, majd megsérült – videó

Kevés rosszabb forgatókönyvet lehet annál elképzelni, mint hogy egy játékos kihagy egy tizenegyest, majd sérülés miatt két perc múlva lejön a pályáról. A Brighton játékosával, Neal Maupayjal a Liverpool elleni Premier League-mérkőzés első félidejében ez megtörtént.

PL: Mourinho szerint a bajnoki cím megszerzése miatt nyomás lesz a Chelsea-n

José Mourinho, a Tottenham menedzsere nyugodtan várja a Chelsea elleni vasárnapi rangadót a Premier League-ben, legalábbis abban a tekintetben, hogy szerinte a házigazda rivális és annak szakvezetője játszik majd nyomás alatt.

PL: Man. City–Burnley – országos 1-es vagy a hétvége meglepetése?

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Manchester City a Burnley-t fogadja. Ha van csapat, amellyel szemben Josep Guardiola együttese remekel az utóbbi években, akkor az a Burnley. A fogadóirodák most sem fizetnek sokat a hazai győzelemre, azonban óvatosságra int a City idei teljesítménye, ráadásul a vendégvédelem is kezdi visszanyerni előző évadbeli formáját.

Leeds: a stadion egyik lelátóját Jack Charltonról nevezték el

A klub legendás alakjáról, Jack Charltonról nevezte el stadionja egyik lelátóját az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Leeds United.

Videó: alaposan összetörte Mercedesét az Arsenal játékosa

Autóbalesetet szenvedett a Premier League-ben szereplő Arsenal játékosa, Joe Willock. Az eset még szombaton történt, de csak most derült rá fény: a 21 éves középpályás éppen edzésre sietett, amikor egy kanyart túlságosan élesen vett be, és elveszítette uralmát Mercedes G-osztály típusú autója felett. Szerencsére sértetlenül szállt ki a gépkocsiból.

Anglia: életmentő lehet a nézők visszatérése az alacsonyabb osztályú csapatoknak

Életbevágóan fontos az alacsonyabb osztályokban szereplő angol labdarúgócsapatoknak, hogy a brit kormány hétfőn bejelentett döntése szerint jövő szerdától – korlátozott számban – visszatérhetnek a nézők a szabadtéri sporteseményekre.

Intelligens s.ggfejekkel, szemben az árral – Mourinho és a Tottenham első éve

José Mourinho Tottenhamje szembemegy a Bayern München és a Liverpool diktálta trendekkel, de ez sem a menedzser, sem a játékoskeret szempontjából nem gond. Sőt, a portugál tréner egy év alatt szinte tökéletes szimbiózist alakított ki önmaga és csapata között. A „Különleges” visszatért?

Liverpool: Klopp szerint fogalma sincs, hogyan kell motiválni

Jürgen Klopp, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Liverpool FC menedzsere nem tartja magát a motiváció művészének.

Chelsea: Havertz kész a visszatérésre, Pulisic még nem

Kai Havertz és Thiago Silva is bevethető a Chelsea-nél, Christian Pulisic visszatérésére azonban még várni kell pár napot – többek között erről beszélt a csapat vezetőedzője, Frank Lampard a keddi Bajnokok Ligája-meccs előtt.

PL: hiába szárnyal a pályán, 60 millió fontos veszteség a Spursnél

A koronavírus-járvány következményeként az előző gazdasági évben mintegy 60 millió fontos veszteséget könyvelt el az angol labdarúgó-bajnokságban jelenleg éllovas Tottenham Hotspur – írja a Magyar Távirati Iroda.

Kép: milliméterek – ennyin múlt Firmino gólja a Leicester ellen

Millimétereken múlott csupán, hogy Roberto Firmino két gólt is szerezzen a vasárnap esti Liverpool–Leicester City mérkőzésen. A „vörösök” brazilja a 77. percben ziccerben először a kapufát találta el, majd a kipattanót is a kapu felé terelte valahogyan, de Marc Albrighton az utolsó utáni pillanatban menteni tudott.

PL: De Bruyne már nem érti a futball szabályait; Mourinho nem is lehetne büszkébb

José Mourinho elégedetten, Pep Guardiola már-már semlegesen, Kevin De Bruyne pedig az állandó szabályváltozások miatt kifejezetten bosszúsan értékelte az angol Premier League 9. fordulójának rangadóján, a Tottenham–Manchester City (2–0) meccsen történteket.

PL: Wayne Rooney, a Chelsea legendája – lehetett volna így is!

Wayne Rooneyt csak néhány lépés választotta el 2004-ben attól, hogy a Chelsea játékosa legyen – minderről egy podcastban beszélt az anno az Evertonban pallérozódó csatár.

Anglia: Rooney vezetőedző szeretne lenni a Derby Countynál

Wayne Rooney azt mondta, szeretne egykori válogatott társa, Frank Lampard nyomába lépni, és belátható időn belül a Derby County labdarúgócsapatának vezetőedzője lenni – írja az MTI.