Tenisz: Casper Ruud diadalmaskodott a kitzbüheli tornán

Az első helyen kiemelt norvég Casper Ruud nyerte meg a Kitzbühelben rendezett 481 ezer euró (174 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, így sorozatban harmadik viadalán diadalmaskodott – írja az MTI.

Tenisz: Báez visszalépett, Cicipasz nyert a hamburgi tornán

Megfertőződött koronavírussal az argentin Sebastián Baez, ezért a nyolcaddöntő előtt visszalépett a Hamburgban zajló salakpályás férfi tenisztornától. A negyedik és a hetedik kiemelt is kiesett a svédországi Bastadban zajló salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében, szerdán. A hetedik helyen kiemelt ausztrál Jordan Thompson csupán két játékot veszített a newporti füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: kiesett az ötödik kiemelt Bastadban

Az ötödik helyen kiemelt francia Richard Gasquet az első fordulóban búcsúzott a svédországi Bastadban zajló salakpályás férfi tenisztornán, míg Benoit Paire továbbjutásához egy játszma megnyerése sem kellett a Hamburgban zajló versenyen.

Tenisz: Opelka a negyeddöntőben sem vesztett adogatást

A 211 centis Reilly Opelka jutott be elsőként az elődöntőbe a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.

Tenisz: spanyol házi döntő lesz Marbellában

Csak spanyol játékos jutott be a legjobb négy közé a Marbellában zajló, 409 ezer euró (148 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna pénteki játéknapján – írja az MTI.

Ütésváltás – minden, amit Fucsovics Márton profi pályafutásáról tudni érdemes

Fucsovics Márton ismét szintet lépett. A 29 esztendős magyar teniszező Rotterdamban pályafutása során először jutott ATP 500-as erősségű torna döntőjébe, amelyben ugyan kikapott az orosz Andrej Rubljovtól, ám a remek eredmény tovább erősítette játékosunk helyét a férfitenisz élmezőnyében. Fucsovics persze aligha lenne elégedett, ha ez a döntős szereplés állna majd karrierje befejezésekor a legnagyobb sikereit megjelenítő rubrika elején (igaz, van tornagyőzelme ATP 250-es viadalról), de a Képes Sport sem a lezárás szándékával kíván összegzést adni a nyíregyházi születésű teniszező eddigi munkásságáról. Ellenkezőleg: azzal, hogy megmutatjuk, hol, hányszor, ki ellen, milyen hatásfokkal vagy éppen milyen ranglistahelyezést elérve teljesített Fucsovics, nem valami végét, sokkal inkább egy még magasabb minőségű versenyzés kezdetét kívánjuk előre jelezni.

Koronavírus: Paire számára unalmassá vált a teniszezés

A férfi teniszezők világranglistáján 29. helyezett francia Benoit Paire szerint a pandémia miatt a sportágban meghozott protokollok következtében „szomorúvá, unalmassá és nevetségessé” váltak az ATP-tornák – írja az MTI.

Tenisz: Sikerült szintet lépnem – Fucsovics Márton

Fucsovics Márton úgy véli, egy kis frissesség hiányzott belőle a rotterdami döntőben, és az a célja, hogy legközelebb már megnyerje ezeket a mérkőzéseket.

Tenisz: Novak Djokovics megerősítette, indul Miamiban

A világelső Novak Djokovics megerősítette indulási szándékát a március végi miami kemény pályás tenisztornán – írja az MTI.

Tenisz: Diego Schwartzman elődöntős Buenos Airesben

A hazai pályán szereplő Diego Schwartzman elődöntőbe jutott a 329 ezer dollár (99.8 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán Buenos Airesben – írja az MTI.

Tenisz: Goffin ötödik trófeáját nyerte meg Montpellier-ben

David Goffin nyerte meg a 324 ezer euró (113.4 millió forint) összdíjazású montpellier-i kemény pályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a spanyol Roberto Bautistát – írja az MTI.

Tenisz: nézők előtt rendezik a szingapúri torna végjátékát

Nézők előtt rendezik az elődöntőt és a döntőt a 361.8 ezer dollár (106.9 millió forint) összdíjazású szingapúri kemény pályás férfi tenisztornán, ha nem lesznek újabb koronavírusos esetek – írja az MTI.

Tenisz: Fucsovics legyőzője már az elődöntőben

Az első fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztató olasz Jannik Sinner bejutott az elődöntőbe a 389 ezer euró (138 millió forint) összdíjazású szófiai kemény pályás férfi tenisztornán. Az orosz Veronika Kugyermetova és az argentin Nadia Podoroska is három szettben nyert csütörtökön a 202 ezer dollár (61 millió forint) összdíjazású linzi keménypályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Djokovics bejutott a nyolcaddöntőbe a bécsi tornán

A világelső Novak Djokovics bejutott a legjobb 16 közé az 1.55 millió euró (566 millió forint) összdíjazású bécsi kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: kiemelt riválist győzött le Györe László

A zentai születésű Györe László kiemelt riválisát búcsúztatta szerdán az 543 ezer euró (190 millió forint) összdíjazású salakpályás kitzbüheli férfi tenisztorna nyitó körében.

Tenisz: Cicipasz két szettben búcsúztatta szerdai ellenfelét

Nem okozott gondot a címvédő Sztefanosz Cicipasznak a svéd Mikael Ymer legyőzése a 692 ezer euró (mintegy 232 millió forint) összdíjazású marseille-i kemény pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében. Az első helyen kiemelt Simona Halep három szettben legyőzte a tunéziai Onsz Dzsaburt a 2,6 millió dollár (806 millió forint) összdíjazású dubai kemény pályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Fucsovics Márton megnyerte a genfi ATP-tornát!

Fucsovics Márton két sima szettben legyőzte a német Peter Gojowczykot a genfi salakpályás ATP-torna fináléjában, ezzel sikerrel zárta élete első ATP-torna-döntőjét.

Tenisz: Daniel volt Isztambul ura, először nyert tornát

A hazai közönség előtt szereplő Joao Sousa nyerte meg az estorili férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben legyőzte az amerikai Frances Tiafoe-t. A 29 éves bajnok pályafutása során harmadszor diadalmaskodott ATP-versenyen.

Tenisz: szetthátrányból fordítva győzött Johnson és Fritz is Houstonban

Magyar idő szerint szerdára virradóra szetthátrányból fordítva győzött a 623 710 dollár összdíjazású houstoni salakpályás tenisztorna első fordulójában honfitársa Ernesto Escobedo ellen 2 óra 24 perc alatt a hatodik kiemelt amerikai Steve Johnson. Náluk is hosszabb mérkőzést vívott két másik amerikai játékos: Taylor Fritz 2 óra 38 perc alatt szintén hátrányból fordítva jutott a második fordulóba Tim Smyczek ellen.

Tenisz: Federer egy lépéssel közelebb a világelsőséghez

Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer könnyedén jutott a legjobb 16 közé szerdán a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán, miután kevesebb mint 50 perc alatt 6:1, 6:2-re legyőzte a belga Ruben Bemelmanst.