NFL: remek védelmének köszönhetően szárnyal az Eagles

2015.10.20. 08:18
Remek védelmének köszönhetően ismét győzött a Philadelphia Eagles (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hatodik fordulójának hétfő esti rangadóján a Philadelphia Eagles fantasztikus védőteljesítményének köszönhetően simán, 27–7-re legyőzte csoportriválisát, a New York Giantset.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a vendég New York Giants, hiszen Odell Beckham Jr. révén rögtön vezetést szerzett (7–0), onnantól viszont semmi sem úgy alakult, ahogy Eli Manningék eltervezték. Az első negyed végén Sam Bradford nagyszerű, 32 yardos átadásával egyenlített az Eagles, majd Manning eladott passzát követően a hazai csapat került előnybe (14–7).

A Giants támadóalakulata a második félidőben sem tudott túljárni a philadelphiai védelem eszén, DeMarco Murray 12 yardos TD-futásával pedig a Philly gyorsan pontot is tett a mérkőzés végére (24–7). A running back szezonbeli legjobb összecsapását produkálta, 109 futott yarddal és egy touchdownnal zárt.

Sikerével a Philadelphia 3–3-ra módosította a mérlegét, és a rendkívül gyenge idénykezdet után már vezeti az NFC Keleti csoportját.

A szünetben amúgy bemutatták az új Star Wars-előzetest, videó itt!