Erste Liga: gólzáporos meccsen múlta felül az Újpest a Vasast

A célegyenesre fordulva körvonalazódnak már az Erste Liga-csapatok alapszakasz-helyezései – de a végeredmény szempontjából még vár ránk egy-két kulcsfontosságú csata, miután az Újpest 7–3-ra legyőzte a Vasast.

Erste Liga: négygólos MAC-siker hazai pályán a Fradi ellen

A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a MAC Újbuda 5–1-re legyőzte otthon a Ferencvárost, a Gyergyó 3–2-re nyert a Titánok ellen, míg az Újpest 4–2-re kikapott a Csíkszereda vendégeként.

Erste Liga: a ráadásban győzött a Ferencváros az Újpest ellen

A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (Erste Liga) csütörtök este teljes fordulót rendeztek. A derbin az Újpest fogadta a Ferencvárost, és  emlékezetes mérkőzésen a hosszabbítás 47. másodpercében Rasmus Kulmala gólja döntött. Az erdélyi túrán részt vevő Vasas meglepetésre visszavágott a 24 órával korábban büntetőkkel elszenvedett vereségért a Csíkszeredának, a MAC kikapott a Gyergyó otthonában, míg a DEAC Brassóban, a Dunaújvárosi Acélbikák pedig otthon a Titánoktól szenvedett vereséget.

Erste Liga: 10 gólt ütött az Újpest; fontos Vasas-győzelem

A rájátszásba jutás szempontjából fontos győzelmet aratott a Vasas a jégkorong Erste Ligában, melynek szombati játéknapján a fővárosiak a sereghajtó Dunaújváros otthonából hozták el a három pontot. Bödök Bence négy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a 7–2-es sikerből. A remekül hajrázó Újpest – amely két harmad után 5–4-es hátrányban volt – 10–5-re legyőzte a rájátszásért harcoló Titánokat Győrben. Bodó Christopher három góllal és három gólpasszal zárt – olvasható az MTI beszámolójában.

Erste Liga: megszakadt az Újpest sikersorozata; az FTC nyolcat ütött

Megszakadt az Újpest nyolc győzelemből álló sorozata, miután a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján szétlövésben kikapott Debrecenben. A Ferencváros ezzel szemben nyolc gólt szerzett a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák ellen, és az élre ugrott.

Erste Liga: bravúros újpesti fordítás és győzelem

Az Újpest az 56. percben egyenlített, majd hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Erste Liga: 2015 után ismét nyert az Újpest az FTC otthonában

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján az Újpest hátrányból felállva, egy parádés záró harmadot produkálva kiütötte a Ferencvárost.

Erste Liga: a szétlövés döntött, a DEAC legyőzte a MAC-ot

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának szombati játéknapján az UTE hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Fehérvári Titánokat, míg a MAC HKB Újbuda a szétlövésben veszítette el a DEAC elleni rangadót.

Erste Liga: az FTC nyerte meg a Vígh Balázs-vándorkupát

A társbajnok FTC-Telekom 6–2-re győzött az ősi rivális Újpest otthonában a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján, ezzel megszerezte a Vígh Balázs-vándorkupát.

Erste Liga: szétlövéssel győzött az Újpest Brassóban

Az UTE szétlövéssel 3–2-re legyőzte a Brassót idegenben a jégkorong Erste Liga hétfői mérkőzésén. A lila-fehér gólokat Sikorcin Ladislav és Bodó Christopher, a győztes büntetőt Benk András jegyezte.

Erste Liga: hat góllal nyert a listavezető MAC HKB Újbuda

A listavezető MAC HKB Újbuda kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Brassó 7–3-ra nyert a Vasas ellen, míg a Gyergyó az Újpest, a DEAC pedig a Fehérvári Titánok ellen szerezte meg a három pontot.

Erste Liga: gólfesztivál és hazai győzelem Újpesten

Az Újpest 8–6-ra legyőzte a vendég Vasast a jégkorong Erste Liga szerdai mérkőzésén.

Erste Liga: tízgólos meccsen győzött a listavezető az Újpest ellen

A listavezető MAC HKB Újbuda 6–4-re legyőzte a vendég UTE-t a jégkorong Erste Liga első vasárnapi mérkőzésén. A Vasas meglepetésre győzött a DEAC otthonában, a Gyergyó meg lenyomta odahaza az Acélbikákat.

Erste Liga: az Újpest ötöt lőtt a DEAC-nak

Az Újpest 5–2-re nyert a DEAC ellen a jégkorong Erste Liga keddi mérkőzésén.

Erste Liga: az FTC kilencgólos meccsen győzte le az Újpestet

A címvédő FTC-Telekom 5–4-re legyőzte az ősi rivális Újpestet a jégkorong Erste Liga első vasárnapi mérkőzésén – írja az MTI.

Erste Liga: a Ferencváros megint legyőzte a listavezető MAC-ot

Kedden két, egyaránt hosszabbításban eldőlő mérkőzéssel folytatódott a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság, az Erste Liga: a bajnoki címvédő Ferencváros az előző idényben még a szlovák élvonalban szereplő MAC Újbuda otthonában 3–0-s hátrányból fordítva győzött, míg a Dunaújvárosi Acélbikák hazai pályán nyert az Újpest ellen.

Erste Liga: a MAC simán győzött a DEAC otthonában

Rangadónak indult, meglepően sima lett: az Erste Liga éllovas pozíciójáért vasárnap este Debrecenben jégre lépő DEAC és MAC küzdelméből magabiztosan (5–1) kerültek ki győztesen a vendég újbudaiak.

Erste Liga: az Újpest vereséggel rajtolt, először nyert a Vasas

Vereséggel rajtolt az új idényben az Újpest, a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján otthon 4–2-re kikapott az így éllovassá előlépő Corona Brasov Wolvestól.

UTE: Erdei Zsolt világverő együttműködés reményében újra a ring mellett

A jégkorong Erste Ligában a legjobb négy, a női röplabda Extraligában az első öt, ökölvívásban az országos pontlisták éle az UTE célja a 2020–2021-es versenyidényben. Minderről rendhagyó, szakosztályokon átívelő sajtótájékoztatón beszélt a Megyeri úti klub vezetősége. A bejelentések közül az egyik legfontosabb talán Erdei Zsolt visszatérése az edzőterembe: no nem sportolóként, hanem az Újpest ökölvívó-szakosztálya és a Madárfészek Akadémia együttműködését koordináló szakemberként.

Erste Liga: tíz korábbi fertőzött edzésbe állt az Újpestnél

Tíz, korábban pozitív koronavírus-tesztet adó jégkorongozó edzésbe állt a héten az Újpest Erste Ligában szereplő csapatánál – számolt be Ancsin János, az Újpest jégkorongszakosztályának igazgatója.