NB I: Miután emberhátrányba kerültünk, nem gondoltam, hogy nyerünk – Banai

Megszerezte az idényben az első győzelmét az Újpest, amely a 13. perctől tíz emberrel játszva 1–0-ra nyert a Mol Fehérvár ellen a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A mérkőzés után a győztes gól szerzőjét, Csongvai Áront és a csapat kapusát, Banai Dávidot kérdezte az NSO Tv.

NB I: Gyalázatos teljesítménnyel újraélesztettünk egy halott csapatot – Szabics

Hiába játszott közel nyolcvan percig emberelőnyben a Mol Fehérvár, képtelen volt bevenni a tabella utolsó helyén álló Újpest kapuját. Sőt, a lilák megszerezték idénybeli első győzelmüket a labdarúgó NB I 10. fordulójában. Az 1–0-ra végződött mérkőzés után a hazaiakat irányító Michael Oenning felszabadultan értékelt, míg a vendégek részéről Szabics Imre borzalmasan gyalázatosnak nevezte csapata teljesítményét.

NB I: megvan az Újpest első győzelme, a Fehérvár bánta

A labdarúgó NB I 10. fordulójában az Újpest közel 80 percet emberhátrányban játszva 1–0-ra nyert a Fehérvár ellen. Ez a lila-fehérek első diadala ebben a bajnokságban.

Közel 80 percnyi emberelőny is kevés volt: kikapott a Fehérvár Újpesten

A labdarúgó NB I 10. fordulójában az Újpest közel 80 percet emberhátrányban játszva, Csongvai góljával 1–0-ra nyert a gyatrán játszó Fehérvár ellen. Ez a lila-fehérek első diadala ebben a bajnokságban.

NB I: A teljesítményt tekintve megfelelő volt a játékunk – Oenning

A labdarúgó NB I 9. fordulójában két mérkőzést játszottak vasárnap. Lássuk, hogyan értékeltek a szakvezetők a Kisvárda–Újpest (0–0) és a Mezőkövesd–Debrecen (1–0) mérkőzés után.

NB I: gól nélküli döntetlent játszott a Kisvárda és az Újpest

Emberelőnyben sem tudott nyerni az Újpest Kisvárdán

Driton Camaj 31. percben történt kiállítása után az Újpest FC emberelőnyben tudott játszani Kisvárdán az NB I 9. fordulójában, de a lehetőséggel nem tudtak élni a lila-fehérek. Így gól nélküli döntetlen lett a meccs vége. A Kisvárda a pontszerzéssel jelenleg vezeti az NB I tabelláját.

NB I: 33 éve a kilencedik forduló után sem nyert még az Újpest. Most sikerül?

Kéthetes szünet után folytatódik a labdarúgó NB I, a 9. forduló is háromnapos lesz. Pénteken az MTK régi-új edzője, Teodoru Vaszilisz irányításával fogadja a Puskás Akadémiát. Szombaton az immár éllovas Ferencváros a Zalaegerszeget látja vendégül, Fehérváron pedig eldől, tudja-e folytatni győzelmi sorozatát a jó formába lendülő Honvéd. A vasárnap nagy kérdése: megszerzi-e első győzelmét Kisvárdán a mezőnyben egyedüliként nyeretlen, sereghajtó Újpest, majd Mezőkövesden bemutatkozik a kispadon Supka Attila, aki éppen egyik volt csapata, a Debrecen ellen irányítja a borsodiakat.

NB III: ötöt vágott a DVTK II az Újpest II-nek, Suljic duplázott

Az NB III Keleti csoportjának 11. fordulójában múlt hét vasárnapról mára halasztották a DVTK II–Újpest II találkozót. A gólokban gazdag mérkőzést a diósgyőriek nyerték meg 5–2-re, ezzel elmozdultak a veszélyzónából; soraikban duplázott az első csapatból visszajátszó Asmir Suljic (az Újpest FC korábbi labdarúgója), míg a lila-fehérek második gólját szintén egy visszajátszó, a francia Yohan Croizet szerezte. A játéknap másik mérkőzésén az FTC és a Honvéd második csapata gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Erste Liga: gyergyói győztes gól 50 másodperccel a vége előtt – videó

Mint beszámoltunk róla, az Újpest, az FTC-Telekom, a DAB (először az idény alapszakaszában), a MAC Újbuda és a Gyergyói HK is győzött a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (Erste Liga) vasárnap. A Gyergyó ráadásul rendkívül kiélezett meccsen, 50 másodperccel a mérkőzés vége előtt szerezte meg a sikert jelentő gólt. De a többi találkozó sem alakult unalmasan – derül ki a Magyar Jégkorongszövetség gólösszefoglalóiból.

Női MK: sima négyes – az FTC kiütötte az MTK-t a 16 között

A Ferencváros 4–0-ra megverte idegenben az MTK-t a női labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének slágermérkőzésén.

Felkészülés: 60 és 45 perces félidők, győzött a Honvéd

Fölényes győzelmet aratott a Bp. Honvéd az NB II-es Siófok elleni felkészülési mérkőzésen (3–0). Rendhagyó módon az első félidő 60, a második pedig 45 percig tartott.

Újpest: Az én hibám, ha hiányzik a kvalitás a csapatból – Duchatelet

Roderick Duchatelet, az Újpest tulajdonosa szerint nem az edzőváltás a megoldás, a kapu mögötti üres lelátók sem zavarják, és kizártnak tartja a lila-fehér kiesést.

NB I: a negatív spirálban egyre mélyebbre süllyed az Újpest

Nyolc forduló után nyeretlenül, az utolsó helyről várja a folytatást a májusban Magyar Kupát nyerő Újpest. Elemzésünkben a lila-fehér mélyrepülés okait vizsgáltuk: többek között a fáradtságból adódó hibák, a piros lapok, a balszerencse, a hétről hétre változó taktikai felállás és a keveset mutató nyári igazolások vezettek a vesszőfutáshoz. A Nemzeti Sport emellett exkluzív interjút készített a klub tulajdonosával, Roderick Duchatelet-vel.

Erste Liga: az Újpest is legyőzte a címvédő Csíkszeredát

A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) hétfői játéknapján az Újpest némi meglepetésre legyőzte a címvédő Csíkszeredát, míg a Brasov Wolves a DVTK Jegesmedvék otthonában diadalmaskodott.

Videó: az Újpest-szurkolóknak elegük lett – levetették a mezt a játékosokkal

Szombaton az Újpest FC hazai pályán 3–1-re kikapott a Gyirmót FC Győrtől, így a lila-fehérek az utolsó helyre estek vissza a tabellán. A lefújás után az elégedetlenek hazai szurkolók levetették a játékosokról a mezt.

Patkányok között, iszonyatos nyomorban halt meg az Újpest ötszörös bajnoka

A magára hagyott futballgeneráció egy újabb tagjának tragikus sorsa és halála két napja foglalkoztat minden futball iránt érdeklődő embert. Pedig a legendás Újpesti Dózsa játékosa, Kolár Endre nem a napokban, hanem hét évvel ezelőtt, 2014. április 15-én halt meg a Fülöp-szigeteken – borzalmas körülmények között. A rettenetes történetre csak most derült fény, mert Dunai Ede könyvet írt Kolár Endre sorsáról. Az ötszörös magyar bajnok, a BEK elődöntőjét is megjárt labdarúgó életútját az Origo elevenítette fel.

NB I: Még nem szükséges takarodót fújni – Michael Oenning

Az Újpest és a Gyirmót mérkőzése előtt az volt a kérdés, vajon valamelyik csapatnak sikerül-e megszereznie az első idénybeli győzelmét. Nos, utóbbi örülhetett, miután 3–1-re legyőzte a lilákat a Szusza Ferenc Stadionban. Csertői Aurél érthetően megkönnyebbült az első három pont után, míg Michael Oenningnek arra a kérdésre is válaszolnia kellett, hogy továbbra is élvezi-e a vezetőség bizalmát.

NB I: nyert a Gyirmót az Újpest otthonában

Egy akciógóllal, egy szögletgóllal, és egy büntetővel háromgólos előnyre tett szert a Gyirmót az Újpest ellen az NB I 8. fordulójában, a lila-fehérek pedig csak szépíteni tudtak a folytatásban (1–3), így a tabella alján folytatják a szezont.