NFL: Brady félelmetes rekordja; újabb csodás oaklandi siker

2016.11.28. 08:06
Tom Brady 200. győzelmét ünnepelhette pályafutása során (Fotó: Reuters)
Cairo Santos 34 yardos mezőnygólja döntötte el a hétfő hajnali NFL-mérkőzést a hosszabbítás végén – a Kansas City Chiefs 30–27-re győzte le a Denver Broncost az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság 12. fordulójában. Íme, a ritka befejezés videón!

Nagyszerű mérkőzést hozott a Denver Broncos–Kansas City Chiefs csoportrangadó.

Pont nélküli első negyed után a Chiefs ragadta magához a kezdeményezést, Andy Reid vezetőedző csapata az óriási védelmi csatában a harmadik játékrész után 16–10-re vezetett.

A negyedik játékrészben azonban fordult a kocka, beindult Trevor Siemian, a címvédő irányítója, s kiosztott egy 35 yardos, majd egy 76 yardos TD-passzt, amivel a Broncos átvette a vezetést.

A Kansas City az utolsó pillanatokban hétpontos hátrányban az egyenlítésért támadhatott, Alex Smith touchdown-átadásával, majd az azt követő kétpontossal 24–24-re módosult az állás, így hosszabbítás következhetett.

Először a Denver menetelt mezőnygólig, ám válaszként a KC is így tett, 27–27 után viszont a denveri támadóegység nem tudott több pontot felrakni a táblára, a Chiefs ezzel szemben mezőnygóltávolságig jutott, Cairo Santos kapufáról bepattanó rúgása eldöntötte az összecsapást, a Chiefs 30–27-re diadalmaskodott, s mérlege már 8–3.

A 22 órás mérkőzéseken

A New England ha vért izzadva is, de behúzta a csoportrivális New York Jets elleni találkozót. Tom Brady két TD-passzt osztott ki. Az irányító dolgát nagyon megnehezítette, hogy Rob Gronkowski, a sztár tight end már a meccs elején kiesett sérülés miatt.

A Pats végül 22–17-re nyert, Brady pedig karrierje során 200. győzelmét ünnepelhette, ami rekord a liga történetében (a klasszis irányító ezzel beérte Peyton Manninget a ranglista élén, akinek szintén 200 sikere van).

A Tampa Bay Buccaneers óriási meglepetésre 14–5-re legyőzte a Seattle Seahawksot. A Bucs tulajdonképpen már az első negyedben „elintézte” ellenfelét, miután első két támadósorozatából egyaránt touchdownt szerzett.

A Tampánál a fiatal elkapó, Mike Evans remekelt (mindkét hatpontos elkapás az ő nevéhez fűződik), a másik oldalon viszont totális csőd volt mindegyik egység. A Seahawks támadófala tett róla, hogy Russell Wilsonnak semmi ideje se legyen passzjátékoknál, míg a védelem sok kulcsjátéknál csak asszisztált a Buccaneersnek.

Noha a Seahawks kikapott, botlását ezúttal „megúszta”, mert a csoportban egyik gárda sem tudta kihasználni a nagy rivális vereségét.

Félelmetesen jó meccset játszott egymással az Oakland Raiders és a Carolina Panthers. Noha a nagyszünetben úgy tűnt, a Fosztogatók simán behúzzák az összecsapást (a félidőben 24–7-re vezettek), a harmadik negyedben egy csapásra fordult a kocka, miután Derek Carr, az Oakland irányítója ujjsérülést szenvedett, ideiglenes kiesése pedig megadta a Párducoknak a lehetőséget arra, hogy visszajöjjenek a meccsbe.

Cam Newton pedig élt is a kínálkozó alkalommal! A tavalyi MVP vezérletével a Carolina a harmadik negyedben 18 pontot rakott fel a táblára, ráadásul a védelem is összeszedte magát, így a negyedik negyedre teljesen nyílttá vált a találkozó.

Carr közben visszatért, és sérült ujjal is megvillant: Clive Warfordnak adott 12 yardos touchdown-passzával a Raiders egyenlített, majd a végén egy mezőnygóllal 35–32-re győzött.