NFL: nyert a Pats; a Panthers óriási meccsen maradt veretlen

2015.12.20. 22:54
A Panthersnek nem volt könnyű dolga a Giants ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójában győzött a címvédő Patriots, a Vikings és a Panthers is – utóbbi mérlege ezzel már 14–0. A Bills ismét kikapott, a Texans alaposan megszenvedett a Coltscal az AFC Déli trónjáért vívott csatában, de végül nyert.

A New England már az első félidőben bepakolt 24 pontot a Titansnek. A Tennessee-t az ág is húzza, ugyanis a második negyedben megsérült fiatal irányítója, az 1/2-es Marcus Mariota. 24–3-as nagyszünet után touchdownnal nyitott a vendég csapat (24–10), ám Tom Bradyék azért figyeltek, nem hagyták, hogy a Titans visszajöjjön a mérkőzésbe. A címvédő 33–16-ra nyert, mérlege pedig 12–2.

A Panthers másfél negyeden át szenvedett a Giants otthonában. Eli Manningék a játék képe alapján jobbak voltak a veretlen Párducoknál, azonban túlságosan is sokat hibáztak, a Cam Newton vezette carolinai támadósor pedig az utolsó percekben kétszer is feltörte az Óriások védelmét, így a félidőben 21–7-re vezetett.

A második félidő elején is a vendégek akarata érvényesült, Newton pedig Corey Brownnak kiosztotta mérkőzésbeli negyedik TD-passzát (28–7). Az utolsó negyedben jöttek a hibák a vendégeknél is, így a Giants feljött 35–28-ra, két perccel az összecsapás vége előtt pedig Manning a Panthers végzónájáig elvezette az övéit, majd parádés hatpontos passzt osztott ki a Josh Norman emberfogásában jobbára szenvedő Odell Beckham Jr.-nak, amivel 35–35-re módosult az állás.

Ekkor a New York-i alakulat 21–0-s rohanásban volt. Newton feladata tehát adott volt: másfél perc alatt mezőnygól távolságig vezetni a csapatát. Ez sikerült is, hat másodperccel a vége előtt 43 yardról rúghatott Graham Gano, és nem is hibázott, így a Panthers 38–35-re megnyerte a mérkőzést és továbbra is hibátlan.

A többi pályán
A Redskinsnek minden összejött a Bills ellen: Kirk Cousins négy touchdownpasszal zárt, DeSean Jackson pedig 153 elkapott yarddal és egy hatpontossal. A Kansas City tovább folytatta győzelmi sorozatát, Andy Reid együttese ezúttal a Baltimore-t verte meg és sorozatban nyolc diadalnál jár. A Minnesota 37 pontot rámolt be az utóbbi hetekben gyengélkedő Bearsnek – nem is volt kérdés, hogy behúzza a találkozót. A Falcons hosszú idő után tudott újra nyerni, a Jaguars ellen tette mindezt. A Texans hat ponttal bizonyult jobbnak csoportriválisánál, a Coltsnál – sikerével meccselőnybe került az AFC Déli négyesében.