Moratáék mindent kihagytak – nem született gól a spanyol–portugál meccsen

A június 11-én kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságra készülő spanyol válogatott Madridban, felkészülési mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszott a szintén az Eb-re készülő, a mieinkkel egy csoportban szereplő Portugáliával.

Háromszettes Fucsovics-siker Simon ellen a Roland Garroson

Fucsovics Márton a francia Gilles Simon ellen játszott a Párizsban zajló Grand Slam-torna, a Roland Garros főtáblájának első fordulójában, s három szettben, 6:4, 6:1, 7:6-ra győzött, így bejutott a legjobb 64 közé.

Griezmann gyönyörű góljával nyert a Barca, és megszerezte a bronzot

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulójában az FC Barcelona 1–0-ra legyőzte idegenben a sereghajtó Eibart, így bebiztosította harmadik helyét a tabellán.

Gólzáporos mérkőzésen legyőzte a Haladást, bajnok a DVSC!

A labdarúgó NB II 38., utolsó fordulójában a DVSC a Haladást fogadta, és 4–2-es győzelmet aratott. A debreceniek bajnokként jutottak fel az első osztályba.

Simán nyert, így ezüstérmes és feljutó a Gyirmót

A labdarúgó NB II 38. fordulójában a második Gyirmót a 14. helyezett Békéscsabát látta vendégül. Négy gólt korábban még nem lőtt ebben a bajnokságban a Gyirmót, most ez is összejött. Csertői Aurél együttese sorozatban hatodik diadalát aratva története során második alkalommal jutott fel az élvonalba.

Győzött, de lecsúszott a feljutásról a Vasas

A labdarúgó NB II 38. fordulójában a játéknap előtt 3. helyezett Vasas a 12. ETO FC Győrt látta vendégül. A hazaiak nem adtak esélyt a Győrnek, és háromgólos győzelmet arattak, az örömük azonban nem lehetett felhőtlen, hiszen a Debrecen és Gyirmót is nyerni tudott, így a piros-kékek a következő szezont is a másodosztályban kezdik meg.

Hiába vezetett Messi góljával a Barca, Santi Mina duplájával nyert a Celta

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában az FC Barcelona 2–1-re kikapott hazai pályán a Celta Vigótól.

Vereséggel búcsúzott a másodosztálytól a Rákóczi

A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Kaposvár-Dorog mérkőzésen sok helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, majd a 90. percben megszerezték a vendégek a győztes gólt. Ebben a meccsben benne volt a hazaiak számára a döntetlen, de a balszerencse, ami sokszor kísérte őket az év során, ma is jelentkezett.

Kikapott Nyíregyházán, bajba került a Vasas

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 8. helyezett Nyíregyháza Spartacus 2–0-ra megverte a feljutásra és bajnoki címre hajtó Vasast, a fővárosiaknak így már nincs saját kezükben a sorsuk.

Kikapott Soroksáron, így kiesett az NB II-ből a Kaposvár

A 37. fordulóban elbúcsúzott a labdarúgó NB II küzdelmeitől a Kaposvári Rákóczi azzal, hogy háromgólos vereséget szenvedett a Soroksár otthonában. A házigazda nyolc perc leforgása alatt szerezte meg találatait, a csereként pályára lépő Ramadan Ammar góllal és gólpasszal jelentkezett.

Csizmadia Zoltán döntött, az Ajka a Dorogot is legyőzte

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a forduló előtt 16. helyen álló Dorog az ötödik Ajkát látta vendégül Gyirmóton, tehát albérletben. Csizmadia Zoltán korai gólja után a bakonyiak még az első félidőben Zsolnai Richárd révén tizenegyest hibáztak, de ez is belefért nekik, hiszen a meddő támadójátékot produkáló Dorog képtelen volt egyenlíteni.

Kővári góljával a Szeged megverte idegenben az ETO-t

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 12. helyezett ETO FC Győr a  közvetlenül előtte álló Szeged-Csanádot látta vendégül. Mivel a meccs egyetlen gólját a szegediek cserejátékosa, Kővári Róbert lőtte, a hazaiaknak nem sikerült megelőzniük a Tisza-partiakat.

Kiesett a Kazincbarcika, továbbra is versenyben a feljutásért a Gyirmót

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 18. helyezett Kazincbarcika a harmadik Gyirmót FC Győrt látta vendégül. A hazaiak a bennmaradásért, a vendégek a feljutásért harcoltak a mai találkozón, amelyen két tizenegyes döntött a Gyirmót javára.

A hajrában egyenlített a Pécs Debrecenben

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a sereghajtó, már kiesett Debreceni EAC a Pécsi MFC-t fogadta, és 2–2-es döntetlent játszott vele.

Kikapott a Siófoktól, de bent maradt a Csákvár

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Csákvár hazai pályán hiába vezetett a 87. percig, 2–1-re kikapott a Siófoktól – a hazai együttes ennek ellenére bent maradt a másodosztályban az utolsó forduló eredményeitől függetlenül.

Hiába vezetett a Szentlőrinc, két góllal nyert a DVSC

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Szentlőrinc a feljutásért küzdő, második DVSC-t látta vendégül. Bár a meccs eleje a hazaiak számára alakult kedvezőbben, a második félidőben már abszolút a vendégek akarata érvényesült, s 3–1-es győzelmet arattak.

A Békéscsaba kétszer egyenlített, majd nyert a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 15. helyezett Békéscsaba 3–2-es győzelmet aratott a 7. helyen álló Szolnok felett. A hazai együttes április 4. után nyert ismét a bajnokságban.

A Haladás Medgyes mesterhármasával győzte le a Budaörsöt

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Haladás gólgazdag mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a vendég Budaörsöt. A találkozó hőse a szombathelyieknél Medgyes Zoltán volt, aki három gólt szerzett.

Fordított a Gyirmót az ETO ellen és tartja a lépést a feljutó helyen állókkal

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játéknap előtt 3. helyezett Gyirmót a 12. ETO-t fogadta. Az ETO gyorsan előnyhöz jutott Priskin Tamás góljával, de az első félidő végén tizenegyesből egyenlített Varga Barnabás. A második félidőben aztán Varga fejjel is betalált, így nyert a Gyirmót és tartja a lépést a feljutó helyen állókkal.

Magabiztos pécsi siker Kaposváron, már csak a csoda segíthet a Rákóczin

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 75 percig magabiztos Pécs dolgát csak az utolsó negyedórában tudta megnehezíteni a Kaposvár, amely végül 3–1-re kikapott. A Rákóczin szinte már csak a csoda segíthet.