NFL: Romo kulcscsonttörése, két vaskos meglepetés és a bosszú

2015.09.21. 12:27
Tony Romo kulcscsonttörést szenvedett az Eagles ellen (Fotó: Action Images)
Két vaskos meglepetés is született az NFL-ben a 22 órás mérkőzéseken, hiszen előzetesen nem sokan tettek volna arra, hogy az évek óta a liga pofozógépének számító Oakland és Jacksonville is győzelmet arat, pláne az egyaránt rájátszásért küzdő Baltimore és Miami ellen! A Dallas pirruszi győzelmet aratott Philadelphiában, a Green Bay pedig visszavágott a Seattle-nek.

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

Pedig így történt, és ehhez mindkét tavaly draftolt irányító, Derek Carr és Blake Bortles is nagyban hozzájárult, és egyaránt az utolsó másodpercekben jött össze a siker.

A Jaguárokat irányító Bortles főleg az első félidőben parádézott, Allen Robinsonnal ketten 155 yardot és 2 TD-t jegyeztek végül, az irányító pedig 273 passzolt és 27 futott yarddal zárt. A győzelemhez hatalmas lökést adott a jól teljesítő védelem is, amely a sikeres mezőnygól után az utolsó 40 másodpercben sem engedte feltámadni a Delfineket (23–20).

Az Oakland az előző fordulóbeli betli (0–33 után már csak szépíteni tudott a Cincinnati kiengedő védelme ellen) után már a meccs elején jelezte, hogy ezúttal más forgatókönyvet képzel el, és az első körös újonc Amari Cooper (7 elkapás, 109 yard, TD) 68 yardos touchdownjával rögvest sokkolta a Baltimore-t. Elképesztő adok-kapok alakult ki a mérkőzésen és bár az utolsó negyedet tízpontos hátrányban(30–20) kezdték Joe Flaccóék (384 yard, 2 TD, 1 interception), a véghajrát már hárompontos előnnyel várták (30–33). A nem sokkal korábban interceptiont dobó Carr (351 yard, 3 TD, interception) azonban nem tört meg, és 26 másodperccel a vége előtt Seth Robertsnek adott 12 yardos TD-passzt, majd a védelem egy interceptionnel lezárta ameccset. A Raiders ismét 33 pontot kapott, de a támadójátékának javulásával ez is elég volt a győzelemhez, a Ravens pedig két zakóval kezdte az idényt (37–33)!

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Csak úgy, mint a bajnoki álmokat szövögető Eagles, és az előző két Super Bowlban érdekelt Seahawks! A Sasok kis túlzással gyakorlatilag mindent megtettek a mérkőzésen azért, hogy ne szerezzenek pontokat, az első félidőben egy first downt sikerült összehozniuk, a másodikban pedig a labdaeladásokra szakosodtak, és még az a veszély is fenyegetett, hogy negatív futott yarddal zárjon az együttes. Ezt végül elkerülte, de az előző szezonban a Dallas kiváló fala mögött futókirályként záró DeMarco Murray 13 kísérletből így is csupán 2 yardot szerzett, a Cowboys pedig magabiztosan nyerte meg a sorozatbeli 10. idegenbeli alapszakaszmeccsét. De a texasiak így sem térhettek örömmel nyugovóra, hiszen előbb az derült ki, hogy Dez Bryant sérülése súlyosabb a vártnál, és legalább 10 hetet kénytelen kihagyni, majd az összecsapáson az előző idény legjobb irányítómutatójával záró Tony Romo szenvedett kulcscsonttörést (10–20).

Az elmúlt években az NFC két nagyágyúja, a Green Bay és a Seattle rendre parázs csatákat vívott, elég csak a „fail mary” néven elhíresült esetre gondolni2012-ből, amikor interception helyett TD-t ítéltek a játékvezetők, és ezzel nyert a Seahawks, vagy az előző idény főcsoportdöntőjét, ahol elképesztő mélységekből kapaszkodtak fel Russell Wilsonék, hogy hosszabbításban kiharcolják a sikert.

A Kam Chancellort továbbra is hiányoló védelem azonban már nem az, amelyik a legutóbbi három siker során alaposan elbizonytalanította a liga legértékesebb játékosának megválasztott Aaron Rodgerst, aki hazai pályán ezúttal is lenyűgözően játszott, 249 yardja és két TD-átadása mellett ezúttal sem adta el a labdát – Rodgers 2012 decembere óta nem dobott interceptiont a Lambeau-n!

A Seahawks viszont végül kétszer is elveszítette a tojást, Jay Elliott linebacker előbb interceptiont szerzett, majd fumble-t hozott össze, így hiába fordítottak a vendégek a korai 10–0, majd 13–3 után 13–17-re, a Packers végül megtörte rossz sorozatát a Halászsasok ellen (27–17).