NFL: Rodgers kidőlt; 90 pontos meccs New Orleansban

2017.10.15. 23:07
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 6. fordulójában a Green Bay Packers irányítója, Aaron Rodgers súlyos sérülést szenvedett, ezzel a szezonja is veszélybe került. Az Atlanta Falcons 17 pontos előnyből bukott a Miami ellen, a Patriots 14 pontos hátrányból nyert a Jets ellen. A Chicago Bears hosszabbításban verte meg a Baltimore-t. New Orleansban 90 pontos meccset játszottak.

A kora esti mérkőzések alighanem legnagyobb drámája a Minnesota Vikings–Green Bay Packers mérkőzésen, annak is az első negyedében történt: Aaron Rodgers egy szerelés következtében rosszul esett a vállára, mint később kiderült, eltört a kulcscsontja, így könnyen lehet, hogy számára befejeződött a szezon. A találkozót a hazaiak nyerték meg, ám a „Sajtfejűeknek” sokkal aggasztóbb, hogy irányítójuk kiesésével minden bizonnyal lemondhatnak idén a nagyobb célokról. Minnesota Vikings–Green Bay Packers mérkőzésen, annak is az első negyedében történt: Aaron Rodgers egy szerelés következtében rosszul esett a vállára, mint később kiderült, eltört a kulcscsontja, így könnyen lehet, hogy számára befejeződött a szezon. A találkozót a hazaiak nyerték meg, ám a „Sajtfejűeknek” sokkal aggasztóbb, hogy irányítójuk kiesésével minden bizonnyal lemondhatnak idén a nagyobb célokról.

Rodgersért a Seattle Seahawks cornerbackje, Richard Sherman is aggódik:

A meccsen azért szép jelenet is akadt, Laquon Treadwell például a szezon talán legszebb elkapását mutatta be:

Tom Brady ellen egy Jets-kezdőirányítónak sincsen pozitív mérlege. Ezen tudott volna változtatni Josh McCown, akinek vezetésével gyorsan 14–0-s előnybe kerültek a hazaiak. A folytatásban aztán Dion Lewis futott egy TD-t a Patriotsban, majd Tom Brady is kiosztott két hatpontos passzt – a célpont mindkétszer Rob Gronkowski volt. A Hazafiak végül nem hibáztak a csoportellenfelükkel szemben.

A Pats az előző Super Bowlon – ki ne tudná – 28–3-as atlantai vezetésről jött vissza. Nos, a Falcons ezúttal nem harcolt ki ekkora előnyt a Miami Dolphins ellen, „csak” 17–0-ra vezetett, de a floridaiak innen szerzett 20 pontjával sem tudott mit kezdeni.

A Houston Texans újonc irányítója, Deshaun Watson folytatta remeklését, ezúttal a Clevelandet büntette három touchdownnal, csapata pedig még úgy is simán nyert, hogy a Browns 14–0-ra hozta a záró negyedet.

Hosszabbításba torkollt a Chicago baltimore-i vendégjátéka. A Ravens másfél perccel a vége előtt egy TD-vel, plusz a kétpontos akcióval harcolta ki a ráadást, ez azonban mit sem ért, mert Connor Barth a hosszabbításban egy 40 yardos mezőnygóllal eldöntötte a mérkőzést.

A Bearsben egyébként Jordan Howard 36 kísérletből 167 yardot futott, kollégája, Tarik Cohen pedig egyebek mellett egy ilyen TD-passzal vétette észre magát:

Ugyanezen a meccsen Bobby Rainey egy különös, 96 yardos TD-t szerezett visszahordásból:

A San Francisco a Washington elleni mérkőzést is kilátástalanul kezdte, ennek esett áldozatul Brian Hoyer, akit a második negyedben C.J. Beathard váltott. Az újonc nem is játszott rosszul, 245 yard mellett egy TD és egy eladott labda került a neve mellé, a 49ers pedig majdnem megszerezte az első győzelmét a szezonban, de két ponttal ezúttal is alulmaradt.

Óriási pontzuhatagot hozott a New Orleans–Detroit összecsapás. A Lionsben Matthew Stafford bombázott (312 yard, 3 TD), míg a Szenteknél a Mark Ingram (114 futott, 36 elkapott yard, 2 TD), Alvin Kamara (75 futott, 12 elkapott yard) futóduó villogott. A vége: 52–38 lett.