Eredivisie: az Ajax kiütötte a PSV-t a csúcsrangadón

A holland labdarúgó-bajnokság élvonalának 10. fordulójában a listavezető Ajax 5–0-ra kiütötte a második helyét így is megőrző PSV Eindhovent, ezzel négy pontra meglépett az élen.

Eredivisie: a De Topper a holland klubfutball csúcsa

Az Ajax és a PSV vasárnapi hollandiai csúcsrangadójának érdekessége, hogy a tabella éllovasa fogadja a második helyezettet, a csata győztese elsőként zárja a játéknapot.

Dortmund: csípősérülés miatt hetekre kidőlt Haaland

Néhány hétig nem számíthat legjobb labdarúgójára, Erling Haalandra a Borussia Dortmund vezetőedzője, Marco Rose.

BL: majdnem egy éve nem nyert otthon az Atlético; 15 brazil a Sahtar–Realon

Íme, a Bajnokok Ligája harmadik fordulója keddi meccseinek legérdekesebb statisztikái!

BL: Ha nincs gáz az autóban, akkor semmi haszna – Sammer a Dortmund vereségéről

Mint ismert, a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének kedd esti játéknapján a Dortmund 4–0-ra kikapott a holland Ajaxtól. A német klubnál tanácsadóként dolgozó klublegenda, Matthias Sammer a médiában alaposan szétszedte a sima vereséget szenvedő Borussiát.

BL, C-csoport: az Ajax csúnyán elpáholta a Dortmundot

A Bajnokok Ligája C-csoportjában a harmadik fordulóban az Ajax 4–0-ra győzött a Dortmund ellen, a Sporting pedig 4–1-re nyert a Besiktas otthonában.

BL: a keddi játéknap összes eredménye egy helyen!

Kedden, a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Paris Saint-Germain parázs csatában 3–2-re legyőzte a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipziget, míg a Liverpool ugyanilyen arányban nyert az Atlético Madrid otthonában. Az évad meglepetéscsapata, a Sheriff Tiraspol elszenvedte első vereségét a sorozatban, az Inter bizonyult jobbnak nála. Magabiztos diadalt aratott a Real Madrid a Sahtar Doneck ellen (5–0) és az Ajax a Borussia Dortmunddal szemben (4–0).

BL: az Ajax edzője felkapta a vizet Haaland nevének hallatán

Rangadó következik a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában: a két forduló után százszázalékos csapatok meccsén az Ajax a Dortmundot fogadja kedd este. Az érdeklődés középpontjában természetesen ezúttal is Erling Haaland, a dortmundiak norvég gólgyárosa – csakhogy az Ajaxot edző Erik ten Hag szerint ez nincs rendjén így.

Ajax: az Eb-t megjárt kapus számára véget ért az idény

Meg kell műteni Maarten Stekelenburgöt, az Ajax holland válogatott labdarúgóját – számolt be róla az amszterdami klub a hivatalos honlapján.

La Liga: el Clásico a transzferpiacon az Ajax szélsőjéért – sajtóhír

Sajtóhírek szerint a Real Madrid és az FC Barcelona is versenybe szállhat a téli, vagy a jövő nyári átigazolási időszak során az Ajax brazil szélsőjéért, Antonyért.

BL: Messi megállíthatatlan a PL-klubok ellen; Szalah utolérte Eto’ót

Lionel Messi és Karim Benzema közösen írt történelmet, Mohamed Szalah immár a második legeredményesebb afrikai BL-gólszerző holtversenyben – íme, a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapjának érdekességei.

BL: Messi betalált, kikapott a Real – a 2. forduló keddi eredményei egy helyen!

Kedden rendezték a második forduló találkozóit a labdarúgó Bajnokok Ligája A-, B-, C- és D-csoportjában. Íme, az eredmények, a gólszerzők és a tabellák egy helyen!

BL, C-csoport: győzött az Ajax és a Dortmund

Az Ajax biztos, 2–0-s diadalt aratott a Besiktas felett, a Dortmund pedig 1–0-ra legyőzte a Sporting CP-t a Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában kedden.

Ajax: Inter, Napoli versenyfutás a válogatott kapusért

A La Gazzetta dello Sport értesülése szerint az Inter és a Napoli is szeretné soraiban tudni az Ajax kameruni válogatott kapusát, André Onanát.

Hollandia: az Ajax kilenc gólt vágott Kiss Tamás csapatának

Az Ajax 9–0-ra nyert hazai pályán a Cambuur ellen a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 5. fordulójának szombati játéknapján. A vendégek magyar támadója, Kiss Tamás a 67. percben lépett pályára.

Játékossors: visszavonul a vb-ezüstérmes holland veterán

Visszavonul a profi labdarúgástól a 38 éves Klaas-Jan Huntelaar. Legutóbbi állomáshelye a Schalke volt – összesen közel nyolc esztendőt töltött a gelsenkirchenieknél –, ahová azért érkezett 2021 januárjában, hogy segítségével a német klub megőrizze Bundesliga-tagságát az elmúlt idényében, ám a terv végül füstbe ment.

BL: Van Basten óta nem láttunk ilyet; a Leipzig-csatár csatlakozott Messihez

Íme, a Bajnokok Ligája nyitó fordulója szerdai meccseinek legérdekesebb statisztikái!

BL, C-csoport: az Ajax-csatár mesternégyese – a Sporting simán kikapott

A Borussia Dortmund a kezdeti nehézségek ellenére 2–1-re győzött a 94. percben szépítő Besiktas otthonában,  míg az Ajax 5–1-re diadalmaskodott a Sporting vendégeként a Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírásában, a C-csoportban.

BL: remek kisfilmmel hangol az Ajax a sorozatra

Nagyszerű videóval hangol a szerdai Bajnokok Ligája-rajtra a holland Ajax, amely a sorozat életérzését adja át a téren focizó gyerekek és az első csapat összehasonlításával. A BL-t 1995-ben megnyerő amszterdani csapat sorozatban negyedszer szerepel a főtáblán, 2019-ben az elődöntőig menetelt, a legutóbbi két kiírásban a csoportkörben elvérzett. Ezúttal a Sportinggal, a Besiktassal és a Dortmunddal szerepel egy csoportban, szerda este Lisszabonban kezdi meg szereplését.

Ajax: a három kismadár rejtélye – az UEFA leszedette a szimbólumot

Furcsa dologra lehettek figyelmesek a figyelmes nézők a szombaton lejátszott PEC Zwolle–Ajax (0–2) holland bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A vendégek nem egészen abban a harmadik számú mezükben szerepeltek, amelyet megterveztek és be is mutattak erre az idényre, mert a hátoldalukról hiányzott a három kismadár.