NFL: szürreális sikert aratott a bajnok; 17–0-ról kapott ki a Panthers

2016.11.13. 22:28
A Denver nem akármilyen körülmények között nyert New Orleansban (Fotó: Action Images)
Elképesztő végjátékban győzött a címvédő Denver Broncos a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 10. fordulójában, a New Orleans Saints vendégeként. Az 5–0-val kezdő Minnesota sorozatban negyedszer kapott ki. A Rams másodszor nyert TD nélkül.

A címvédő Jordan Taylor elkapásával és a Brandon McManus 50 yardos mezőnygóljával 10–0-ra vezetett a második negyedben, de a nagyszünet után Willie Snead két elkapásának köszönhetően fordított a Saints (17–10).

A záró felvonás ismét a Broncos akarata szerint alakult, előbb Demaryius Thomas elkapásával egyenlített a Denver, majd McManus 28, majd 37 yardról is eredményes volt, így a bajnok 23–17-re vezetett.

De hol volt még a vége? Brandin Cooks 37 yardos touchdownjával 1:22-vel a vége előtt egyenlített a Saints, az extrapont viszont nem elég, hogy kimaradt, a Denver visszahordta, az így szerzett kétpontossal pedig a Broncos nyert! Will Parks lába lehet, hogy egy pillanatra elhagyta a pályát, erre viszont nem volt képi bizonyíték a visszajátszások során (23–25).

A denveriek védelméből ki kell emelni Darian Stewartot, aki két interception jegyzett, emellett pedig egy fumble-t is összeszedett.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2016-os kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A TÖBBI MECCSEN

A másik döntős, a Carolina Panthers 1–5 után két győzelemmel kezdte meg a visszakapaszkodását, a Chiefs ellen pedig 17–0-ra vezettek Cam Newtonék – hogy aztán onnan bukjanak el. Itt sem volt kevésbé drámai a végjáték, Eric Berry interception utáni visszahordása jelentette a Kansas City egyetlen touchdownját, de a Panthers az utolsó másodpercekben a győzelemért támadhatott. Kelvin Benjamin kezéből viszont Marcus Peters kiszedte a labdát, a kedvező mezőnypozíciót pedig Cairo Santos a negyedik jó mezőnygóljával büntette (17–20).

A Minnesota Vikings az 5–0-s kezdése után sorozatban negyedszer is alulmaradt, ezúttal a Washington Redskins ellen (26–20). A Vikingek 0–14-es kezdés után 20–14-re fordítottak, de ez sem volt elég a Rézbőrűek ellen. Ez már sorozatban a 29. Minnesota-vereség volt, ha egy meccsen az ellenfél legalább 14 ponttal vezetett a meccs valamelyik szakaszában.

A Los Angeles Rams a szezonbeli második olyan sikerét aratta, amelyen nem szerzett touchdownt, a Seahawks után ezúttal a Jets ellen is elég volt három mezőnygól (9–6).

A Titans története során először szerzett három egymást követő mérkőzésen legalább 35 pontot, sőt, ezt a mennyiséget már a szünetig elérte a Green Bay ellen. A Tennessee alaposan bekezdett a meccsen, az első negyedben DeMarco Murray előbb 75 yardos futott, majd 10 yardos passzolt(!) touchdownnal jelenkezett (ez volt az első a szezonban, amelyet nem irányító passzolt), aztán Marcus Mariota is kiosztott egy hatpontost (21–0). Aaron Rodgersék is belehúztak ezt követően, de a Titans utolérésére már nem volt esélyük (47–25).

Az esti meccseken

A Pittsburgh
elképesztően fordulatos mérkőzésen maradt alul a Dallasszal szemben. Bár az első csapást Big Benék vitték be, Roethlisberger az első negyedben két TD-passzt is adott, de mindkét kétpontos kísérlet kimaradt, így az óriási Ezekiel Elliott-hatpontossal kozmetikázó Cowboys előbb felzárkózott, majd Dan Bailey 53 yardos rúgásával fordított (12–13).

Innentől pedig elindult a hullámvasút, Chris Boswell és Bailey felváltva rúgták a mezőnygólokat, majd Dez Bryant félpályás TD-jával 23–18-ra vezetett a Cowboys a záró felvonás előtt. Le’Veon Bell futásával aztán előbb a Steelers állt nyerésre, majd két perccel a vége előtt Elliott révén fordított a Cowboys (24–29). A Pittsburgh nem adta fel, és Antonio Brown elkapásával 42 másodperccel a vége előtt ismét a házigazda vezetett (30–29). De volt még egy csavar! A végén Elliott újabb TD-t szerzett, 114 futott és 95 elkapott yarddal, valamint három TD-vel zárt, csapata pedig sorozatban a nyolcadik sikerét aratta (30–35)!

A San Francisco
szintén 2 perccel a vége előtt szerzett TD-t, ezzel egyenlített az Arizona ellen, de az ellenfélnek volt még egy válasza, az utolsó másodpercekben értékesített mezőnygóllal nyert a Cardinals (23–20).

A San Diegóban
Philip Rivers hiába jegyzett 326 yardot és 3 TD-t, négy interceptionje végzetesnek bizonyult a Miami ellen. Az egyikből ráadásul 60 yardos TD-t szerzett a Dolphins, amely végül Kiko Alonso pontszerzésével 31–24-re nyert.