-->
Futsal NB I: kiütéssel nyert a Haladás és az Újpest is

A férfi futsal NB I 5. fordulójában a Haladás 8–1-re nyert a Nyíregyháza ellen, a Veszprém 5–2-es diadalt aratott az ELTE-BEAC ellen. Az Újpest sem kegyelmezett a Magyar Futsal Akadémiának, 7–2 lett a vége.

NB I: pályaválasztói jogot cserélt a Kisvárda és az Újpest

A labdarúgó NB I-ben szereplő Kisvárda és Újpest pályaválasztói jogot cserélt egymással: a két együttes az idényben először a fővárosban találkozik egymással, majd az ezt követő két egymás elleni találkozót rendezik a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeiek otthonában.

Száz éve adták át a Megyeri úti stadiont, az avatómeccs egymilliós bevételt hozott

Miután az állam eladta Újpest „feje fölött” a Népszigetet, új pályát kellett építenie az UTE-nak. A modern aréna sokmilliós költségét részvénykibocsátással fedezték, elsősorban Szűcs János elnök érdeme, hogy kinőhetett a földből.

Női NB I: a Fradi katasztrofális vereséget mért az Újpestre

Tizenhat gólos győzelmet aratott a Ferencváros női labdarúgócsapata az Újpest felett, amivel élre állt az NB I-ben.

NS-klub: Tisza Tibor ma is büszke a 9-es osztályzatra

Eredményes karriert futott be, mégis viszonylag fiatalon szögre akasztotta a focicipőt az 1984-ben született Tisza Tibor, aki a 2004-es magyar élvonalbeli bemutatkozását követően hosszú ideig futballozott az NB I-ben, s igencsak veszélyes és eredményes támadó volt. Szerepelt a DVSC, a DVTK, az Újpest és a Nyíregyháza színeiben, s Belgiumban, a Royal Antwerp légiósaként is megmutatta, hogy ért a góllövéshez, majd nyolc meccsen a St. Truidennél is lehetőséget kapott.

Jégkorong: Mit mondott Fodor Szabolcs 0–2 után? Nagy Gergő elárulta!

Hiába vezetett a 3. percben már 2–0-ra az UTE az FTC elleni hokiderbin, a hazai jégen játszó zöld-fehérek az időkérést követően még az első harmadban megfordították a meccset. Mit mondott Fodor Szabolcs vezetőedző a játékosoknak? Nagy Gergő elárulta az NSO Tv-nek, míg Kiss Patrik arról beszélt, mit kell tenniük a liláknak a vezetés birtokában, ha azt a mérkőzés végéig meg akarják tartani.

Erste Liga: fordított a Ferencváros az Újpest elleni derbin

Az FTC-Telekom 5–3-ra legyőzte az Újpesti TE-t, míg a DVTK Jegesmedvék 6–1-re nyert a FEHA19 ellen a jégkorong Erste Liga 2022–2023-as idényének második fordulójában.

Újpest: Az UTE a magyar sport szerves része – Gyulay Zsolt

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke az Újpesti Torna Egylet (UTE) centenáriumi emléktábla-avató ünnepségén, szombaton úgy fogalmazott, a klub a magyar sport szerves része – írja az MTI.

Magyar Kupa: hátrányból nyert Mátészalkán az Újpest, Dorogon győzött a Honvéd

Hátrányból győzte le megyei első osztályú ellenfelét, a Mátészalkát az élvonalbeli Újpest a Mol Magyar Kupa 3. fordulójában, a fővárosi lila-fehérek a szabolcsiak korai találatára hat góllal válaszoltak. A Honvéd hamar eldöntötte az NB II-es Dorog elleni találkozóját, hiszen a kispestiek már 15 perc után két góllal vezettek. Az NB II-es Békéscsaba is bejutott a legjobb 32 közé, simán győzött a megye I-es Szegedi VSE otthonában.

Újpest: Elég, ha gurul a labda – Simon Krisztián

Még mindig talál örömöt a futballban Simon Krisztián, az Újpest FC 31 esztendős játékosa, aki lapunknak elmondta, mi adja meg számára a motivációt a csalódások után.

Kiszámíthatatlan, öntörvényű zseni – Törőcsik útja a mennyből a pokolba

Villogott az Újpestben és a válogatottban is, a népszerűséget viszont egyre nehezebben viselte, ráadásul barátaival be-betért a sörözőkbe is. Ennek ellenére Törőcsik András kiváló formában várta az 1978-as vb-t, az argentinok elleni nyitó meccsen viszont kiállították. Majd eltiltották.

NB I: Levegőt kaptunk – Kruscsics; Nem mertünk játszani – Kondás

A labdarúgó NB I 8. fordulójának vasárnapi mérkőzései közül a ZTE–Puskás Akadémia (1–2) és az Újpest–Vasas (2–1) találkozó mestermérlegeivel még nem jelentkeztünk. Lássuk, hogyan értékelt Ricado Moniz, Hornyák Zsolt, Milos Kruscsics és az angyalföldieknél debütáló Kondás Elemér!

Női NB I: hatgólos meccs, nyert az Astra az Újpest ellen

Az Újpest 4–2-re kikapott hazai pályán az Astra Hungarytól a női labdarúgó NB I 4. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Kondás Elemér vereséggel nyitott a Vasas kispadján, megvan az első újpesti siker

A labdarúgó NB I 8. fordulójában megszerezte első győzelmét az Újpest FC, amely a forduló előtt szintén nyeretlen Vasast fogadta. Az első félidőben mindkét csapat betalált, a második félidőben viszont már csak az Újpest tudott gólt szerezni, Diaby fejesével alakult ki a 2–1-es végeredmény.

NB I: Novothny nem ünnepelné látványosan a gólját a lilák ellen

A német Bundesligát is megjáró Novothny Soma szeretett Újpesten futballozni, de ettől még mindent megtesz vasárnap, hogy a Vasas megszerezze idénybeli első győzelmét.

NB I: 25 éves rossz sorozatát törheti meg a Vasas a padlón lévő Újpest ellen

A Magyar Kupa-forduló és a válogatott meccsek miatti háromhetes szünet előtt a két napba sűrített 8. fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. Szombaton a Loki továbbra is Dombi Tiborral lép fel Pakson, a Mezőkövesdnél átmeneti edzői stáb mutatkozik be Fehérváron, a nagyobb izgalmak azonban vasárnapra maradnak. A hibátlan mérleggel élen álló Ferencváros a második Kisvárdával vív rangadót az Üllői úton, majd a forduló zárásaként a két nagy múltú, de most nyeretlenül kiesésre álló fővárosi együttes, az Újpest és a Vasas csap össze – az utóbbinál születésnapján debütál az új vezetőedző, Kondás Elemér.

A védőket kicselezte, az alkoholt nem – Törőcsik András útja a hírnév felé

Miután 1974 nyarán Európa akkori egyik legjobb, az előző idényben BEK-elődöntőt játszó alakulatához, az Újpesti Dózsához került, karrierje villámgyorsan ívelt felfelé, 22 évesen az ország egyik legismertebb emberévé vált, ám ezt a népszerűséget sajnos képtelen volt kezelni.

NB I: a Fraditól elszenvedett veresége után átnevezi stadionújságát az Újpest

A Ferencváros vasárnapi, Újpest felett aratott 6–0-s idegenbeli győzelme a jelek szerint megviselte a lila-fehéreket, akik „átkeresztelték” hivatalos stadionújságukat.

Gyász: péntek délelőtt kísérik utolsó útjára Tóth Józsefet

Szeptember 9-én, pénteken 11 órakor lesz az augusztusban elhunyt, 56-szoros magyar válogatott Tóth József temetése a Megyeri úti temetőben.

Kézilabda Eb: Tudta-e?