NFL: újabb Broncos-leolvadás, nyert a Steelers, pihen a Pats

2015.12.21. 02:31
Antonio Brown tarthatatlannak bizonyult a meccsen (Fotó: Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának rangadóján a Pittsburgh Steelers elsöprő második félidejének köszönhetően 34–27-re legyőzte a Denver Broncost – az első félidő után 27–10-re vezető Musztángok vereségével eldőlt, a New England Patriots pihenő héttel kezd a rájátszásban.

A Broncos elejtett labdája után a Steelers szerezte meg ugyan a meccs első pontjait (0–7), ezt követően viszont Brock Osweiler ellenállhatatlanul játszott, és az első félidőben három passzolt és egy futott TD-nal jelentkezett, magabiztos előnyhöz juttatva a denverieket (27–10).

Aztán, ahogyan az előző fordulóban az Oakland elleni csoportmeccsen, ezúttal is jött a leolvadás. Akkor a négy lehetőségből csak négy mezőnygól jött össze a mostani négy TD helyett, de 12–0 után ugyanúgy nem tudtak pontot szerezni a Musztángok, mint az előző körben (12–15, 27–34).

Illetve egy összejött volna egy punt utáni érdekes jelenet után, de hiába vitték vissza a labdát, a csapattársak berohantak idő előtt a pályára... A Steelers pedig a második félidőben feléledt, Antonio Brown 189 elkapott yardot és két TD-t hozott össze, a pittsburghiek pedig a hajrá előtt átvették a vezetést. Ekkor még volt lehetősége a hosszabbításra a Broncosnak, de előbb kétszer is sikertelenül próbálkoztak negyedikre – a kettő között Ben Roethlisberger megtette azt a szívességet, hogy eladta a labdát 2:01-gyel a vége előtt, így nyert a Steelers (27–34).

Az Oakland Raiders Derek Carr eladott labdái miatt villámgyorsan 14 pontos hátrányba került (0–14), majd a Carr, Amari Cooper kettős összjátékainak köszönhetően 20–17-re fordítottak a Green Bay Packers ellen, de a végszó a playoffot már a meccs előtt kiharcoló Aaron Rodgerséké volt (20–30).

A rájátszás összejött az előző két Super Bowlban egyaránt érdekelt Seattle Seahawsnak is, Russell Wilsonék (249 passzolt, 46 futott yard, 3 TD) a Cleveland Browns ellen ötmeccsesre nyújtották győzelmi szériájukat, Doug Baldwin két újabb TD-elkapást jegyzett, így pedig már tíznél jár az elmúlt négy héten (30–13)!

SZAVAZÁS

Ön szerint meddig marad veretlen a Carolina Panthers?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az idény során jobbára csak szenvedő Chargers könnyen lehet, hogy az utolsó mérkőzését játszotta San Diegóban, de ha így volt, Danny Woodhead tett róla, hogy emlékezetes legyen a búcsú – az aprótermetű futó összesen négy (egy futott, három elkapott) touchdownt szerzett a meccsen, amelyen a Miami Dolphins 23–0 és 30–7 után tudott csak pontot szerezni (30–14). A meccs egyik legérdekesebb játéka ugyanakkor az volt, amikor Philip Rivers előbb eladta a labdát, majd az interception utáni visszahordás közben elejtették a tojást a vendégek, amelyet az irányító szerzett végül vissza.

A kezdő irányítóját egyaránt elveszítő 49ers és Bengals csatáján az első félidő hajrában felpakolt 21 Cincinnati-pont döntött, bár 24–14-es vendégvezetésnél a San Franciscó-iak kis híján visszakapaszkodtak a meccsbe egy sikeres onside kick után (14–24). Sikerével a Bengals 11–3-mal áll, és készülhet a playoffra.

A 19 órás mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat!