NB II: csak ikszelt a DVTK Ajkán, biztos feljutó a Kecskemét

A labdarúgó NB II 37. fordulójának záró mérkőzésén a DVTK 0–0-s döntetlent játszott az Ajka vendégeként, így biztossá vált, hogy nem jut fel az első osztályba.

A DVTK ajkai döntetlenjével biztossá vált a Kecskemét feljutása

Gond nélkül verte az Ajka a szinte végig 10 emberrel játszó Budafokot

A labdarúgó NB II 36. fordulójában az Ajka magabiztosan legyőzte a több mint 80 percet tíz emberrel játszó Budafokot. A fordulás után kockáztatott a kiesés ellen küzdő fővárosi gárda, ám ismét a hazaiak találtak be (2–0).

Az Ajka folytatta győzelmi sorozatát Soroksáron

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a vendég ajkaiak jó felépítésű, erős játékosai révén felőrölték a több sebből vérző – Kékesit, Vargát és Harist is nélkülöző – Soroksárt és 3–1-re nyertek. Ezúttal nem tudta az elmúlt hetekben bemutatott szervezett játékát nyújtani a hazai gárda, a látottak alapján a vendégek megérdemelten diadalmaskodtak. Ez volt az Ajka negyedik győzelme zsinórban.

Izgalmas hajrában gyűrte le az Ajka a vendég Budaörsöt

Sok lehetőséget hozott az Ajka és a Budaörs találkozója a labdarúgó NB II 34. fordulójában. A házigazda nem gazdálkodott jól a helyzeteivel, és a vendégek egy öngóllal kiegyenlítettek. A kiesés ellen küzdő Budaörsnek három pontra lett volna szüksége, de végül egy sem lett belőle, a hajrában ugyanis a Veszprém megyeiek eldöntötték a meccset (2–1).

Hazai győzelmével menekül a kiesés elől az Ajka

Egy nullás győzelmével megérdemelten gyűjtötte be a pontokat az Ajka a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A hazaiak jóval aktívabbak voltak, mint a vendég Haladás, amely ráadásul a második félidőben megfogyatkozott.

Tovább tart a kécskei sikerszéria – gólparádé a Tisza partján

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Tiszakécskei LC gyönyörű gólokat szerezve, biztosan verte meg 4–1-re az FC Ajka gárdáját. Tovább nyúlik a sikerszéria a Tisza partján.

Öt perc alatt szerzett három gólt, és simán nyert az Ajka

Öt percen belül háromszor is a kapuba talált a FC Ajka a labdarúgó NB II 30. fordulójában a Dorogi FC elleni bajnoki első félidejében. A házigazda végig szervezetten játszott, a vendégek nem tudtak újítani, így még a szépítés sem jött össze nekik (3–0).

Rengeteg kimaradt helyzet, két gól és döntetlen Ajkán

Közvetlen riválisok találkoztak Ajkán a labdarúgó NB II 28. fordulójában. A III. Kerületi TVE az első félidőben vezetést szerzett, a hazaiak rohamoztak és a hajrában sikerült egyenlíteniük. Az összecsapás az utolsó pillanatig izgalmas volt, a levegőben lógott a győztes gól, de a helyzetek kimaradtak.

Kétgólos hátrányból fordított a Békéscsaba

Kettő nullás ajkai vezetés után kevesen hitték a nézőtéren, hogy végül a Békéscsaba hagyja el győztesen a pályát a labdarúgó NB II 27. fordulójában, pedig így történt. A szünet után a csabai gólzsák, Hodonicki Márk találatával, majd Lukács Raymond duplájával a hajrában fordította meg az állást a lila-fehér mezes hazai csapat.

Kikapott a DVTK a keleti derbin, élre állt a Vasas, a Szeged kiütötte a Budaörsöt

Nyolc mérkőzést játszottak szerdán a labdarúgó NB II 27. fordulójában. A keleti rangadón a DVTK 1–0-ra kikapott a Nyíregyháza vendégeként, Balmazújvárosban. Hét gól esett Győrben, ahol az ETO 4–3-ra megverte a Csákvárt. Óbudán döntetlenre végzett a III. Kerület a Soroksárral. A Vasas több mint 30 percet emberelőnyben játszva 1–0-ra nyerni tudott a Pécs MFC otthonában a labdarúgó NB II 27. fordulójában és ezzel a tabella élére ugrott. A Szeged fél tucat góllal tömte ki a Budaörs hálóját, a Békéscsaba 0–2-ről fordított haza pályán az Ajkával szemben, a Tiszakécske viszont nem tudta megőrizni az előnyét a Haladás ellen. A Siófok esélyeshez méltóan mind a három pontot elvitte a sereghajtó Szolnok otthonából.

Magabiztosan nyert a DVTK és a Vasas, botlott a Szeged, újra dobogón a Kecskemét

A feljutásra álló Diósgyőr és Vasas is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a labdarúgó NB II 26. fordulójában. Előbbi kettőt vágott az ETO-nak, az utóbbi hármat a sereghajtó Szolnoknak. Az üldözők közül a Szeged kikapott Szentlőrincen és ezzel odalett a tavaszi veretlensége, de a Haladás is meglepő vereséget szenvedett otthon a Dorogtól. A Kecskemét drámai végjátékban fordított Siófokon és visszavette a harmadik helyet. A Soroksár az utolsó negyedórában lőtt gólokkal győzte le a Békéscsabát, fontos kiesési helyosztót nyert a III. kerületi TVE Budaörsön, a Tiszakécske pedig odahaza a Budafok ellen.

A ráadásban mentett pontot Ajkán a Nyíregyháza

Több mint egy félidőt játszott emberelőnyben a labdarúgó NB II 26. fordulójában az Ajka, és a hajrában meg is szerezte a vezetést. Semmi sem utalt arra, hogy a Nyíregyháza képes lesz pontot menteni, ám a vendégek a 92. percben kihasználtak egy hazai figyelmetlenséget, és egyenlítettek, 1–1-re hozva a találkozót.

Győrben is nyerni tudott az Ajka

Vogyicska Bálint még az első félidőben szerzett a vendég Ajkának vezetést, amit a hosszabbításban még növelnie is sikerült Csizmadia Zoltánnak, így Kis Károly együttese kétgólos győzelemmel tért haza az ETO otthonából a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

Kétgólos hátrányból nyert a DVTK, előnyről vesztett a KTE, otthon kapott ki a Hali

A labdarúgó NB II 24. fordulójának délutáni programjában a Szeged fölényes győzelmet aratott idegenben a Tiszakécske ellen, és feljött a dobogó harmadik fokára. A Budafok Csizmadia Csaba visszatérése óta először tudott nyerni: Dorogról vitte haza a három pontot és ellépett az utolsó helyről. A Szentlőrinc egy góllal verte otthon a Békéscsabát, míg döntetlennel zárult a Nyíregyháza budaörsi, illetve az ETO soroksári vendégjátéka. Kora este a DVTK kétgólos hátrányból fordítva győzte le a Szolnokot. Kikapott a Kecskemét és a Haladás is, előbbi Csákváron, utóbbi hazai pályán a III. Kerülettel szemben. Az Ajka nyolc nyeretlen bajnoki után győzött újra, a Pécset múlva felül.

Vége a rossz sorozatnak, az Ajka legyőzte a Pécset

Egy gól döntött az FC Ajka és a Pécsi MFC találkozóján a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A hazaiak az első félidőben szereztek vezetést, és szervezett játékkal megtartották előnyüket.

Csoboth Kevin a Szegednél, Zimonyi Dávid a Vasasban – így zárt a hazai piac az NB II-ben

A labdarúgó NB II-ben is január 15. és február 14. között tartott a téli átigazolási időszak. Lássuk, hogyan zártak a csapatok a piacon!

NB II: a Gyirmóttól távozó középpályással erősít az Ajka

A Nemzeti Sport információja szerint a labdarúgó NB II-ben szereplő FC Ajka együttesében folytatja pályafutását az NB I-es Gyirmóttól távozó Vogyicska Bálint.

NB II: kettővel is vezetett a Soroksár, de a Pécs kiharcolta az ikszet

A labdarúgó NB II 23. fordulójának korai délutáni programjában a Tiszakécske 2–1-re győzött a III. Kerületi TVE elleni kiesési helyosztón, a Soroksár hiába vezetett két góllal is, a Pécs a hosszabbításban kiharcolta a 3–3-as döntetlent, a Szolnok 13 nyeretlen forduló után diadalmaskodott újra, a meccset tíz emberrel befejező Ajkát 1–0-ra múlva felül. Hiába vezetett a Győr, ikszelt a Budaörssel (2–2).

Megszakadt a rossz sorozat: 13 meccs után újra nyert a Szolnok

A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Szolnoki MÁV megszakította 13 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát, miután a Tiszaligeti Stadionban 1–0-ra legyőzte az Ajkát. A hazaiak még tizenegyest is hibáztak a találkozót emberhátrányban befejező vendégekkel szemben.

Kézilabda Eb: Tudta-e?