Óriási végjáték után a Patriotsot is legyőzte a Panthers

2013.11.19. 06:17
Tedd Ginn Jr. 25 yardos elkapásával fordított a végén a Panthers (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Carolina Panthers elképesztő csatában 24–20-ra felülmúlta a New England Patriotsot. A vendégek az utolsó másodpercben a győzelemért támadhattak, de 18 yardról nem sikerült TD-t szerezni, sőt, Tom Brady passzát Robert Lester még meg is kaparintotta.

Két nagyon jó formában lévő csapat találkozott egymással, hiszen a New England a Pittburgh elleni 55–31-gyel 7–2-vel ment szünetre, a Carolina pedig 1–3-as kezdés után sorozatban ötször diadalmaskodott.

Érdekesség, hogy pont ezt a párharcot láthatták először a Sport Tv-ben a nézők, 2004 februárjában óriási küzdelemben, 32–29-re a Patriots nyert a Super Bowlban, a mai mérkőzés pedig az izgalmakat tekintve felvette ezzel a párharcot.

A New Englandbe visszatérhetett sérülése után Aqib Talib ugyan (Steve Gregory és Alfonzo Dennard viszont hiányzott a hátvédsorból), de pocsékul kezdte a találkozót. Előbb elejtett egy interception-esélyes Newton-dobást, majd a következő támadósorozatban Steve Smith 42 yardos passzt kapott el róla, és még egy 15 yardos büntetést is kapott később az elkapóval percekig hadakozó cornerback. Az első pontokat ennek is köszönhetően a házigazda szerezte meg, a 90 yardos drive végén Newton átadásából LaFell szerzett 9 yardos TD-t.

A Patriots ugyan másodjára is szépen haladt előre, sőt, már egészen a Panthers 12 yardosáig is eljutottak, ekkor azonban Ridley kezéből kiverte Short a labdát, Addison pedig visszaszerezte azt a hazaiaknak. Jött is a büntetés, a hazai irányító egy 24 yardos futással tartotta életben a játékot, majd Gano 43 yardról nem hibázott (10–0).

A gyorsan pörgő félidő hajrájában a New England emelt a tempón, de az ellenfél 26-osához érve egy szükségtelen szabálytalanság után 15 egységes büntetést kapott, és végül csak Gostkowski 42 yardos mezőnygóljával tudott szépíteni (10–3).

A nagyszünet után alaposan beindult a vendégcsapat és Gronkowski három emberrel a nyakán is bedőlt a célterületre, kiegyenlítve az állást (10–10).

A mérkőzés kulcsjelenet a Panthers 37-eséről indult, 3. és 7-nél, Cam Newtont hárman is sackelhették volna, az irányító azonban talpon maradt, sőt, 14 yardot futva első kísérletet jegyzett. Illetve dehogy 14 yardot: a visszajátszás során a televíziós kollégák lemérték, egész pontosan 75.8 yardot futott ezért az irányító összesen(!), és a lendületet nyerő Panthers Olsen nagyszerű elkapásával ismét megszerezte a vezetést (17–10).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nem adta fel a Patriots sem, és előbb Thompkins nagy elkapás után Ridley 1 yardoról futott a célzónába (17–17), majd a kivédekezett támadás után (Logan Ryan kis mázlival akár egy interceptiont is összehozhatott volna) az ellenfél 39-eséről indulhattak. Érdekesség, hogy Newton rossz passza előtt a két irányító a második félidőt 16/16-os mutatóval és 2 TD-vel kezdte!

A New England hiába jutott el 3. és 1-ig és a Panthers 8 yardosáig, Brady második félidei első rossz passza után csak mezőnygól szerzett Gostkowski (az sem volt épp sima), így csak három ponttal vezettek a vendégek (17–20).

A hazaiak egy 5 és fél perces drive során azonban innen is fordítani tudtak, köszönhetően Newton parádés játékainak, és végül Ginn 25 yardos elkapásának, így 59 másodperccel a vége előtt 24–20 volt az állás.

A Patriots három időkéréssel, majd három rossz passzal indult, amiben óriási szerepe volt a kisebb sérülése után visszatérő Charles Johnson vezérelte nyomásnak Bradyn, 4. és 10-re azonban Brady Gronkowskinak adott 23 yardos passzával életben maradt a vendégcsapat. Amendola 11 yardos játéka, majd a Dobson ellen elkövetett szabálytalanság után már a Panthers 36-osánál járt a New England, Vereen 11 yardos elkapása után viszont az utolsó időkérése is elfogyott, ráadásul már csak 6 másodperc volt hátra. Még egy 7 yardos oldalpassz belefért Dobsonnak, így az utolsó játékban már csak 18 yardot kellett volna megtennie a Patriotsnak. Ne feledkezzünk meg róla, hogy a Panthers csoportriválisa, a Saints ellen az utolsó másodpercekben adott TD-vel diadalmaskodott végül a New England. Ezúttal azonban nem jött össze az újabb csodafordítás, mert bár Gronkowskit valóban fogták a célzónán belül, Brady passzát elkaphatatlannak minősítették, legalábbis támadó szempontból, mert Lester megkaparintotta, és mivel nem ítéltek szabálytalanságot (jogosan) a játékvezetők, így a Panthers sorozatban hatodik sikerét aratta.

A Patriots passzolt és futott yardokat tekintve is jobban zárt ugyan, de Ridley célterület elleni labdavesztése, és az, hogy emellett 36 egymást követő meccs után a csapat egyszer sem tudott az ellenféltől labdát szerezni soknak bizonyult. Mindkét csapat 7–3-as győzelem–vereség-mutatóval áll, de míg a Patriotsnak ez is elég ahhoz, hogy magabiztosan vezesse csoportját, a Panthers ezzel csak megközelítette a Saintset.