NFL: továbbra is hibátlan a Bengals; Brees, Manning – 13 TD!

2015.11.01. 22:53
Brees tarthatatlan volt, 7 TD-passzt osztott ki (Fotó: Reuters)
A Cincinnati Bengals az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) nyolcadik fordulója után is hibátlan maradt, miután kőkemény csatában legyőzte a csoportrivális Pittsburgh Steelerst. Az Atlanta Falcons végig hátrányban volt a Buccaneers ellen, de hiába harcolta ki végül a hosszabbítást, így is alulmaradt a Buccaneersszel szemben. A Cardinals 14 pontos hátrányt ledolgozva fordított a Browns ellen. A Saints pontgazdag mérkőzésen győzte le a Giantset, Drew Brees hét TD-passzt osztott ki, és 511 yardot passzolt, míg a másik oldalon Eli Manning hat touchdownt jegyzett. A Seattle idegenben nyert a Dallas ellen.

A Chicago Bears és a Minnesota Vikings összecsapása leginkább a két védelemről szólt. A Vikingeknél a speciális egység is megvillant, és Marcus Sherels 65 yardos, punt utáni visszahordásával a vendégcsapat 10–3-ra elhúzott, ám egy perccel a nagyszünet előtt Teddy Bridgewater eladta a labdát, amit meg is büntetett a Bears, Alshon Jeffery hatpontosával összejött az egyenlítés a félidő előtt néhány másodperccel (10–10).

A harmadik negyedben is a rúgók játszották a főszerepet (13–13), néhány perccel a találkozó vége előtt pedig Jay Cutler nagyszerű támadást vezetve négyyardos TD-futással 20–13-ra módosította az állást a Bears javára, az újonc Stefon Diggs viszont egy ötvenyardos elkapással egyenlített. A találkozó tulajdonképpen így a Chicago kezében volt, hiszen elég lett volna egy mezőnygól is a sikerhez, ám nem sikerült haladni, a Vikings viszont azonnal büntetett, és Blair Walsh sikeres rúgásával 23–20-ra behúzta a mérkőzést.

Az eddig hibátlan, 6–0-s mérleggel álló Cincinnati Bengals a csoportrivális, 4–3-as mutatóval rendelkező Pittsburgh Steelersszel találkozott a nyolcadik fordulóban. A Steelersben térdsérülése után ismét pályára lépett Ben Roethlisberger, és az első negyed végén kedvenc célpontjának, Antonio Brownnak adott is egy TD-passzt (7–0), amire a Cincy két mezőnygóllal válaszolt (7–6). A második negyedben érzékeny veszteség érte Mike Tomlin csapatát, miután Le'Veon Bell lába egy szerelésnél csúnyán kicsavarodott, és könnyen elképzelhető, hogy a Pittsburgh kiváló futója súlyos térdsérülést szenvedett.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat marad legtovább veretlen a 2015-ös NFL-idényben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második félidőben a Steelers egy mezőnygóllal növelte előnyét, a nagyszerű védelem pedig rendre megállította a Bengals támadóegységét, valamint több labdáját is leszedte Andy Daltonnak, az utolsó percekben azonban egy labdaszerzést követően megtört a jég, és A. J. Green touchdownjával 13–10-re fordított a Cincinnati, és végül győzött is, ezzel hibátlan maradt, s története során először rajtolt 7–0-s mérleggel.

A többi mérkőzésen

Drew Brees már félórányi játék után elérte a 300 yardot(!), a Saints pedig 28 pontot pakolt be ugyanennyi idő alatt a Giantsnek, ám az Óriások két ásza, Eli Manning és Odell Beckham Jr. is kiválóan teljesített, de a New Orleans egy utolsó másodperces mezőnygóllal így is győzött. Az Atlanta Falcons hazai pályán zakózott, Dan Quinn csapatának eszén meglepetésre a Buccaneers járt túl. A Rams esélyt sem adott a 49ersnek, az újonc Todd Gurley ráadásul ismét nagy meccset zárt: 133 yardot és egy touchdownt futott. Zach Mettenberger második találkozóján kezdett a szezonban a Titans színeiben, de az együttes ezúttal is kikapott, most a Texanstól. Az Arizona hozta a kötelezőt és legyőzte a Clevelandet. Bruce Ariansék nagyon megszenvedtek, 14 pontos hátrányból fordítottak. A Baltimore megszerezte második győzelmét, igaz, a Ravens az ebben a kiírásban roppant gyenge Chargerst verte meg. A San Diegónak a meccsen NFL-rekordot jelentő 12 játékosa sérült meg úgy, hogy nem tudott visszatérni a pályára. Késő este az Oakland a meglepetés-csapatok összecsapásán gond nélkül legyőzte a New York Jetst, amelyben előbb Ryan Fitzpatrick irányító sérült meg, majd a helyére beugró Geno Smith – a csere helyére a végén Fitzpatrick állt vissza, de már esélye sem volt a Jetstnek.

Dallasban rendkívül kiélezett meccset játszott a Cowboys és a Seahawks. A Dez Bryantet ismét a soraiban tudó hazai csapatnak a hajráig esélye volt a győzelemre, annak ellenére, hogy TD-t nem szerzett, csak Dan Bailey mezőnygóljaival szerzett pontot. A Seattle azonban 1:06 perccel a vége előtt Steven Hauschka mezőnygóljával 13–12-es vezetést szerzett, és meg is őrizte. A meccsen egy ütközés után elvesztette az eszméletét Ricardo Lockette, a Seatle játékosa, de amikor hordágyon levitték a pályáról, már integetett a közönségnek. A szezont rémesen kezdő Seattle „utolérte magát”, négy veresége mellett immár négy győzelme is van.