Australian Open: hetekig nem játszhat Nadal

Rafael Nadal a közösségimédia-felületein jelentette be, hogy a bal oldali csípőizom 2-es fokú sérülése miatt hat-nyolc hetet lesz kénytelen kihagyni. Mint tegnap megírtuk, a spanyol az Australian Open 2. fordulójában szenvedett vereséget Mackenzie McDonald ellen.

Tenisz: Gasquet, Kvon és Bencic tornagyőztesek

Meglepetésre Richard Gasquet nyerte a 713 ezer dollár (263 millió forint) összdíjazású aucklandi férfi kemény pályás tenisztornát. Adelaide-ben a férfiaknál a dél-koreai Kvon Szun Vu, a nőknél pedig a svájci Belinda Bencic diadalmaskodott.

Tenisz: holland–francia döntőt rendeznek Púnában

Mindkét pénteki elődöntőben borult a papírforma az indiai Púnában zajló, 713 ezer dollár (288.8 millió forint) összdíjazású férfi kemény pályás tenisztornán.

Tenisz: A kezelés bevált, sokkal jobb állapotban vagyok mentálisan – Nadal

Szokásos év végi interjút adott Rafael Nadal a Marcának. A 22-szeres Grand Slam-győztes spanyol teniszklasszis kitért arra, mennyire érezte váratlannak a Roland Garroson aratott győzelmét, majd beszélt a lábfejében lévő krónikus sérülés (Müller-Weiss-szindróma) drasztikus kezeléséről.

Tenisz: Rafael Nadal már pótolta is távozó edzőjét

Megtalálta a távozó Francisco Roig utódját Rafael Nadal. Gustavo Maraccio fogja segíteni Carlos Moyá és Marc Lopez munkáját a 14-szeres Roland Garros-győztes felkészítésében.

Tenisz: távozik egy edző Rafael Nadal stábjából

Rafael Nadal bejelentette, hogy Francisco Roig, aki a 22-szeres Grand Slam-győztes edzői közé tartozott annak gyermekkora óta, távozik a játékos stábjából.

Gyász: elhunyt Nick Bollettieri, a legendás teniszedző

Elhunyt Nick Bollettieri, az amerikai teniszedző, aki sok Hírességek Csarnokába tartozó teniszezővel dolgozott együtt a pályafutása során.

ATP-vb: Nadal győzelemmel búcsúzott, Ruud bánta

Két bréklabdájának és kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően győzelemmel zárta a Torinóban zajló ATP-világbajnokságot Rafael Nadal: a spanyol Casper Ruudot múlta felül 7:5, 7:5-re, de így is az utolsó helyen végzett a Zöld csoportban.

Tenisz: Abu-Dzabiban tér vissza a világelső Alcaraz

Carlos Alcaraz a december végi Abu-Dzabiban esedékes meghívásos tornán lép legközelebb pályára, majd némi spanyolországi kitérővel Ausztrália felé veszi az irányt az Australian Openre való felkészülés céljából.

Tenisz: rekordméretű pénzdíjemelkedés 2023-ban

A férfi teniszversenyeket szervező ATP csütörtökön bejelentette, hogy 2023-ban rekordot jelentő 37.5 millió dollárral 217.9 millióra emelkedik a tornák összdíjazása. Ez az összeg az ATP- és a challenger-körversenyre összesítve vonatkozik, az előbbi résztvevői az ideihez képest 18.6 millió dollárral több pénzdíjért versenyeznek majd – írta a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: drámai mérkőzésen győzött Sztefanosz Cicipasz

Döntő szett tie-breakben sikerült győzedelmeskednie Sztefanosz Cicipasznak Danyiil Medvegyev felett a torinói ATP-világbajnokság Piros-csoportjának második fordulójában.

ATP-vb: Auger-Aliassime két játszmában verte meg Nadalt

Felix Auger-Aliassime két játszmában győzte le Rafael Nadalt a torinói tenisz ATP-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. Nadal csak abban az esetben nem esik ki, ha Taylor Fritz este két szettben múlja felül Casper Ruudöt.

ATP-vb: Djokovics győzelemmel indított, ő diktált Cicipasz ellen

Két játszmában nyert a Torinóban zajló ATP-világbajnokság első fordulójában Novak Djokovics, aki Sztefanosz Cicipaszt múlta felül 6:4, 7:6-ra a Piros-csoportban.

Tenisz: teljes az ATP-világbajnokság mezőnye

Teljessé vált a jövő vasárnap kezdődő torinói évzáró férfi tenisz-világbajnokság mezőnye.

Tenisz: a Davis-kupa bekerült az ATP versenynaptárába

A férfi tenisz Davis-kupa csoportküzdelmei és döntőtornája bekerült az ATP jövő évi versenynaptárába.

Australian Open: Djokovics optimista a részvételével kapcsolatban, de még nincs döntés

Novak Djokovics a szerb médiának nyilatkozva elmondta, hogy ügyvédei kapcsolatban állnak az ausztrál kormánnyal, de nem tudja, beléphet-e majd az országba a januári Australian Open előtt.

Tenisz: Nadal Párizsban tér vissza, majd indul a világbajnokságon is

A Marca Carlos Moya szavaira hivatkozva közli, hogy a 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal a párizsi 1000-es tornán fog visszatérni hasfalizom-sérüléséből.

Davis-kupa: a világelső Alcaraz vezeti a spanyolokat Málagában

A spanyolok világelső teniszezője, Carlos Alcaraz is ott lesz a házigazdák Davis-kupa-csapatában a sorozat málagai zárásán, írja a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: az 1. kiemelt Rubljov Kordával döntőzik Gijónban

Az első helyen kiemelt Andrej Rubljov és Sebastian Korda játssza vasárnap a 612 ezer dollár (270 millió forint) összdíjazású gijóni kemény pályás tenisztorna fináléját, miután szombati elődöntős mérkőzését mindkét játékos két szettben megnyerte.

Tenisz: Fucsovics korai búcsúja Firenzében

Fucsovics Márton kiesett a 612 ezer dollár (269.5 millió forint) összdíjazású firenzei kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Kézilabda Eb: Tudta-e?