Aus. Open: búcsúzott az olimpiai címvédő, már a negyeddöntőben Nadal

Kialakult az első negyeddöntős párosítás a férfiaknál, miután Denis Shapovalov három szettben, 6:3, 7:6 (7–5), 6:3 arányban legyőzte Alexander Zverevet, Rafael Nadal pedig 7:6 (16–14), 6:2, 6:2-re Adrian Mannarinót az Ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) nyolcaddöntőjében. A nőknél már a legjobb nyolc közé jutott a Roland Garros-címvédő Barbora Krejcíková, valamint Madison Keys és Jessica Pegula is.

Aus. Open: Nadal a második meccsén is magabiztosan nyert

A férfiaknál Rafael Nadal három-, a nőknél Ashleigh Barty és Oszaka Naomi kétjátszmás győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon (Australian Open).

Olimpiai és világbajnok, mégsem ért fel a csúcsra – de 2022 Alexander Zverev éve lehet

A 24 éves, világranglista-3. német teniszező parádés teljesítményt nyújtott 2021-ben, és jövőre is sokra viheti, de ehhez valószínűleg javítania kell a Novak Djokovics és Danyiil Medvegyev elleni mérlegén.

Tenisz: Zverev fizetésemeléseket szorgalmaz más sportágakban

Más sportágakban elérhető fizetések, jövedelmek emelése mellett állt ki az olimpiai bajnok teniszező Alexander Zverev.

ATP-vb: Zverev legyőzte Medvegyevet a döntőben

Alexander Zverev győzelmét hozta a férfi teniszezők idényzáró versenye, a torinói ATP Finals világbajnokság. A 24 esztendős német két szettben, 1 óra és 16 percnyi játék után múlta felül a címvédő Danyiil Medvegyevet. Zverev másodszor nyert az ATP-vb-n, 2018-ban Novak Djokovicsot tudta legyőzni a fináléban.

ATP-vb: Zverev győzött Djokovics ellen az elődöntőben

Alexander Zverev három szettben győzött a világelső Novak Djokovics ellen a Torinóban zajló ATP-világbajnokság elődöntőjében. A német játékos ellenfele az orosz Danyiil Medvegyev lesz a fináléban.

ATP-vb: Hurkacz legyőzésével Zverev is elődöntős

A férfi teniszezők Torinóban zajló ATP-világbajnokságán a világranglistán 3. helyet elfoglaló német Alexander Zverev két játszmában 63 perc alatt legyőzte a 7. helyen álló lengyel Hubert Hurkaczot, és bejutott az elődöntőbe, amelyben a világelső szerb Novak Djokovics lesz az ellenfele.

ATP-vb: Medvegyev legyőzte Zverevet

A második helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev legyőzte a harmadikként rangsorolt német Alexander Zverevet a férfi teniszezők szezonzáró viadalán, a Torinóban zajló ATP-világbajnokság Piros csoportjában – írja az MTI.

ATP-vb: Medvegyev és Zverev nyert, Berrettini megsérült

A címvédő Danyiil Medvegyev szetthátrányból felállva 6:7, 6:3, 6:4-re legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot a torinói ATP-világbajnokság nyitó mérkőzésén. Az esti programban a hazai közönség előtt pályára lépő Matteo Berrettini a második játszma elején feladta a német Alexander Zverev elleni meccsét.

Tenisz: több pihenőt szeretne Alexander Zverev

Több pihenőidőt, a szezon október végi befejezését szeretné Alexander Zverev olimpiai bajnok teniszező – írja az MTI.

Tenisz: Alexander Zverev nyolcaddöntős, Cilic kiesett

Az olimpiai bajnok Alexander Zverev bejutott a nyolcaddöntőbe szerdán a Párizsban zajló, 3 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Zverevé a bécsi 500-as, idén már ötödször nyert tornát

Alexander Zverev két játszmában, 7:5, 6:4-re legyőzte az amerikai Frances Tiafoe-t a bécsi kemény pályás ATP 500-as teniszverseny vasárnapi döntőjében, ezzel elkönyvelte idei ötödik tornagyőzelmét. Szentpéterváron a horvát Marin Cilic diadalmaskodott, míg a nőknél Anett Kontaveit és Donna Vekic palettája bővült egy-egy tornagyőzelemmel.

Tenisz: Cicipasz és Zverev is kiesett; sosem volt még ilyen

Hubert Hurkacz és Diego Schwartzman után Sztefanosz Cicipasz és Alexander Zverev is kiesett az Indian Wells-i ATP 1000-es tenisztorna negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé – Masters-versenyen most először – csak top 25-ön kívüli játékos jutott be.

Tenisz: szettelőnyről kapott ki az első kiemelt Medvegyev

A második helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz kiélezett, háromjátszmás mérkőzésen győzött, míg a harmadikként rangsorolt német Alexander Zverev könnyed sikerrel jutott tovább az Indian Wells-i tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében. Az első helyen kiemelt, friss US Open-győztes orosz Danyiil Medvegyev ugyanakkor búcsúzott a tornától.

Tenisz: Zverev nyerte az olimpiai bajnokok csatáját Indian Wellsben

A elsőként rangsorolt Karolina Pliskova korábbi búcsúja után a második, harmadik és negyedik kiemelt is befejezte szereplését kedden az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női versenyében. A férfiaknál Alexander Zverev legyőzte Andy Murrayt.

Tenisz: az ATP vizsgálatot indított Zverevvel szemben

Noha az olimpiai bajnok teniszező, Alexander Zverev tagadja, hogy 2019-ben bántalmazta akkori barátnőjét, Olja Saripovát, az ATP belső vizsgálatot indított ellene.

Laver-kupa: az európaiak egy sikerre a trófea elhódításától

Az európai válogatott a második napot követően már 11–1-re vezet a világválogatott ellen a Bostonban zajló férfi tenisz Laver-kupán.

Tenisz: Medvegyev és Zverev vezeti az európai csapatot a Laver-kupán

A friss US Open-bajnok Danyiil Medvegyev és az olimpiai aranyérmes Alexander Zverev vezeti az európai válogatottat a péntektől vasárnapig Bostonban sorra kerülő férfi tenisz Laver-kupán – írja az MTI.

Videó: szenzációs labdamenet – 53 ütésből álló pontot nyert Zverev

Alexander Zverev öt játszmában kikapott Novak Djokovicstól az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) férfi egyesének elődöntőjében, de – bár ez aligha vigasztalja – a mérkőzés, sőt az egész torna leghosszabb labdamenetét a német nyerte meg: a harmadik játszma végén, 6:4, 2:6, 4:5, 15–40-es állásnál az olimpiai bajnok 53 ütésből álló pont végén hárította a szerb világelső második szettlabdáját. Nem csoda, hogy Zverev a tenyeres nyerője után lihegve a térdére támaszkodott. (Más kérdés, hogy aztán a következő labdamenetet elveszítette, így 2:1-es játszmahátrányba került…)

US Open: Djokovics visszavágott Zverevnek az olimpiai vereségért

A tokiói olimpián, a férfi teniszezők elődöntőjében a végül az aranyérmet is megnyerő német Alexander Zverev fosztotta meg attól a szerb világelsőt, Novak Djokovicsot, hogy pályafutása során először döntőt játszhasson az ötkarikás játékokon, az amerikai nemzetközi teniszbajnokság, a US Open elődöntőjében viszont sikerült a visszavágás Djokovicsnak. A szerb öt szettben győzött, és készülhet az orosz Danyiil Medvegyev elleni vasárnapi fináléra.

Kézilabda Eb: Tudta-e?