Eseménydús hajrá után nyert az FC Ajka

Második sikerét aratta az FC Ajka a labdarúgó NB II 8. fordulójában. Kis Károly csapata korán megszerezte a vezetést a Békéscsaba ellen, és a találkozó nagy részében dominált, a hajrá mégis izgalmasan alakult.

NB II: ismét győzött a Szpari, négyet vágott a Budafok

A labdarúgó NB II 7. fordulójában a listavezető Nyíregyháza az Ajkát győzte le két góllal. A Budafok négy gólt vágva verte meg a Tiszakécskét, míg a Haladás a Dorog vendégeként, Tatabányán nyert. A III. Kerületi TVE otthon tartott egy pontot a Budaörs ellen.

Az Ajka sem tudta megállítani az éllovas Szparit

A labdarúgó NB II hetedik fordulójában ötödik győzelmét aratta a Szpari, amely az első félidőben aktívabban, a második játékrészben kissé hitehagyottan futballozó Ajkát győzte le két góllal.

Jégkorong: felépült a csarnok Ajkán, fel is avatták

Az Újpesti Torna Egylet szinkronkorcsolya és jégtánc-, valamint a Sebestyén Korcsolya Sport Egyesület műkorcsolyázóinak bemutatójával kezdődött a jégcsarnok átadó ünnepsége.

NB II: Serie A-s klubtól jött játékos a Szegedhez, élvonalbeli erősítések Kécskén – körkép

Június 15-től augusztus 31-ig tartott az átigazolási időszak a labdarúgó NB II-ben is. Az utolsó pillanatban még erősített a DVTK, a Szeged, a Szentlőrinc, a Tiszakécske, a Csákvár, az ETO és a Budafok is. Tekintse át a másodosztályú csapatoknál történt változásokat!

Az eddig veretlen ETO ellen aratta első diadalát az Ajka

Nagyot küzdött egymással az FC Ajka és az ETO FC Győr a labdarúgó NB II 6. fordulójában. A hazaiak az első félidőben vezetést szereztek, a második játékrész derekán viszont emberhátrányba kerültek, és bár jobbak voltak ellenfelüknél, meg kellett harcolniuk a három pontért. Az ETO csak kapufáig jutott, egyenlíteni már nem tudott.

A PMFC az Ajka ellen megtörte nyeretlenségi sorozatát

A labdarúgó NB II 5. fordulójában a Pécsi MFC az Ajkát fogadta, s Hegedűs góljával először idén vezetést tudott szerezni, ami elegendő lökés volt a győzelem megszerzéséhez is.

Nem bírt egymással az Ajka és a Szolnok

A Szolnok szerzett vezetést Ajkán a labdarúgó NB II 4. fordulójában. A hazaiak a szünet után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, egyenlítettek, viszont a győztes találatot már nem sikerült bevinniük.

Újra remekelt hazai pályán a Kecskemét

A labdarúgó NB II 3. fordulójában az előző játéknapon első győzelmét megszerző újonc, a Kecskemét a még nyeretlen Ajkát fogadta. A hazaiak ezúttal is hátrányba kerültek, de a második félidőben megfordították, és 3–1-re meg is nyerték a találkozót.

Két forduló után is nyeretlen az Ajka és a Siófok

Küzdelmes, sok szabálytalansággal tarkított mérkőzést játszott egymással a labdarúgó NB II 2. fordulójában az FC Ajka és a BFC Siófok: a megújult ajkai Városi Szabadidő- és Sportcentrumban 1–1-es döntetlen született.

Lukács-mesternégyes, kecskeméti ötös; négyet vágott a Szpari

Kilenc mérkőzéssel folytatódott vasárnap a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. Lukács Dániel mesternégyesének köszönhetően az újonc Kecskemét fölényesen verte a Soroksárt, míg a Szpari és a Szeged egyaránt háromgólos különbséggel nyert szintén újonc ellenfele ellen. Rosszul sikerült a Budaörs stadionavatója, a csapat kétgólos előny után kapott ki a Szolnoktól. A baranyai derbin a Szentlőrinc ikszelt a Pécsi MFC-vel. A Budafok meglepetésre hazai pályán kapott ki a Csákvártól, a nyugati rangadón az ETO a ráadásban egyenlített a Haladás vendégeként.

NB II: győzelemmel nyitott a Diósgyőr, a Vasas és a Szeged

Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 1. fordulóját (egy mérkőzés hétfőre maradt). A Diósgyőr a Csákvár vendégeként lépett pályára Felcsúton, és Könyves Norbert találatának köszönhetően egy góllal győzött. A Vasas az Ajkát verte meg otthon, míg a délvidéki rangadón a Szeged mindhárom pontot elhozta Békéscsabáról. Az ETO legyőzte az újonc Tiszakécskét, míg a másik újonc, a Kecskemét otthon kapott ki a Budaörstől.

Kuttor Attila győzelemmel rajtolt Angyalföldön

A labdarúgó NB II 1. fordulójában az előző bajnokságban a feljutásról nagy meglepetésre lemaradó Vasas a tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, az Ajkát fogadta. A találkozó végeredménye már a 30. percre kialakult: Radó és Berecz góljait követően az ajkai Présinger is betalált (2–1).

Nagy esélyes a DVTK és a Vasas, mire lehet képes a Budafok? – NB II-es felvezetés

Vasárnap elkezdődik a labdarúgó NB II 38 fordulót magába foglaló 2021–2022-es kiírása. A feljutásra a legnagyobb eséllyel egyértelműen a Diósgyőri VTK és a Vasas pályázik, de érdekes kérdés, hogy az előző idényben még NB I-es Budafok képes lesz-e tartani a lépést az előbb említett párossal. Előrelépésben bíznak az ETO FC Győrnél, a Csákvárnál, a Szegednél és a Siófoknál is, míg két nagy visszatérőt is köszönthetünk a mezőnyben, a Kecskemét 13, a III. Kerület 21 év után szerepel ismét a másodosztályban. Az MLSZ „fiatalszabálya” bizonyos értelemben továbbra is sok klub kezét megköti, ugyanakkor a továbbra is élő kooperációs szerződéseknek köszönhetően könnyebben szerepelhetnek a fiatalok az NB II-es gárdáknál.

NB II: korosztályos válogatott érkezett az Ajkához

A labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas FC korosztályos válogatott játékosa, Murka Benedek kölcsönbe érkezik a szintén másodosztályú FC Ajkához – jelentette be hivatalos oldalán mindkét klub.

Felkészülés: a Mezőkövesd három góllal küldte haza a DVTK-t

A labdarúgó NB I-ben szereplő Mezőkövesd 2x70 perces felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte megyei riválisát, az élvonaltól az előző idény végén búcsúzó DVTK-t.

NB II: két év után visszatért a középpályás Budaörsre

Lengyel Béla két év után után visszatért a labdarúgó NB II-ben szereplő Budaörsi SC-hez – számolt be róla a klub honlapja.

NB II: szlovén csapatot vert meg a Kecskemét, négyet vágott az ETO

Több másodosztályú labdarúgócsapat játszott felkészülési meccset szombaton. Az újonc Kecskemét fölényesen győzött szlovén második ligás ellenfele otthonában, a Pécs azonban kikapott az NB III-ban újonc Gerjentől. A Haladás ikszelt az Ajkával, a Szeged megverte a Soroksárt, míg az ETO négy gólt szerezve nyert a Mosonmagyaróvár vendégeként.

NB II: a Soroksárról távozó támadó Ajkán kötött ki

Korábban beszámoltunk róla, hogy Orosz Márk négy év után távozott a Soroksár NB II-es labdarúgócsapatától, mostanra pedig az is eldőlt, hogy a 31 éves támadó a szintén másodosztályú FC Ajkában folytatja pályafutását.

NB II: az Ajka élvonalbeli rutinnal vértezett támadót igazolt

A labdarúgó NB II-re készülő Ajka a hivatalos honlapján bejelentette Gaál Bálint szerződtetését.