NFL: ponteső Detroitban – Staffordék levadászták a Sasokat

2015.11.26. 22:03
Ez nem kacsa (Fotók: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójának első hálaadás napi mérkőzésén a Detroit Lions 45–14-re legyőzte a Philadelphia Eaglest. Az Oroszlánoknál Matt Stafford öt TD-passzt osztott ki, ebből Calvin Johnson egymaga hármat vállalt.

A vendég Eagles vezethette az első támadást a Detroit Lions elleni hálaadás napi összecsapáson. Mark Sanchez el is vitte csapatát mezőnygól távolságig, ám Caleb Sturgis kapufát rúgott. Az első pontok Theo Riddick nevéhez fűződnek: a Lions játékosa egy nyolcyardos elkapást követően nyargalt be az Eagles célterületére (7–0).

A Sasok rögtön az ellentámadásból válaszoltak, Sanchez a tight end Brent Celeknek adott kétyardos TD-passzt (7–7). A második negyedben ismét az Oroszlánok szereztek vezetést, Matt Stafford ezúttal Golden Tate-et találta meg, aki meglepetésre nem elkapó, hanem fullback pozícióból indulva csapta be a védőket (14–7).

A nagyszünet előtt Calvin Johnson is megvillant. A 30 esztendős szélső elkapó Stafford 25 yardos átadását húzta le a Philly végzónájában, amivel a Lions 24–7-es előnnyel vonulhatott pihenőre. A „Megatron” becenévre hallgató klasszis ezzel sorozatban hetedik hálaadás napi mérkőzésén kapott el touchdownt.

A harmadik negyed közepén ismét Johnson percei következtek, második hatpontosával már 31–7-re vezetett Jim Caldwell csapata. Alig ment fel a pályára a philadelphiai támadószekció, a Detroit védelme szinte egyből labdát szerzett, így jöhettek vissza Staffordék, és a sorozat végén megint Johnson büntetett (38–7). A záró játékrészben Joique Bell vitte be a kegyelemdöfést (45–7).

A Lions végül 45–14-re győzött, Stafford 337 passzolt yardja mellett öt (!) touchdownt osztott ki, így ő fogyaszthatta el a meccs legjobbjának járó pulykát.