Tenisz: Halep 10 euróval kapott kevesebbet Djokovicsnál – kitört a botrány

A múlt héten rendezett római salakpályás tenisztorna két győztese – a férfiaknál Novak Djokovics, míg a nőknél Simona Halep – nagyjából 200 ezer eurót zsebelhetett be az elsőségért. Az éles szeműek viszont kiszúrták, hogy az olasz rendezők 10 euróval kevesebbet utaltak Halepnek.

Tenisz: nincs újabb bravúr, Djokovics a római bajnok!

Novak Djokovics két játszmában, 7:5, 6:3-ra legyőzte az argentin Diego Schwartzmant a római salakpályás ATP 1000-es tenisztorna hétfői döntőjében, így életében – rekordot jelentő – 36. alkalommal nyert Masters-versenyt, ezzel maga mögé utasította a 35 elsőségnél járó Rafael Nadalt.

Tenisz: Djokovics tizedszer döntős Rómában, és megint Nadal előtt jár

Novak Djokovics két játszmában, 7:5, 6:3-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot a római salakpályás ATP 1000-es tenisztorna elődöntőjében, így bejutott a hétfői fináléba, amelyben a Rafael Nadal után Denis Shapovalovot is kiejtő argentin Diego Schwartzmannal találkozik.

Tenisz: Ez nem az én meccsem volt – Nadal

Mint ismert, a csaknem hét hónapos kihagyás után visszatérő Rafael Nadal a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében kiesett a negyeddöntőben. A kilencszeres római bajnok 6:2, 7:5 arányban szenvedett vereséget a 8. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzmantól.

Tenisz: Djokovics, Nadal és Halep sima sikere Rómában

A világelső Novak Djokovics sima győzelemmel jutott tovább a 16 közé a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.A nőknél a szombaton még a US Open döntőjében szereplő Viktorija Azarenka is győzelemmel kezdett, Venus Williamst múlta felül. Estére kiderült, hogy Rafael Nadal is győztes meccsen tért vissza.

Tenisz: Rubljov Rómában megszerezte idei 20. győzelmét

A római ATP-torna 1. fordulójában megszerezte idei 20. győzelmét az egy hete a US Open negyeddöntőjéig jutó Andrej Rubljov. Az orosz teniszező az argentin Facundo Bagnist győzte le.

Tenisz: Dimitrov továbbment, Hacsanov kiesett Rómában

A romai tenisztorna első fordulójában a férfiaknál kiesett a kiemeltek közül a 11. helyen rangsorolt Karen Hacsanov és a 16. helyen rangsorolt kanadai Felix Auger-Aliassime, míg a nőknél a szintén 16. helyen kiemelt Donna Vekic köszönt el a további küzdelmektől.

Tenisz: a szerb nem hibázott, összejött a Djokovics–Nadal döntő Rómában

A címvédő Rafael Nadalt követően az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics is bejutott a római salakpályás tenisztorna fináléjába, miután az elődöntőben három szettben, 6:3, 6:7, 6:3-ra legyőzte az argentin Diego Schwartzmant.

Tenisz: Federer sérülés miatt nem állt ki a negyeddöntőre

Még a negyeddöntő előtt visszalépett az 5.79 millió euró összdíjazású salakpályás tenisztornán Roger Federer, aki lábsérülés miatt feladta a Sztefanosz Cicipasz elleni mérkőzést.

Tenisz: Kyrgios földhöz vágta a széket, és otthagyta a meccsét – videó

Dühkitörésbe fulladt Nick Kyrgios mérkőzése a római salakpályás férfi tenisztornán: az ausztrál játékost zavarták a mellette járkálók, káromkodni kezdett, a székbíró pedig úgy döntött, lelépteti – a norvég Casper Ruud így megnyerte a meccset.

Tenisz: nem fizetik vissza a dupla jegyárat az esős Rómában

A római tenisztorna szervezői jelezték, akkor sem fizetik vissza a szerdai napra szóló jegyeket, ha a nagy esőzés miatt a nap hátralévő részét elmossa az eső. Ez azért háborít fel sok nézőt, mert Roger Federer miatt több mint duplájára emelték a szerdai jegyek árát.

Tenisz: Serena Williams visszalépett Rómában

A 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williams visszalépett a római salakpályás tenisztorna női versenyétől.

Tenisz: Nadal és Djokovics is a nyolc között Rómában

Az első helyen kiemelt Rafael Nadal továbbjutott a negyeddöntőbe a római salakpályás férfi tenisztornán, mivel két játszmában, 6:4, 6:1-re legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot. A 11. helyen rangsorolt Novak Djokovics is két szettben nxert, az ő ellenfele Albert Ramos-Vinolas volt volt.

Tenisz: tovább szenved Djokovics – A. Zverev lemosta Rómában

Alexander Zverev nyerte meg a római tenisztorna férfiversenyének döntőjét, miután két szettben legyőzte Novak Djokovicsot.

Tenisz: Babos az 1. fordulóban kikapott druszájától Rómában

Babos Tímea két sima szettben kikapott a svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától a római salak pályás WTA-torna első fordulójában.

Tenisz: Federer után Wawrinka is kiesett, Nadal fordított

A 17-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federer a nyolcaddöntőben kiesett a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. Később honfitársa, Stan Wawrinka is így járt, Rafael Nadal viszont fordítani tudott Nick Kyrgios ellen az elbukott első játszma után.

Tenisz: 80 év után Milánóba költözhet a római tenisztorna

Nyolcvan év után új helyszínre költözhet a római tenisztorna, az olasz szövetség elnöke szerint Milánó ideális otthona lenne a versenynek.

Tenisz: Federer 76 perc alatt szétszedte Andersont

A második helyen kiemelt svájci Roger Federer 76 perc alatt, két játszmában nyert a 15. helyen rangsorolt dél-afrikai Kevin Anderson ellen a 3.83 millió euró összdíjazású, Rómában zajló ATP-torna 3. fordulójában. A svájci kiválóság – aki harmadszor is győzött Anderson ellen, mindezt úgy, hogy dél-afrikai ellenfele még játszmát sem fogott – Tomás Berdychcsel (cseh, 6.) találkozik a negyeddöntőben.

Tenisz: újabb Djokovics-Nadal döntő Rómában

Eddigi legkönnyebb meccsén van túl az idén Rómában Rafael Nadal: a spanyol világelső 6:2, 6:2-re legyőzte az élete első ATP 1000-es elődöntőjében próbálkozó bolgár Grigor Dimitrovot az olasz fővárosban zajló férfi tenisztornán. A Gilles Simon, Mihail Juzsnij, Andy Murray hármas felülmúlása 8 óra 43 perc időtartamba került Nadalnak a viadalon, ehhez képest szombaton mindössze 82 percet töltött pályán, és készülhet a kilencedik fináléjára Rómában. Ellenfele Novak Djokovics lesz, akivel ugyanitt 2009-ben, 2011-ben és 2012-ben már megmérkőzött a fináléban, és előbbi, illetve utóbbi alkalommal két vállra is fektette a szerbet.

Tenisz: Djokovics háromszettes meccsen nyert Raonic ellen

Novak Djokovics háromórás mérkőzésen, szetthátrányból fordítva legyőzte a kanadai Milos Raonicot a Rómában zajló salakpályás tenisztornán. A korábbi világelső számára így továbbra is adva van a lehetőség, hogy 2008 és 2011 után harmadszor nyerjen az olasz fővárosban.